TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Poznańskie cyklobusy startują 29 kwietnia
InfoBus.pl - Opublikowano: 28.04.2017 11:45:49 2 komentarze
Poznańskie cyklobusy ruszą 29 kwietnia

Powiat Poznański już po raz trzeci z gminą Swarzędz uruchamia rowerową linię autobusową 471 przebiegającą przez gminy Swarzędz, Czerwonak, Murowaną Goślinę, Suchy Las (Biedrusko) a także Pobiedziska.

W tym roku wprowadzono kilka nowości. Linia funkcjonować będzie we wszystkie soboty, niedziele i święta w okresie od 29 kwietnia do 15 października. Oznacza to, że na wycieczkę z rowerem będzie można wybrać się również w wakacje oraz podczas tzw. długich weekendów w maju, czerwcu i sierpniu. Dodatkowo każdego weekendowego dnia funkcjonowania linii, 6 kursów będzie specjalnie wydłużonych do Pobiedzisk. Duża liczba połączeń ma zachęcić i umożliwić spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz na turystycznych szlakach przebiegających przez malownicze tereny gmin i Puszczę Zielonkę. Łącznie to aż 524 kilometry przygód czekających na mieszkańców powiatu poznańskiego.

Liczy się bezpieczeństwo

Dzięki uruchomionej linii miłośnicy dwóch kółek będą mogli bezpiecznie ominąć drogi publiczne o dużym natężeniu ruchu, które nie posiadają ścieżek rowerowych oraz poznać bogactwo przyrody powiatu. Trasa 471 przebiegać będzie przez następujące szlaki rowerowe: EuroVelo R1 ? R6 i R9, Szlak Kościołów Drewnianych, Małą i Dużą Pętlę Rowerową, Cysterski Szlak Rowerowy oraz Pierścień dookoła Poznania. Dojedziemy nią również w rejon kąpieliska Tropicana w Owińskach, jezioro Stęszewskie, Wroczyńskie i Jerzyńskie.

Cyklo-taryfa

Linię obsługiwać będzie Swarzędzkie Przedsiębiorstwo Komunalne, które posiada 2 przyczepy do przewozu rowerów, a każda z nich jednorazowo może zabrać około 15 jednośladów. Za bilet zapłacimy:

 • jednoprzejazdowy: normalny 3,00 zł / ulgowy 1,50 zł

 • całodniowy: normalny 5,00 zł / ulgowy 2,50 zł

 • grupowy (max. 2 dorosłych + 3 dzieci) jednoprzejazdowy: 6,00 zł

 • grupowy całodniowy: 10,00 zł

W ramach zakupionego biletu przewóz rowerów jest bezpłatny. Ważny bilet okresowy PEKA na strefy ABC oraz B, C i BC albo ważny bilet okresowy Komunikacji Gminy Swarzędz również będzie honorowany.

Cuklobusy w liczbach

W ubiegłym roku przez 15 weekendów funkcjonowania specjalnej linii, autobusy przejechały ponad 18 tys. kilometrów, przewożąc łącznie ponad 2 tys. pasażerów i blisko 330 rowerów. 

I nakoniec tegorocvzne hasło reklamowe poznańskich cyklobusów: Szykuj rower, pakuj plecak i daj się porwać rowerowej przygodzie z powiatem poznańskim!

Linia 471 rozkład jazdy


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
SPK Swarzędz
rower
 • AKMS – 28.04.2017

  Jak w praktyce sprawdzają się te przyczepy? Rozumiem że są obsługiwane przez pasażerów. Włożenie roweru pewnie nie stanowi problemu bo można wkładać kolejno od tyłu ale wyjęcie naszego roweru np. ze środka kiedy jest już zastawiony innymi może być problemem. Czy obsługa tej przyczepy bardzo opóźnia odjazd autobusu z przystanku? Czy wysiadając z autobusu muszę dać znać kierowcy żę chcę jeszcze zabrać rower aby z nim nie pojechał? Mógłby ktoś kto używał takich przyczep powiedzieć jak to wygląda?

 • RS – 28.04.2017

  Skąd te liczby 2 tys ludzi i 330 rowerów? Mieszkam w Murowanej Goślinie i za każdym razem od dwóch lat, jak widziałem ten autobus z przyczepą, czy to tutaj , czy w Biedrusku, czy to Bolechowie, czy to Swarzędzu, to jedzie PUSTY, czasami w środku oprócz kierowcy jedzie jeden - dwóch pasażerów. Przyczepa też pusta :( Trasa ta powinna łączyć Swarzędz i Poznań (Śródkę, Piątkowo, Naramowice) z peryferiami, a nie omijać miasto szerokim łukiem, kto ma tym jeździć z wioski do wioski?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....