TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Poznań kupuje autobus z funkcją dowodzenia i łączności
Zbigniew Rafalski - Opublikowano: 20.07.2011 21:35:52 2 komentarze
Poznań kupuje autobus z funkcją dowodzenia i łączności

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu ogłosiła przetarg na dostawę autobusu z funkcją dowodzenia i łączności oraz jednego samochodu ratownictwa technicznego. Zakup będzie współfinansowany z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 w ramach projektu „Wzmocnienie zintegrowanego chemiczno-ekologicznego systemu bezpieczeństwa województwa wielkopolskiego poprzez zakup specjalistycznego sprzętu –etap III”.

Nowe pojazdy mają zostać dostarczone Komendzie Wojewódzkiej pomiędzy 15 a 30 listopada 2011 r. Jedynym kryterium wyboru oferty będzie cena –100%.

Autobus, który ma umożliwiać przewóz minimum 35 osób będzie się składał z dwóch przedziałów. Pierwszy ulokowany pomiędzy pierwszymi a drugimi drzwiami (II drzwi muszą być przed osią napędową), w którym znajdować się będą miejsca siedzące i drugi za środkowymi drzwiami tzw. część sztabowa, w której zamontowany będzie stolik z minimum 6 miejscami siedzącymi. Autobus ma mieć możliwość utworzenia stanowisk pracy dla minimum dwóch czteroosobowych zespołów. Ma to być możliwe po zastąpieniu dwóch zdemontowanych rzędów siedzeń w przedniej części. W pobliżu stolików muszą być zlokalizowane punkty dostępowe sieci zasilającej i oraz logicznej. Ostatni rząd foteli przy tylnej ścianie ma umożliwiać szybką adaptację na miejsca do spania dla dwóch osób.

We wnętrzu mają zostać zamontowane dwa minimum 22”składane monitory oraz jeden minimum 37”w części sztabowej. Na wyposażeniu autobusu nie może zabraknąć toalety, stanowiska kuchennego, dwóch chłodziarek (jedna z przodu autobusu i druga o pojemności min. 60 litrów w luku bagażowym), agregatu klimatyzacji, dodatkowego agregatu prądotwórczego o mocy 5,5 kW oraz kamery cofania.

Pojazd ma być napędzany silnikiem o mocy min. 220 kW spełniającym normę czystości spalin EURO 5, który ma współpracować z 6-biegową mechaniczną skrzynią. Nadwozie ma zostać pomalowane na kolor czerwony.

W ostatnim czasie Komendy Wojewódzkie PSP na terenie kraju ogłaszały przetargi na dostawy pojazdów dowodzenia i łączności, ale dotychczas żaden pojazd nie miał być zabudowany na bazie autobusu. Takie połączeniu pojazdu dowodzenia i łączności z pojazdem do przewozu osób wydaje się być doskonałym rozwiązaniem, które przecież od wielu lat jest wykorzystywane przez naszych zachodnich sąsiadów. W ostatnich latach Komendy Straży Pożarnej nabywały autobusy jednak głównie z przeznaczeniem to przewozu ratowników lub poszkodowanych. Miejmy nadzieję, że nie będzie to jednostkowy zakup w skali całej Straży Pożarnej.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Poznań
  • PTf – 21.07.2011

    Jeszcze tylko mobilny szpital na bazie autobusu i żeby ten chol@rny "112" zaczął w końcu działać w całym kraju...

  • zew – 22.07.2011

    solbus z tym kogutem na dachu to jest miszcz ;)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....