TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Poznań kupi elektryczne autobusy. Dzięki Unii
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 31.12.2017 17:00:38 14 komentarzy
Poznań kupi elektryczne autobusy. Dzięki Unii.port zbiorowy w Wielkopolsce; t. M. Nader / poznańskie-autobusy

Zakup 19 autobusów, budowa lub rozbudowa węzłów przesiadkowych będą możliwe dzięki unijnemu dofinansowaniu pozyskanemu przez sześć wielkopolskich samorządów. Marszałek wielkopolski podpisał 29 grudnia umowy ws. blisko 146 mln zł dotacji.

Inwestycje warte blisko 203 mln zł będą realizowane przez Miasto Poznań, gminy Rokietnica, Mosina, Śrem oraz Puszczykowo i Szamotuły.

Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał unijne dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 (WRPO 2014+) na sześć projektów transportowych obejmujących działania związane z mobilnością miejską i usprawniające korzystanie z publicznego transportu zbiorowego.

"Wartość tych projektów to przede wszystkim działanie na rzecz ochrony środowiska, niskiej emisji dwutlenku węgla, to też dbałość o komfort podróżowania w przestrzeni metropolii. Stawiamy na transport zbiorowy, transport szynowy lub kołowy o podwyższonym stopniu ograniczenia spalin" - powiedział w piątek marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak.

15 autobusów dla Poznania

Miasto Poznań do końca września 2020 r. realizować będzie wart blisko 154 mln zł projekt "Korekta funkcjonowania układu komunikacyjnego w rejonie ronda Rataje". Przewiduje on utworzenie węzła przesiadkowego integrującego różne formy transportu: autobusowy, rowerowy oraz pieszy z komunikacja tramwajową.

Projekt, poza przebudową ronda, w tym infrastruktury torowej, budową ścieżek dla rowerów czy remontem dworca autobusowego Rataje przewiduje też zakup 15 autobusów o napędzie elektrycznym wraz z ładowarkami.

Rejon ronda Rataje to jeden z najważniejszych węzłów systemu publicznego transportu zbiorowego oraz jedno z najważniejszych skrzyżowań w stolicy Wielkopolskich. W jego obrębie dokonywane są przesiadki między miejskimi i aglomeracyjnymi liniami autobusowymi a liniami tramwajowymi. Szczegóły tego projektu TUTAJ


4 autobusy Rokietnicy

28,8 mln zł kosztować będzie budowa węzła przesiadkowego w Rokietnicy. Dzięki 22,4 mln zł dofinansowania powstanie nowy budynek dworca kolejowego, parkingi i nowa baza transportowa. Gmina kupi też cztery niskoemisyjne autobusy. Szczegóły tego projektu TUTAJ

Wartość projektu Gminy Mosina przekracza 8,1 mln zł. Za te pieniądze powstaną m.in. trzy zintegrowane węzły przesiadkowe i dwie ścieżki rowerowe.

Dofinansowanie otrzymał też projekt budowy dwóch zintegrowanych węzłów przesiadkowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Śremie. Wartość przedsięwzięcia to ponad 5,2 mln zł. Węzeł przesiadkowy powstanie również w Puszczykowie, a w Szamotułach rozbudowany zostanie istniejący węzeł przy dworcu kolejowym.

Inwestycje realizowane będą w ramach poddziałania "Wspieranie strategii niskoemisyjnych, w tym mobilność miejska w ramach ZIT dla MOF Poznania". (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Poznań
elektrobus
unia
Wielkopolskie
 • Marcin Nader – 31.12.2017

  Proszę o podpisanie zdjęcia ze strony poznanskie-autobusy.pl ...

 • Hmmm... – 31.12.2017

  Ciekawe jakiej marki będą to autobusy...

 • WK – 01.01.2018

  Hmmm... Piętnaście autobusów elektrycznych na duży Poznań, to "trochę" mało. Żeby miało to sens, musieliby kupić co najmniej 35 - 45 elektryków za jednym razem. Budowa infrastruktury ładującej dla parunastu wozów, które pojadą ledwo na trzech liniach... To się nie opłaca.

 • Władysław 19 pomorski – 01.01.2018

  Mazy albo zazy to będą

 • fan pis – 01.01.2018

  Innej marki niż solaris nie akceptuję nawet badziewia jelcza

 • Poznań; aż chce się żyć..... – 01.01.2018

  Przebudowa ronda rataje po poznańsku to m. in.: kolejna wymiana krawężników na tarczy ronda, kolejne ponowne zaklejanie wciąż tych samych dziur, kolejna regulacja studzienek kanalizacyjnych, kolejne odświeżanie malowania pasów, kolejne nowe nasadzenia kwiatów w obrębie ronda i NOWOŚĆ: wymiana oświetlenia ronda na LED'owe ! To wszystko za jedyne 154 mln zł. (do 09.2020 r.) SUPER !

 • Tylko Polska – 01.01.2018

  Módlmy się na kolanach do MBCz , by przetarg wygrał AUTOSAN lub URSUS -reszta się nie liczy

 • tragedia – 01.01.2018

  @tylko polska: piąta klepka poprzestawiana jak widzimy.

 • Kilovolt – 01.01.2018

  19 autobusów elektryków to duże ryzyko eksperymentu. Ile lat wytrzymają akumulatory"

 • Dariusz Berger – 02.01.2018

  Witam, chciałbym się dowiedzieć gdzie będzie plac manewrowy i postojowy na nowym dworcu rataje ? Teraz jak autobusy się nazjeżdżają i wozy które zostają na placu po krótkich zmianach nie ma gdzie zaparkować.

 • wiesio – 02.01.2018

  @WK nikt nie buduje z infrastruktury z myślą o 15 autobusach. 15 autobusów na początek, a później będzie więcej. Zrobienie punktów lądowania to długotrwała robota co widać na przykładzie Krakowa i Warszawy. a 15 autobusów może jeździć jako szczytowe w międzyczasie.

 • WK – 02.01.2018

  @wiesio@ To rzeczywiście jest to "wielka" inwestycja naszego miasta. Naprawdę lepiej kupić większą ilość.

 • z ratusza – 03.01.2018

  Ćwierć miliarda, to dla Was nie jest "wielka"???? No to zazdroszczę.... Ciekaw jestem ile miejsca zajęłaby gotówka w nominale po 100 zł. Któryś z krytykanckich forumowiczów potrafi to sobie wyobrazić? Portal amatorów. Nic, tylko narzekać. Aby dowalić... Żadnej wiedzy o projektach unijnych, dostępnych kwotach i możliwościach technicznych. Sami amatorzy...

 • wiesio – 03.01.2018

  @WK nie pisałem ze to wielka inwestycja. Ja sądzę że lepiej najpierw wybudować kilka punktów ładowania a później kupić więcej autobusów. wytypowanie miejsc, podłączenia energetyczne, przetargi to wszystko trwa dłużej niż zbudowanie autobusów. Bez tego autobusy przejeżdżą pół dnia i tyle. Nie sztuka kupić autobusy które później więcej stoją niż jeżdżą.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....