TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Premiera trolejbusu Skoda-Iveco 35 Tr. W Pilźnie
InfoBus.pl - Opublikowano: 12.02.2018 14:00:01 1 komentarz
Premiera trolejbusu Skoda-Iveco 35 Tr. W Pilźnie

Škoda Electric opracowała kolejny projekt nowego trolejbusu, tym razem przegubowego przy współpracy z Iveco. To Škoda-Iveco 35 Tr.

Nowy przegubowy trolejbus Škoda 35 Tr w nadwoziu Iveco Urbanway 18M jest pierwszym nowoczesnym pojazdem 18-metrowym tego typu, który wszedł do eksploatacji na jazdach próbnych w Pilźnie. Zewnętrze malowanie łudząco przypomina te od włoskiego przewoźnika z Mediolanu (ATM), gdzie od 2005 roku kursuje 9 przegubowych przegubowych Irisbusów Cirstalis 18 ETB, czyli protoplasta obecnego modelu z rodziny Iveco.

In-Motion na TOPie

-"To zaawansowana i ostatnio bardzo preferowana generacja trolejbusów. Samochody mogą być stale ładowane za pomocą baterii "In-Motion Charge" za pośrednictwem sieci trakcyjnej, która pozwala na przechowywanie baterii w akumulatorach" - mówi Pavel Kuch, Sales Manager w firmie Škoda Electric.

W styczniu pisaliśmy o wcześniejszym kontrakcie Škody na pierwsze 10 szt. trolejbusów Škoda 32 Tr w nadwoziu SOR NS12, zamówionych przez miejskiego przewoźnika z Opawy (MDPO), o czym można było przeczytać TUTAJ.

-"Nowe modele trolejbusów można rozmieszczać na trasach, które nie muszą być podpięte pod stałym prądem. W rezultacie łącza komunikacyjne w miastach są lepiej rozwiązywane, a koszty infrastruktury zmniejszają się. Pomiar jazdy trolejbusu pod trakcją i bez trakcji może wynosić nawet 50/50. W ten sposób operator czerpie korzyści z trolejbusu, który jest wydajny przez cały czas i nie traci czasu na ładowanie statyczne, ponieważ energia magazynowana jest w pojeździe podczas jazdy pod prądem"- dodaje Kuch.

W dobie elektrobusów

W przeszłości Škoda Electric, wspólnie z Iveco, z powodzeniem wdrożyła szereg projektów trolejbusowych. Na przykład w Bolonii we Włoszech wykorzystano 49 pojazdów, w których Škoda wyprodukowała sprzęt elektryczny i zamontowała kompletny montaż w swoim przedsiębiorstwie w Pilznie. Ponadto, w listopadzie zeszłego roku czeska fabryka po raz pierwszy zaprezentował na czeskich targach CZECHBUS nowy elektryczny autobus Skoda E'City, który powstał również we współpracy z Iveco.

Škoda Electric jest największym producentem trolejbusów w Europie. Czeskie trolejbusy działają w około trzydziestu krajach na świecie - w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Oprócz tradycyjnego rozwoju i produkcji trolejbusów, Škoda Electric wprowadziła kilka rodzajów nowych elektrycznych autobusów akumulatorowych. Firma od dawna zajmuje się koncepcją pojazdów ekologicznych i jest synonimem ekologicznego transportu nieemisyjnego.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
trolejbus
Skoda
Iveco
Czechy
  • cruze – 12.02.2018

    Ponownie zacieśnienie współpracy między Skodą i Iveco, nie będzie stanowiło wielkiego zagrożenia dla Solarisa. Włoscy odbiorcy i tak kupowali trolejbusy Skody w nadwoziu rodzimej produkcji np. BredaMenariniBus. Gorzej, że Skoda zaczęła produkcję trolejbusów opartych na nowej generacji SORów NS12, które wydają się bardziej cywilizowanym produktem niż starsza seria NB12. Tym samym są bardziej konkurencyjne wobec Solarisów.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....