TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Prezes MPK Częstochowa na emeryturze
InfoBus.pl - Opublikowano: 04.07.2017 19:34:43 4 komentarze
Prezes MPK Częstochowa na emeryturze

Roman Bolczyk, jedna z barwniejszych postaci w branży komunikacji miejskiej przeszedł na emeryturę. Jak na razie nie wiadomo, kto go zastąpi w fotelu prezesa MPK Częstochowa. Aktualnie spółką kierują członkowie zarządu, czyli zastępca prezesa ds. technicznych Robert Madej oraz Mariusz Marciński, zastępca ds. sprzedaży i usług.

Roman Bolczyk został emerytem w poniedziałek, 3 lipca 2017 r. Z kolei prezesem MPK Częstochowa został w grudniu 2011 r., czyli 6 lat temu i od razu wzbudził spore kontrowersje w środowisku. Wynikało to z braku jego komunikacyjnego doświadczenia. Wcześniej Roman Bolczyk był prokuratorem oraz pracował w koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej oraz w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie.

Jednak dzięki umiejętności zjednywania sobie ludzi, branża szybko go zaakceptowała, a cały bilans jego pracy w MPK Częstochowa należy ocenić pozytywnie. Gdyby jeszcze spółka miała więcej szczęścia z Solbusem, czy w ogóle możliwość wyboru dostawcy 40 szt. autobusów gazowo-hybrydowych, na pewno jego prezesura zakończyłaby się medalem. A tak miasto pewnie za moment zrzuci na jego barki problem unieruchomienia hybrydowej floty (wszystkie 40 szt. Solbusów stoi teraz pod płotem i czeka na decyzję ws. ich naprawy), co warto podkreślić - nie wynikało to z jego błędu. Po prostu MPK przystępując do projektu Gazela - przy takim a nie innym podejściu urzędników NFOŚiGW do zakupu taboru - nie miało możliwości ruchu. Firma PKM Gdynia próbowała to zmienić i się nie udało, a Częstochowa otrzymała niepowtarzalną szansę wymiany znacznej części przestarzałego taboru za symboliczną złotówkę. Kto by z  niej nie skorzystał?

W czasie kadencji Romana Bolczyka, przewoźnik pozyskał też unijne fundusze na zakup 40 autobusów Nowych Urbino 12. Aktualnie trwa przetarg na zakup 10 nowych tramwajów (z opcją na pięć kolejnych) - także w ramach unijnego projektu. Do tego dochodzą planowane remonty linii tramwajowej oraz inwestycje w zajezdni: powstała nowa hala do obsługi tramwajów i autobusów. Na terenie MPK działa też jedyna stacja CNG w Częstochowie, która dostępna jest również dla mieszkańców miasta.

Na koniec przedstawiamy listę dyrektorów i prezesów MPK Częstochowa w latach 1991-2017

 • 1991-1999 – dyrektor Krzysztof Nabrdalik

 • 1999-2000 – dyrektor Roman Wydymus

 • 2000-2002 – prezes zarządu Roman Wydymus

 • 2002-2011 – prezes zarządu Krzysztof Nabrdalik

 • luty 2011 – wrzesień 2011 – prezes zarządu Roman Wydymus

 • wrzesień 2011- grudzień 2011 – p.o. prezesa zarządu Michał Porada

 • grudzień 2011 – czerwiec 2017 – prezes zarządu Roman Bolczyk


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
personalia
MPK Częstochowa
 • MKM – 04.07.2017

  Bardzo miły i prorozwojowy prezes. Takich w Polsce brakuje, wielką szkoda bo za jego rządów udało się zachować wiele zabytków. Mam nadzieję, że prezesem zostanie obecny wiceprezes Madej, który również jak prezes zjednał sobie dobrych ludzi. Firma MPK jest nastawiona na miłośników prorozwojowo.

 • Echoooo – 04.07.2017

  No to czas na Krzysztofa N.

 • Obi – 11.07.2017

  Prorozwojowy prezes w tworzeniu zbędnych etatów dla kolesi miłośników łatwego szmalcu

 • Obi – 11.07.2017

  "co warto podkreślić - nie wynikało to z jego błędu" nie pewnie gajowy zawinił albo Gdynia że mieli na tyle rozgarniętych doradców żeby nie wdepnąć w g...o.Czerwona propaganda jak zawsze w formie ot jak z totalnej porażki na każdym froncie można zrobic sukces stacja CNG dla mieszkańców napiszcie ilu z nich korzysta z niej w miesiącu a za gaz trzeba płacić obojętnie czy się zużywa. Hybrydy stoją a po mieście straszą stare rozklekotane Ikarusy. No ale to taki miły prezes na medal był.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....