TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Premiery Scania na SilesiaKOMUNIKACJA 2011
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 05.05.2011 19:37:59 1 komentarz
Premiery Scania na SilesiaKOMUNIKACJA 2011

Podczas trzeciej edycji Targów Transportu Publicznego SilesiaKOMUNIKACJA 2011 (19-20.05) odbędzie się m.in. polska premiera dwóch autokarów Scania Touring i Scania-Irizar i6. Pierwszy z nich wystąpi w Sosnowcu w wersji przygotowanej do obsługi polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej (o tym wydarzeniu można przeczytać tutaj), natomiast model i6 swój debiut w Polsce będzie miał podwójny. W marcu mogliśmy zobaczyć ten autokar w wersji integralnej produkcji Irizara na katowickich targach GLOB (o tej imprezie pisaliśmy tutaj), a teraz przyjedzie czas na jego premierę w zabudowie na podwoziu Scanii. Jak powiedział nam Andrzej Jaworski, dyrektor sprzedaży autobusów Scania Polska: –„W tym roku postawiliśmy zrezygnować z obecności na Targach w Kielcach. Uważamy, że zaproponowane nam ceny są zbyt wysokie i dlatego naszą ekspozycję będzie można zobaczyć na majowych targach SilesiaKOMUNIKACJA w Sosnowcu. Pokażemy tam zarówno premierowe autobusy turystyczne: Scania Touring oraz Scania-Irizar i6, jak i niskopodłogowy autobus przegubowy SCANIA OmniCity. Natomiast sprzedaż Touringa ruszy na polskim rynku w 2012 r. Aktualnie jest on produkowany w wersjach 2- i 3-osiowej, o długości odpowiednio 12 i 13,9 m i liczbie miejsc w zakresie 49 - 59. W Polsce chcemy go oferować nie jako autobus typowo turystyczny, ale bardziej do obsługi objazdowych wycieczek zagranicznych (tzw. incoming). Zakładam, że jego cena będzie wynosić ok. 195 tys. euro, czyli porównywalnym poziomie, jak autokary z nadwoziami Irizara.”Pełen wywiad z Andrzejem Jaworskim można przeczytać tutaj. Na pewno tegoroczne premiery Scania (na setne urodziny firmy) będą głównym magnesem przyciągającym gości na tegoroczną edycję SilesiaKOMUNIKACJA. Tym bardziej, że uroczystość odsłonięcia premier Scanii poprowadzi znany dziennikarz motoryzacyjny, Wojciech Majewski. Jak na razie nie mamy informacji o przygotowywanych premierach innych producentów. Wiemy tylko, że MAZ sprowadzi z Białorusi 18-metrowy autobus przegubowy MAZ 205, który był pokazy w zeszłym roku w Kielcach. Przypomnijmy, że w zeszłym roku rolę magnesu pełnił Autosan z autobusem Sancity 12 LF oraz włoskie pojazdy Bredamenarinibus. Czy w tym roku pojawią się jeszcze inne nowości w Sosnowcu? Będziemy o tym na bieżąco informować.

Targi SilesiaKOMUNIKACJA to wydarzenie, które powstało nie tylko z myślą o przedsiębiorcach i przedstawicielach firm związanych z branżą transportu publicznego. Szereg wydarzeń towarzyszących może zainteresować zarówno odwiedzających, którzy chcieliby zapoznać się z najnowszymi trendami i rozwiązaniami, jak i pasażerów na co dzień korzystających z komunikacji miejskiej. –„W tym roku na targach prezentowane będą dwie polskie premiery autobusów Scania w związku z obchodami 100-lecia firmy Scania Autobusy. Zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć pojazdy specjalnie wybrane do obsługi Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej. Co więcej firma zdecydowała o pokazaniu autobusów właśnie na targach transportu publicznego w sosnowieckim Expo Silesia głównie ze względu na lokalizację. Aglomeracja śląska to region doskonale rozwinięty komunikacyjnie”–mówi Tomasz Wącirz, menadżer targów. Na uwagę zasługuje również konferencja KZK GOP, podczas której podjęta zostanie tematyka transportu w aglomeracjach, regulacji prawnych, telematyki i bezpieczeństwa. Prelegenci skupią się dodatkowo na kwestiach związanych z inteligentnymi systemami transportowych, innowacjami dla transportu publicznego, przyjazną komunikacją dla osób niepełnosprawnych. W trakcie konferencji będzie także czas wspólną dyskusję. Ponadto po raz pierwszy targom towarzyszyć będzie Salon Wyposażenia Warsztatów, który jest odpowiedzią na duże zainteresowanie zwiedzających tą tematyką. W ramach salonu prezentowane będzie: kompleksowe wyposażenie warsztatów, rozwiązania diagnostyczne, narzędzia, maszyny, meble, opony, urządzenia myjące. Oprócz wyposażenia warsztatów podczas targów będzie można zobaczyć bogatą ekspozycję –najnowocześniejsze pojazdy, sprzęt serwisowy, wyposażenie zajezdni, a także zapoznać się z proponowanymi przez producentów rozwiązaniami informatyczno-elektronicznymi stosowanymi w komunikacji miejskiej. Na targi już można zarejestrować się on-line na stronie http://exposilesia.pl/silesiakomunikacja/2/2/pl/, co upoważnia do bezpłatnego wejścia na imprezę.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
SilesiaKOMUNIKACJA
Scania
  • X-men – 08.05.2011

    Z okazji 100 lecia produkcji autobusów w kocernie Scania. 27 i 28 maja w SPS Słupsk beda uroczystości jubileuszowe:-)przewidzino dni otwrtych drzwi firmy Scania Słupsk.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....