TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Premiera autobusu MAN Lion's City 18 E! [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 25.09.2020 11:00:53
Premiera autobusu MAN Lions City E

Pierwszy przegubowy autobus elektryczny marki MAN świętuje swoją premierę.

Elektryczny debiutant MAN w klasie MEGA ma 18 metrów i może przewieźć do 120 pasażerów. Pierwsze takie demonstracyjne pojazdy wyjadą na ulice w II połowie 2020 roku. Natomiast sprzedaż Lion's City 18 E rozpoczęła się już w kwietniu br.

Pojazd wyróżniają dwa centralne silniki elektryczne, co oznacza napęd na dwie osie i tym samym poprawa stabilności podczas jazdy. Ponadto zarówno nowy autobus przegubowy, jak i wersja solo imponują zasięgiem do 200 km (i do 270 km w sprzyjających warunkach) i to przez cały okres eksploatacji akumulatora

MEGA debiutant

W ramach promocji swojej e-oferty, MAN Truck & Bus wyśle  ​​w tym roku na europejskie drogi flotę 15 demonstracyjnych elektrobusów, które będą wykorzystywane w ramach codziennych operacji. Ten program testów obejmie także sprawdzian nowego pojazdu MAN Lion's City 18 E, który w II połowie br. pojawi się na ulicach Barcelony i Kolonii.

-"Mierzący 18 metrów długości MAN Lion's City 18 E to idealny wybór dla każdej firmy poszukującej w pełni elektrycznego autobusu miejskiego, tj. takiego, który nie emituje lokalnie spalin i oferuje miejsce dla wielu pasażerów" - podkreśla Rudi Kuchta, dyrektor sprzedaży autobusów w firmie MAN Truck & Bus.

Zobaczcie jak elektryczny MEGA lew radzi sobie na drodze:


Dwie napędowe osie

Dwa elektryczne silniki centralne na drugiej i trzeciej osi zapewniają MAN Lion's City 18 E odpowiednią moc, potrzebną do ruchu miejskiego. Jak dowodzi MAN - w przeciwieństwie do silników elektrycznych w piastach kół, centralne silniki są łatwiej dostępne i mają prostszą konstrukcję. W związku z tym operatorzy transportu odnoszą korzyści w zakresie serwisu i tym samym całkowity koszt posiadania (TCO) powinien być niższy.

Dwie napędzane osie są zsynchronizowane ze sobą elektronicznie, co zwiększa stabilność jazdy, a tym samym poziom bezpieczeństwa. Ponadto pojazd wyposażony jest w system zapobiegający łamaniu się przegubu, co zapobiega krytycznym sytuacjom związanym z ruszaniem na śliskiej nawierzchni, ponieważ w MAN Lion's City 18 E moment napędowy może być selektywnie rozłożony na dwie napędzane osie, zgodnie z konkretną sytuacją.

Ponadto dwie napędzane osie zwiększają ilość energii odzyskiwanej podczas hamowania.

-"Wyższy poziom rekuperacji oznacza, że ​​nasz elektryczny autobus przegubowy jest bardziej wydajny, niezależnie od stylu jazdy kierowcy czy ukształtowania terenu" - komentuje Rudi Kuchta.

640 kWh!

W premierowym modelu MAN Lion's City 18 E zastosowano całkowicie elektryczny układ napędowy o mocy od 320 kW do maksymalnie 480 kW. Energia pochodzi z modułowych akumulatorów o pojemności 640 kWh. W zakresie baterii MAN polega na w pełni rozwiniętej technologii ogniw akumulatorów litowo-jonowych (NMC) z Grupy VW. Akumulatory mają inteligentny system zarządzania temperaturą, który został zoptymalizowany pod kątem autobusów miejskich. W rezultacie MAN Lion's City 18 E oferuje zasięg do 200 km (i do 270 km w sprzyjających warunkach) i to przez cały okres eksploatacji akumulatorów.

Baterie znajdują się na dachu autobusu, w zestawach po osiem sztuk. Zdaniem MAN taka lokalizacja jest korzystna, ponieważ oznacza, że ​​akumulatory są umieszczone z dala od tyłu pojazdu, czyli obszaru o najwyższym ryzyku kolizji. Oznacza to również, że są łatwiej dostępne podczas serwisu.

Podobnie jak 12-metrowa wersja, także Lion's City 18 E jst ładowany tylko przez plug-in – podczas postoju w zajezdni. Do tego służy wtyczka Combined Charging System (CCS). Przy średniej mocy ładowania 100 kW i maksymalnej mocy do 150 kW, autobus przegubowy można w pełni naładować w mniej niż cztery godziny.

Coś dla pasażerów

Zastosowanie elektrycznego układu napędowego przyniosło korzyści również we wnętrzu pojazdu, ponieważ usunięto wieżę silnika. Dało to konstruktorom duże możliwości optymalizacji tylnej części pojazdu.

-"Wykorzystaliśmy to w pełni, zapewniając przyjemniejsze oświetlenie i cztery dodatkowe siedzenia z tyłu. To rozwiązanie znane już z 12-metrowej wersji solo i bardzo cenione przez naszych klientów. – podkreśla Rudi Kuchta.

Jak podaje MAN, Lion's City E może przewozić do 120 pasażerów, natomiast jego DMC – dzięki zastosowaniu alternatywnego napędu – wynosi aż 30 ton.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
premiera
elektrobus
MAN

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....