TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Problem z pożarami autobusów w Rzymie
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 28.03.2017 09:00:25 6 komentarzy
Problem z pożarami autobusów w Rzymie fot. Roma Today / Tweeter

W Rzymie narasta polemika na temat stanu autobusów miejskich po serii pożarów, które wybuchły podczas ich codziennej eksploatacji na ulicach wiecznego miasta. W marcu 2017 r. spłonęły już trzy pojazdy, a od początku tego roku - sześć. Organizacja obrony konsumentów chce, aby zajęła się tym prokuratura.

Jak przypomina rzymska prasa, w ciągu roku w płomieniach stanęło 18 pojazdów. Nikt nie ucierpiał, podkreśla, ale bezpieczeństwo pasażerów jest zagrożone. W niektórych przypadkach straty są poważne, bo spłonęły też uliczne semafory oraz osmalone zostały mury budynków.

Według ustaleń przyczyną pożarów jest zły stan techniczny autobusów.

Pożary na ulicach Wiecznego Miasta budzą coraz większe zaniepokojenie i protesty związków zawodowych oraz pasażerów. Słowa krytyki są kierowane pod adresem władz Rzymu z Ruchu Pięciu Gwiazd, którym zarzuca się brak kontroli nad stanem technicznym środków komunikacji miejskiej.

"Ten zarząd miejski jest gorszy od Nerona" - powiedział Claudio De Francesco ze związku zawodowego pracowników transportu Faisa-Confail. - "Tak być nie może. Zarząd transportu i władze miejskie muszą natychmiast zaangażować się, by zapewnić bezpieczeństwo obywatelom i pracownikom" - dodał.

Natychmiastowego przeglądu wszystkich pojazdów domagają się rzymscy radni. Polityk Partii Demokratycznej Stefano Pedica oświadczył: - "Nie można dłużej patrzeć na to smutne widowisko".

Na wiadomość o tym, że firma transportowa ATAC prowadzi wewnętrzne postępowanie, by ustalić okoliczności pożarów, organizacja obrony praw konsumentów Codacons stwierdziła, że to nie wystarczy. Według tego stowarzyszenia konieczne jest prokuratorskie śledztwo, które wyjaśni, czy autobusy są kontrolowane, konserwowane i naprawiane.

Na łamach prasy pojawiają się opinie, że przeglądy autobusów, którymi podróżują codziennie dziesiątki tysięcy ludzi są ważniejsze od realizacji planów budowy kolejki napowietrznej w Rzymie, przedstawionych przez władze miejskie. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Włochy
wypadek
pożar
 • xyz – 28.03.2017

  Pewnie Solarisy tam płoną. To typowe dla tej marki... Jak to gówno z Bolechowa zrobiło karierę to ja nie wiem... Ten złom nie powinien się poruszać po drogach.

 • x – 28.03.2017

  Faktycznie stan autobusów w Rzymie jest katastrofalny. I to nie są Solarisy, a Iveco.

 • gdańsk – 28.03.2017

  xyz pan znawca się znalazł hahahha

 • farafiu – 28.03.2017

  Pan to za dużo powiedziane dla takich śmieci. Na zdjęciu widać prawdopodobnie Irisbusa. A jedyne Solarisy na stanie przewoźnika to Trollino, które jeżdżą w całej puli 30 pojazdów kretynie.

 • pyrlander – 28.03.2017

  @xyz - warto Ci przypomnieć, że warszawskie Rydwany Ognia reprezentowały większość eksploatowanych w Warszawie marek. Było to spowodowane niedostateczną obsługą codzienną, która wymagana jest przy małych gabarytowo, ale dużych mocą jednostkach napędowych. Do tego skierowanie starań ku nowszym pojazdom ...

 • Strażak sam – 30.03.2017

  W Warszawie problemy się skończyły bo przewoźnik zamontowal systemy automatczego gaszenia w 2010 w ponad 409 pojazdach potem domontowal kolejne prawie 200 a wszystkie nowe pojazdy zamawia też z systemami problemy zdarzeń pożarowych dalej występują ale są gaszone bardzo szybko ? palą się autobusy wszystkich Marek i w każdym wieku choć dobry serwis zmniejsza ryzyko

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....