TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Premiera Autosana Sancity 10 LF - najważniejszym autobusowym wydarzeniem roku!
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 04.01.2012 16:04:15 23 komentarze
Premiera Autosana Sancity 10 LF - najważniejszym autobusowym wydarzeniem roku!

Mamy już ostateczne wyniki grudniowej sondy. Zdaniem naszych Czytelników to premiera Autosana Sancity 10 LF była najważniejszym autobusowym wydarzeniem 2011 roku! Gratulujemy! Na tą propozycję głosowały 173 osoby (35,5% wszystkich oddanych głosów). Można powiedzieć, że ten wynik to kontynuacja doskonałej internetowej passy Autosana, który przed rokiem zdobył tytuł „Najważniejszego autobusowego wydarzenia 2010 roku”za podwójną premierę modeli Sancity 12 LF i 18 LF. Jak widać dynamiczny rozwój oferty popłaca i ponownie Autosan wspiął się na szczyt naszego konkursu. Jeszcze raz gratulujemy całej załodze Autosana. O tym wydarzeniu informowaliśmy tutaj.

Drugie miejsce –z minimalną stratą do lidera –zajął Solaris z pierwszym polskim elektrobusem: Solaris Urbino 8,9 LE Electric. Na to wydarzenie głosowało 160 osób (o 13 mniej niż na Autosana), co stanowi 32,8% wszystkich oddanych głosów. To pierwszy taki pojazd w historii naszej motoryzacji, który współtworzyli także polscy dostawcy komponentów. Zdobyty „Złoty Medal”w Kielcach pokazuje, że branżowi eksperci już wystawili mu wysoką ocenę. W naszym konkursie także zajął wysokie miejsce. O tym ważnym debiutancie pisaliśmy tutaj.

 

Trzecie miejsce to –i to jest niespodzianka –premiera Volvo 7900 na Busworld 2011. Prawdę mówiąc nie spodziewaliśmy się, że ta zupełna nowość –i to jeszcze bez polskiej premiery –tak wysoko zajdzie w rankingu, a tu proszę –trzecie miejsce z wynikiem 84 głosów (17,2%). To naszym zdaniem spory kredyt zaufania Czytelników dla wrocławskiej fabryki Volvo, która być może dzięki temu szerzej otworzy swoje bramy przed nami i będziemy mogli z bliska przyjrzeć się zmianom jakie w niej zachodzą. Przypomnijmy, że dwa aktualnie wdrażane tutaj modele: miejski 7900 i międzymiastowy 8900 na szeroką skalę wprowadzają aluminium do budowy konstrukcji szkieletów. To zmiana filozofii Volvo i rewolucja w polskiej fabryce. O tej nowości pisaliśmy tutaj.

Czarta pozycja to bezprecedensowy kontrakt na zakup 68 autokarów Van Hool dla platformy Polski Bus. Na to historyczne zamówienie głosowało 31 osób (6,4%). Takiej inwestycji nasz rynek jeszcze nie doświadczył. Kontrakt-gigant został podzielone na dwie transze: pierwsza grupa w liczbie 18 szt. już jeździ po naszych drogach od czerwca br., natomiast druga grupa –licząca 50 szt. jest sukcesywnie wprowadzana na trasy od 18 grudnia br. O tym kontrakcie pisaliśmy tutaj tutaj.

 

Piąte miejsce to premiera Scania Omniwide –jeden z najważniejszych debiutów tegorocznych targów w Kortrijk z polskim akcentem. Zdaniem 20 osób (4,1%) było to najważniejsze wydarzenie w branży. Niewątpliwie jest to początek nowej rodziny pojazdów, które będą produkowane tylko w Słupsku. To także odejście do historii rodziny OmniCity, która w wielu kwestiach zmieniła podejście do budowy i wyglądu autobusów. O tej serii pisaliśmy tutaj.

Szósta pozycja to kontrakt na 27 autokarów Setra na EURO 2012, na który głosowało 14 osób (2,9%). To ważne zamówienie realizują dwie polskie firmy –Sindbad i Raf Trans, które założyły konsorcjum dla zdobycia strategicznego kontraktu. O tym jest głośno w całej Europie. Takiego konsorcjum jeszcze nie było w naszej historii i być może jest to początek konsolidacji polskich przewoźników. O tym wydarzeniu informowaliśmy tutaj

Siódme miejsce to start produkcji korpusów Neoplan. Zaledwie 6 osób (1,2%) wybrało to wydarzenie. To moim zdaniem najbardziej niedocenione wydarzenie w naszym konkursie, które wpływa i będzie wpływało na pracę kilku tysięcy osób zatrudnionych w zakładach MAN Bus w Polsce. Być może nie wygląda to atrakcyjnie, ale jest to strategiczna inwestycja, które będzie miało ogromny wpływ na rozwój oferty produkcyjnej MAN w Polsce, a tym samym na cała autobusową branżę. O tym wydarzeniu pisaliśmy tutaj.

Na koniec dziękujemy wszystkim Czytelnikom za udział w konkursie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Autosan
Solaris
premiera
Volvo
Neoplan
 • fred – 04.01.2012

  Ale sonda śmiechu warta:):):) bravo dla pracowników autosana za dyscypline w głosowaniu .

 • anty fred – 05.01.2012

  co masz do sondy? nie podoba sie to nie komentuj

 • Antek – 05.01.2012

  Żart,żart ... poziom portalu mniej niż zero

 • – 06.01.2012

  ...Nasi w Sanoku robotę mają a Wy sie śmiejecie....

 • evo – 08.01.2012

  śmiesznejest to np. że mercedes zaprezentował w tym roku zupełnie nowy model i nie zostało to wogóle zauważone a autosan posklejał coś z resztek i jest to WYDAŻENIEM ROKU -śmiech na sali ta sonda i ten portal

 • AK – 08.01.2012

  @ Pośmiejmy się razem. Jaki Mercedes pokazał w 2011 nowy model?

 • cracus – 09.01.2012

  sonda jak sonda a ja się ciesze że Autosan domyka oferte miejskich-oby przełożyło się to na wygrywanie przetargów

 • ka – 09.01.2012

  @ ... Stuttgart/Kortrijk – Nowy Mercedes-Benz Citaro uzyskuje na targach Busworld w Kortrijk/Belgia nagrodę Grand Award przyznawaną autobusom liniowym. Złożone z fachowców jury powołane podczas European Coach & Bus week przyznało po tygodniowych testach nagrodę za udany design, wystrój wnętrza z odmienionym stanowiskiem pracy kierowcy oraz przede wszystkim za nowe elementy wyposażenia poprawiające bezpieczeństwo. „Nowy Mercedes-Benz Citaro jest pierwszym autobusem liniowym, który wyposażono w elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy (ESP).

 • ka – 09.01.2012

  @AK. Nowy Citaro został po raz pierwszy zaprezentowany publicznie w połowie roku 2011, będzie on sukcesywnie zastępować najpopularniejszy autobus miejski na świecie. Pierwsze egzemplarze nowego Citaro są właśnie przekazywane do użytku.

 • njus – 09.01.2012

  Autosan jako część konsorcjum wystartował w przetargu na nowe trolejbusy w Lublinie. Chcą mniej niż solaris (druga oferta) i deklarują więcej miejsc siedzących dostępnych z niskiej podłogi, więc pewnie wygrają.

 • dobry – 09.01.2012

  Prawda jest taka, że w polskich warunkach tylko premiera autosana, ze wszystkich zaproponowanych wydarzeń, może mieć realny wpływ na rynek autobusów w Polsce. Solaris dostał tylko 13 głosów mniej, jednak w tym przypadku nikt nie zarzuci, że 2 wynik jest skutkiem mobilizacji załogi (ja sam nie stawiam takiego wniosku w pierwszym ani w drugim przypadku)

 • dobry – 09.01.2012

  Tyle, że może namieszać w ofercie autobusów klasy MIDI w Polsce, tak jak już namieszał Solbus.

 • der di das – 09.01.2012

  @AK- a to portal a polskich producentach i przewoźnikach? powinieneś wiedzieć gdzie mercedes jest na mapie producentów autobusowych., chyba że Van Hool czy Neoplan jest bardziej znaczącym producentem nie wspominając o Autosanie. Poziom merytoryczny i obiektywizym mniej niż zero tego portalu. Czytają go tylko desperaci a po ilości głosów oddanych w tej (sądzie ) widać jak jest wasza poczytność (poczytalność). Dzieciaczki do szkoły..

 • , – 10.01.2012

  No tak ten portal to towarzystwo wzajemnej adoracji . Szkoda czasu na to co się tu dzieje .

 • nighthawk – 10.01.2012

  @der di dasi oraz , jak wam się nie podoba to nie wchodzcie więcej na ten portal.

 • . – 10.01.2012

  To nie państwo w państwie żeby robić i pisać co się komu podoba. Jeśli ktoś się mianuje dziennikarzem to warto kontrolować jego poczynania. Kto wam dał moralne prawo pisać co wam ślina na język przyniesie ??? i robić konkursiki dla Swoich sponsorów??? napiszcie wyraźnie co kto i kogo sponsoruje..

 • lol – 11.01.2012

  Mercedes Citaro to nie autobus na polskie realia finansowe przedsiębiorstw.Jedno Citaro jest tak drogie,że firmy wolą Conecto lub w większości wyroby polskie.Citaro nie namiesza w naszym rynku tylko Autosan ,Solbus.

 • ol – 11.01.2012

  No jeśli to portal o mieszaniu to fakt należy pisać tylko o Solbusie i Autosanie!!!- teraz rozumiem ,dzięki

 • bąk – 11.01.2012

  @lol - co ty bredzisz , jest kilka firm w których jest Citaro i napewno jest ich więcej niż Sancity i Solbusów razem .

 • bąk – 11.01.2012

  np. łódź, kraków, częstochowa,lublin itd

 • AK – 12.01.2012

  witam po przerwie, ufff, cięzko się to czyta i jak najbardziej nastraja do organizowania kolejnych konkursów.... premiara MB jest oczywiscie wazna, ale mielismy 7 miejsc i inne wydarzenia zdecydowanie b. związane z Polską. I tak wybraliśmy. Jak pisałem w samym artykule o sondzie - każdy może mieć swoje typy, ale jakoś nikt ich nie przedstawił. Oczywiście, zdecyydowanie łatwiej jest krytkować, to jasne. Kończąc - w tym roku MB zamieści reklamę InfoBusie :) i pewnie pokaże Citaro II w Kielcach. To daje mu duże szanse na TOP 2012, ale wtedy znowu będziemy wspierać swoich sponsorów, itd, itd.

 • miesław – 24.01.2012

  ja nigdy nigdy dosłownie nigdy nie polubię Autosana Sancity chociaż i tak każdy przyzna mi racje że już na pierwszy rzut oka ten autobus wygląda tragicznie.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....