TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Produkcja autobusów w czasie pandemii: Bez zakłóceń
- Opublikowano: 16.03.2020 14:00:54
Produkcja autobusów w czasie pandemii: Bez zakłóceń

Zgodnie z epidemiologicznym dekretem rządu, zakłady pracy muszą zachować podwyższone zasady sanitarne, ale są wyłączone z zakazu zgromadzeń do 50 osób. Tym samym produkcja autobusów w fabrykach w Starachowicach, Bolechowie, Środzie Wlkp., Słupsku, Wrocławiu i Sanoku przebiega normalnie.

Stan pandemii

Od weekendu w Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. Zawieszone zostają międzynarodowe pasażerskie połączenia lotnicze i kolejowe. Transport cargo działa; towary mają wyjeżdżać i wjeżdżać bez zakłóceń. Inaczej działać będą restauracje i bary – zamówienia możliwe tylko na wynos lub z dowozem. Ponadto zdecydowano o zakazie zgromadzeń powyżej 50 osób.

Rzecznik rządu pytany przez PAP czy ograniczenie zgromadzeń dotyczy również zakładów pracy zatrudniających powyżej 50 osób odparł, że nie.

-"Zakłady pracy nie mają charakteru zgromadzeń w myśl przyjętych przepisów" - mówił. "Wszystkie zakłady muszą zachować jednak podwyższone zasady sanitarne, zgodnie z zaleceniami GIS, takie jak zachowanie odpowiedniej odległości między pracownikami, czy dotyczące dezynfekcji" - zaznaczył rzecznik rządu.

Wrocławskie Volvo

We Wrocławiu znajduje się największa w Europie fabryka Volvo produkująca autobusy.

-"Nie mamy w tym momencie żadnych poważnych zakłóceń w naszej produkcji – powiedziała Gazecie Wyborczej Anna Nojszewska, dyrektor ds. komunikacji w Volvo Polska i jednocześnie zastrzega: - Sytuacja jest płynna i może się szybko zmienić w zależności od tego, jak sytuacja w zakresie koronawirusa będzie rozwijała się w różnych częściach świata.

W związku z zagrożeniem koronawirusem zarząd Volvo Polska zdecydował o wprowadzeniu szeregu zasad postępowania w celu zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19. Oznacza to m.in., że wszystkie podróże służbowe (krajowe i międzynarodowe) zostały przełożone na później, w zakładzie nie są organizowane duże spotkania, wiele osób pracuje z domu. Pracownicy kontaktują się z zewnętrznymi partnerami za pośrednictwem Skype'a, poczty elektronicznej i telefonicznie.

- Na terenie firmy zwiększono częstotliwość dezynfekcji powierzchni dotykowych, zostały ustawione dystrybutory z płynem do dezynfekcji rąk i przekazane instrukcje, jak postępować, by zapobiegać zakażeniom wirusami. Zostały zakomunikowane jasne wytyczne dla pracowników w zakresie postępowania w sytuacji wystąpienia objawów – podkreśla Anna Nojszewska.

Podpoznański Solaris

Podobnie sytuacja wygląda w wielkopolskiej fabryce autobusów - Solaris Bus & Coach w Bolechowie. Tutaj również produkcja odbywa się normalnie, dostawy części są realizowane.

-"Staramy się zapewnić ciągłość działania firmy – powiedział Gazecie Wyborczej Mateusz Figaszewski, rzecznik prasowy Solaris Bus & Coach SA i dodaje: - Ale wdrożyliśmy szereg działań mających na celu ograniczenie ryzyka zakażenia koronawirusem. Obowiązuje całkowity zakaz delegacji i spotkań, zamknięto kantynę pracowniczą. Kto tylko może, wykonuje pracę z domu. Zdrowie naszych pracowników jest najważniejsze."

Z punktu widzenia branży motoryzacyjnej, najważniejsza jest piątkowa decyzja rządu o utrzymaniu przepływu towarów przez granicę. Z punktu widzenia produkcji to jest najważniejsza informacja.

Volkswagen

W przesłanym PAP komunikacie firma Volkswagen zapewniła, że w "na bieżąco podejmuje wszelkie niezbędne kroki, by przeciwdziałać zagrożeniom". Firma podkreśla, że "nasze zdrowie i bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego stosujemy się i będziemy stosować do wszystkich zaleceń i wytycznych organów sanitarnych i państwowych". W polskim oddziale VW "od czwartku działania podjął centralny sztab kryzysowy, a także w każdym z zakładów zespoły operacyjne, koordynujące działania".

-"Zamontowaliśmy dozowniki z płynem dezynfekcyjnym. Także narzędzia pracy będą dezynfekowane. Zwiększyliśmy liczbę personelu odpowiedzialnego za czystość na terenie zakładów. Zamknęliśmy kantyny, siłownię i centrum fitness. W pełnej gotowości, jest czynna przez całą dobę, wewnątrzzakładowa przychodnia. Do absolutnego minimum zredukowaliśmy obecność osób trzecich i firm zewnętrznych na terenie zakładów. Aby ograniczyć ilość personelu i ruch w zakładach wprowadziliśmy także pracę zdalną. Nie ma wyjazdów służbowych. Dla logistyków i kierowców uruchomiliśmy procedury bezpieczeństwa. Jeśli konieczne przeprowadzimy dezynfekcję obszarów" - przekazał Volkswagen w komunikacie przesłanym PAP.

Według uzyskanych przez PAP informacji, w polskich fabrykach koncernu - w Poznaniu, Swarzędzu i we Wrześni - nie ma obecnie ryzyka utraty ciągłość produkcji, a dostawy odbywają się zasadniczo zgodnie z harmonogramem. Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 pozostaje jednak dynamiczna i może ulec zmianie.

"Bezpieczeństwo naszych pracowników jest dla nas priorytetem (...). Osoby, dla których wirus jest szczególnie niebezpieczny, pracownicy w trakcie leczenia onkologicznego lub przyjmowania leków immunosupresyjnych, pozostały w domach z zachowaniem prawa do 100 proc. wynagrodzenia. Także osoby z infekcjami powinny obowiązkowo pozostać w domu. W kolejnych dniach na terenie wszystkich zakładów uruchomione zostaną stanowiska gdzie przeprowadzany będzie kontrolny pomiar temperatury ciała, tak dla wjeżdżających jak i dla ruchu pieszego" - zapewnił koncern.

Jak zapewniła spółka, "u żadnego z pracowników Volkswagen Poznań nie stwierdzono do tej pory zakażenia wirusem".

W odróżnieniu od zakładów VW w Polsce, należąca do niemieckiego koncernu montownia samochodów Autoeuropa w Palmelas pod Lizboną ogłosiła ograniczenie produkcji o 16 proc. - z 890 do 744 pojazdów dziennie. Zostało to uzasadnione brakami kadrowymi po tym, jak Portugalia zamknęła szkoły w związku z epidemią Covid-19. W poniedziałek z tej przyczyny odwołano dwie zmiany w tamtejszej fabryce firmy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
fabryka
Solaris
Volvo
VW

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....