TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Poznańska, autobusowa linia rowerowa. Pod koniec maja
InfoBus.pl - Opublikowano: 29.04.2016 14:02:03 3 komentarze
Poznańska, autobusowa linia rowerowa. Pod koniec maja

Powiat poznański ponownie uruchomi rowerowy autobus. Inauguracyjny kurs odbędzie się pod koniec maja. Trasę  ? podobnie jak wzeszłym roku ? obsłużą niskopodłogowe autobusy ZGK Swarzędz ze specjalnymi przyczepkami.

Pierwsze rowerowe poznańskiego powiatu wyjechały w trasę nr 471 jesienią ubiegłego roku. -?Zainteresowanie linią było ogromne, skorzystało z niej ponad tysiąc rowerzystów" - mówi starosta poznański Jan Grabkowski. - "Od Swarzędza, przez osiedla do Puszczy Zielonki - w różnych ładnych miejscach autobus się zatrzymuje. Chodziło nam o to, by rowerzyści nie narażali się na niebezpieczeństwo i żeby po mile spędzonym dniu w lesie bezpiecznie wrócić do domu" - mówi starosta.

Rowerowa linia łączy gminy: Swarzędz, Czerwonak, Murowana Goślina i Suchy Las. Pierwszych rowerzystów przewiezie pod koniec maja i od tego momentu będzie kursowała do końca czerwca 2016 r. Przez cały lipiec i początek sierpnia będzie zawieszona. Rowerowy autobus ponownie zacznie kursować we wrześniu, aby zakończyć sezon w październiku. Na utrzymanie linii, radni przeznaczyli z budżetu powiatu poznańskiego 250 tysięcy złotych.

Rowerowy weekend

Linie 471 będzie działać we wszystkie soboty i niedziele, i połączy duże osiedla mieszkaniowe Swarzędza, Koziegłów, Murowanej Gośliny i Biedruska z turystycznymi szlakami rowerowymi przebiegającymi przez Puszczę Zielonka i przez zalesione tereny gminy Suchy Las. Linia została poprowadzona drogami przecinającymi następujące szlaki rowerowe: EuroVelo R1, R2, R3, R4, R5, R6 i R9, Szlak Kościołów Drewnianych, Małą i Dużą Pętlę Rowerową oraz Cysterski Szlak Rowerowy i Pierścień dookoła Poznania.

Połączenie ? podobnie jak rok temu - będzie obsługiwane dwoma autobusami niskopodłogowymi należącymi do Zakładu Gospodarki Komunalnej w Swarzędzu, przystosowanymi do holowania przyczepy mogącej przewieźć jednorazowo 20 rowerów każda.

Rowerowy target

Rowerowa linia 471 łącząca Dworzec PKP w Swarzędzu z pętlą na Biedrusku adresowana jest przede wszystkim do tych mieszkańców aglomeracji, którzy lubią spędzać aktywnie czas wolny na rowerze, a nie mają dostępu do samochodu z odpowiednim bagażnikiem. Oczywiście linia jest także dostępna dla amatorów pieszych wycieczek oraz zwyczajnych pasażerów chcących dojechać do miejscowości położonych wzdłuż trasy przejazdu.

W tym roku autobusy będą kursować z częstotliwością od 90 do 120 minut. Trasa obejmuje os. Raczyńskiego, Czwartaków i Kościuszkowców w Swarzędzu, Gruszczyn, Kobylnicę, Wierzenicę, Wierzonkę, Mielno, Kliny, Kicin, osiedla Karolin i Leśne w Koziegłowach, Czerwonak, Owińska, Bolechowo, Murowaną Goślinę, os. Zielone Wzgórza, Bolechowo, Promnice i Biedrusko.

W zeszłym roku cena biletu na jeden przejazd, na cały dzień i na weekend wyniosła odpowiednio 3 zł, 5,40 zł i 9,60 zł. Bilety grupowe dla maksymalnie 5 osób, w tym dwóch dorosłych kosztują 6,60 zł (jeden przejazd), 12,00 zł (bilet dobowy) i 18,30 zł (bilet weekendowy). Przewóz rowerów w ramach posiadanego biletu był darmowy. Prawdopodobnie identyczne warunki będą i w tym roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Solaris
ZGK Swarzędz
cyklobus
 • RS – 29.04.2016

  Jeździły te autobusy cały sezon 2015 przez moją miejscowość (Murowana Goślina), ani razu na przyczepce nie widziałem choćby jednego roweru. Owszem, pasażerów wewnątrz zwykle siedziało 2-3, ale rowerów zero. Gdzie te tysiące chętnych rowerzystów?

 • advisor – 30.04.2016

  Na rower autobusem...Bareja w grobie wiruje

 • fromex – 01.05.2016

  Już zastanawiałem się ile czasu będzie trwać wymiana pasażerów na przystanka, ale przy tak zabójczej częstotliwości, to zupełnie bez znaczenia. Następna brygada nie dogoni :> Pewnie i tak jest tylko jedna. Wydmuszka propagandowa, a nie linia.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....