TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Powstała Wielkopolska Platforma Wodorowa
InfoBus.pl - Opublikowano: 12.12.2019 13:00:16
Powstała Wielkopolska Platforma Wodorowa; UMWW

Wielkopolska chce postawić na technologie wodorowe

-"Chcemy być w awangardzie zielonego ładu – mówił marszałek Marek Woźniak podczas inauguracyjnego posiedzenia Zgromadzenia Ogólnego Wielkopolskiej Platformy Wodorowej.

Odniósł się w ten sposób do ambitnych planów Komisji Europejskiej dotyczących zapobiegania zmianom klimatu oraz gotowości do działania Wielkopolski w tym zakresie.

Marszałek Woźniak podkreślił, że Wielkopolska jako region "stara się dostrzegać, analizować i planować w swoich działaniach odnawialne źródła energii - jako elementu krajobrazu Wielkopolski najbliższej przyszłości". Przykładem takich zmian jest stopniowe zastępowanie autobusów miejskich na takie, które mają napęd hybrydowy i coraz częściej elektryczny. Ta zmiana odbywa się przy wsparciu funduszami unijnymi w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, będącymi w gestii władz samorządu województwa wielkopolskiego.

Autobusowe zmiany

- Wodór jest bardzo obiecujący, dlatego, że jest bez wątpienia zielonym źródłem energii, a ogniwa wodorowe są stosunkowo prostymi urządzeniami. To technologia jutra, rozwijana już dziś przez wiodące gospodarki na świecie. Dlatego przyglądamy się uważnie temu procesowi, gdyż będzie to bardzo ważny sektor produkcji i przechowywania energii – podkreślał marszałek, zwłaszcza w kontekście transformacji energetycznej wschodniej Wielkopolski.

Spotkanie w urzędzie marszałkowskim, które odbyło się 6 grudnia i w którym uczestniczył także Jacek Bogusławski, członek zarządu woj. wielkopolskiego, było okazją do wręczenia aktów powołania członkom Wielkopolskiej Platformy Wodorowej oraz przekazania wyróżnień i nagród w konkursach: "Energia mojej przyszłości – Wielkopolska 2050" oraz "HydroGen – Wodorowe Pokolenie – Wielkopolska 2050".

Grudniowe spotkanie zainaugurowało prace tej platformy, która działać będzie poprzez Zgromadzenie Ogólne oraz cztery Panele: Biznesu, Nauki, Liderów Samorządowych, Obywatelski.

"Zmiany klimatyczne i podjęte zobowiązania strategiczne przez Unię Europejską i Polskę wymagają podjęcia zdecydowanych działań zmierzających do zapobieżenia ewentualnym niekorzystnym zjawiskom gospodarczym, których wpływ na tempo rozwoju regionu może spowodować jego spowolnienie" – pisze w swym komunikacie wielkopolski urząd marszałkowski. "Stąd Zarząd Województwa podjął decyzję o utworzeniu wielopłaszczyznowej platformy współpracy międzyśrodowiskowej biznesu, nauki, samorządów lokalnych oraz organizacji pozarządowych pod nazwą Wielkopolska Platforma Wodorowa. W założeniu ma ona sprzyjać efektywnemu połączeniu i wykorzystaniu potencjału zrzeszonych w jego ramach podmiotów na rzecz nisko i zeroemisyjnej gospodarki


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wodór
Wielkopolskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....