TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Premiera SOR ENS 12 w Sosnowcu. Już jutro
InfoBus.pl - Opublikowano: 25.04.2017 12:44:11 13 komentarzy
Premiera SOR ENS 12 w Sosnowcu. Już jutro

O atrakcjach towarzyszących tegorocznej edycji Targów Transportu Publicznego SilesiaKOMUNIKACJA rozmawiamy z menadżerem wystawy Łukaszem Kic. Impreza odbędzie się w dniach 26-27 kwietnia w Sosnowcu.

Na pewno jednym z najważniejszych wydarzeń na tegorocznej wystawie będzie polska premiera autobusu elektrycznego SOR ENS 12, którego wcześniej mogliśmy zobaczyć m.in. na targach w Hanowerze i Pradze. Teraz po raz pierwszy zadebiutuje w naszym kraju ? na Śląsku.

InfoBus.pl: Czym tegoroczne targi SilesiaKOMUNIKACJA wyróżniają się na tle wcześniejszych edycji?

Łukasz Kic, Menedżer Projektu: Targi SilesiaKOMUNIKACJA od wielu lat mają swoją sprawdzoną formułą, jednakże jako organizatorzy zdajemy sobie sprawę, jak istotne dla naszych Gości są nowości, premiery i dyskusja nt. aktualnych zagadnień nurtujących branżowców. Podążając za kierunkiem rozwoju branży a także spełniając oczekiwania kadry zarządzającej firmami przewozowymi na tegorocznych targach nie zabraknie pojazdów niskoemisyjnych, zarówno tych z napędem gazowym, hybrydowym jak i w pełni elektrycznym. Ekspozycji towarzyszyć będzie Debata, w ramach której Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej będą wymieniały się doświadczeniami wynikającymi z eksploatacji wcześniej wspomnianych technologii. W tym roku szczególnym zainteresowaniem cieszą się również środki transportu stanowiące uzupełnienie taboru, w tym busy i autobusy segmentu medium.

InfoBus.pl: Wspomniał Pan na temat premier. Jakie debiuty będą miały miejsce podczas tegorocznych targów?

Łukasz Kic, Menedżer Projektu: Tak, już dzisiaj zapraszamy do odwiedzenia stoiska firmy SOR, w ramach którego po raz pierwszy w Polsce zaprezentowany zostanie niskopodłogowy autobus elektryczny SOR ENS 12. Tegoroczna premiera doskonale wpisuje się w tematykę targów związaną z napędami niskoemisyjny i nowoczesnymi technologiami.

InfoBus.pl: Jakie w tym roku dodatkowe atrakcje będą towarzyszyły targom SilesiaKOMUNIKACJA?

Łukasz Kic, Menedżer Projektu: Zgodnie z sugestiami naszych Wystawców uruchomiliśmy SilesiaCOACHEXPO, czyli segment w ramach którego obok autobusów miejskich prezentowane będą nowoczesne i komfortowe autokary przewidziane do dalszych podróży, strefę ekologicznego transportu w ramach której zaprezentowane zostaną tzw. : "elektryki" i "gazowce", przedstawicieli mediów zapraszamy z kolei na śniadanie prasowe organizowane przez PKM Tychy oraz PGNiG Obrót Detaliczny pierwszego dnia targów na scenie, a także wystawę autobusów zabytkowych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
SilesiaKOMUNIKACJA
targi
 • Ela – 25.04.2017

  PIĘKNY.Na pewno lepszy niż klekoty z Oblechowa.

 • confused – 25.04.2017

  wizualnie w miarę dorównuje nowoczesnym autobusom, ale pulpit od stara

 • bolo – 25.04.2017

  to co tym razem nie złamas

 • I – 25.04.2017

  I to jest SOR który może się podobać. Nie jest to wciąż najwyższa półka ale już nie tandeta. Ściana przednia i tylna zakrawają tanizną z Turcji zwłaszcza światła z przodu i z tyłu ale ogólnie może się podobać. Elementy poszycia wyglądają na dokładnie spasowane. Wnętrze wygląda o klasę lepiej niż niż w Autosanie. Wygląda to bardzo estetycznie. Układ siedzeń z tyłu moim zdaniem lepszy niż w MANnie ponad to sporo miejsc z niskiej podłogi. Same siedzenia z tą metalową obudową wyglądają lepiej niż wszechobecne plastikowe i te wsporniki na których są osadzone też wyglądają bardzo estetycznie (ale to pewnie tylko w wersji demonstracyjnej - obym się mylił) Tylko ta poręcz pod oknem na przeciw drzwi nie wygląda na solidnie zamontowaną. Brakuje mi też poręczy przed fotelami przed przestrzenią dla wózków. Solaris powinien spojrzeć jak estetycznie powinno się montować okna w autobusie. Rama okien przesównych lub uchylnych powinna być naklejona na taflę szkła a w Bolechowie ciągle tę ramę zostawiają na wierzchu. Do autobusów z najwyższej półki jeszcze brakuje, do Urbino jeszcze też ale Autosana a zwłaszcza Ursusa ten SOR wciąga nosem.

 • Adam K. – 25.04.2017

  Mój Boże, jednak da się stworzyć autobus bez koszmarnych szaf i wielkich bulw! Brawa dla ekipy SORa za najlepszy - jak dotąd - układ wnętrza w 12-metrowym autobusie miejskim :)

 • kubex – 25.04.2017

  @confused: pulpit od Stara? Chyba żartujesz. VDO jest najlepszy z tych wkładanych aktualnie do autobusów.Stylistycznie jest dobrze, układ siedzeń okej ale pozbyłbym się tych półtoraków. Czekam na premierę diesla.

 • TomTom – 25.04.2017

  Ciekawe czy poprawili konstrukcję, bo wcześniejsza generacja NB12 i NB18 ma poważne problemy z pękającą kratownicą

 • Chyba żartujecie – 25.04.2017

  Przód raczej Turecki, czy Chiński. Te przypadkowo wyeksponowane diody....Co w tym pięknego. Takie discopolo w stylu techno. Żadna rewelacja. TYLE.

 • farafiu – 25.04.2017

  Nie wiem czy jest się czym zachwycać względem układu siedzeń. Lepiej, aby było zwykłe LF, jak nawet Skoda Perun.

 • widziałem oglądałem – 25.04.2017

  Z zewnątrz niestety picowana KICHA. To fakt.

 • DonLuk – 25.04.2017

  Ten SOR jest tak samo piękny jak filmy z Bolywood. Ja wolę filmy europejskie.

 • www – 25.04.2017

  Haczyk tkwi w tym, że SOR na zamieszczonych zdjęciach jest wersją elektryczną. Układ w wersji z normalnym napędem może nie być tak dobry.

 • krakowiaczek – 25.04.2017

  Bardzo ciekawa estetyka !

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....