TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Pożegnanie ministra Józefa Popielasa
MINISTERSTWO INFRASTRUKTURY, WWW.MI.GOV.PL - Opublikowano: 24.02.2005 00:30:34
Józef Popielas urodził się 28 marca 1911 r. Pracę w PKP rozpoczął mając 19 lat, jako robotnik w Ostrowie Wielkopolskim. W 1930 roku został przeniesiony do pracy w Poznaniu. W 1938 roku podjął studia w Akademii Handlowej w Poznaniu. W czasie okupacji pracował m.in. na stanowisku dyżurnego ruchu. Po zakończeniu działań wojennych do 1948 roku pełnił służbę na kolei jako: zastępca zawiadowcy, naczelnik stacji Poznań Główny i zastępca naczelnika biura personalnego. Pod koniec 1948 roku został przeniesiony do Ministerstwa Komunikacji, do Komitetu Regulacji Płac. W następnym roku rozpoczął działalność w Zarządzie Głównym Związku Zawodowego Kolejarzy, najpierw jako sekretarz, a następnie sekretarz generalny i kierownik wydziału ekonomicznego. W 1956 roku został mianowany podsekretarzem stanu, a w lutym 1960 roku ministrem komunikacji, którą to funkcję sprawował do września 1963 roku. Przez następne pięć lat reprezentował Polskę w Pradze jako zastępca dyrektora generalnego Wspólnego Parku Wagonów. Na wszystkich stanowiskach wyróżniał się dużym zaangażowaniem, poświęceniem i ciągłym poszukiwaniem nowych i lepszych rozwiązań transportowych. Jego zasługi dla transportu, szczególnie dla kolei są nie do przecenienia. To dzięki niemu w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku rozpoczęto produkcję wysokojakościowych szyn w zmodernizowanej Hucie im. T. Kościuszki. Z jego nazwiskiem wiąże się również rozpoczęcie kursowania pierwszego po wojnie ekspresu Warszawa-Katowice. Po przejściu na emeryturę do ostatnich miesięcy utrzymywał kontakty z resortem, dzieląc się z następcami swoim bogatym doświadczeniem. Więcej na www.mi.gov.pl.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....