TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Porozmawiajmy o Mobilisie. Zmodernizowana zajezdnia w Warszawie
InfoBus.pl - Opublikowano: 19.08.2016 16:06:44 1 komentarz
Conecto G szykowany na hali napraw do wyjazdu na popołudniowy szczyt.

Powiększona i zmodernizowana zajezdnia autobusowa Mobilis mieści się niedaleko biura firmy, w dzielnicy Ursus, przy ulicy Posag 7 Panien 8. Zajezdnia spełnia wszelkie wymagania techniczne związane ze stacjonowaniem taboru oraz utrzymaniem jego odpowiedniego stanu technicznego.

Dokonane na zajezdni inwestycje wiążą się m.in. z realizacją dwóch nowych kontraktów Mobilis (ZTM6 i ZTM7) na obsługę komunikacji miejskiej w Warszawie setką nowych autobusów. Nowe zaplecze techniczne ma pozytywnie wpływać na realizację wszystkich warszawskich kontraktów spółki, zapewniając najlepszą możliwą jakość obsługi serwisowej pojazdów.

Wraz z decyzją o modernizacji Zajezdni Ursus firma zdecydowała się zlikwidować wcześniej funkcjonującą Zajezdnię Utrata, która zlokalizowana była na Targówku Fabrycznym. Zamiast niej stworzony został jeden zintegrowany obiekt, który ułatwi zarządzanie taborem. Połączona i zmodernizowana zajezdnia pozwoli na zwiększenie efektywności, nadzoru i kontroli nad wszystkimi pojazdami Mobilis, które kursują po ulicach Warszawy.

Autobusy parkowane są na działce o powierzchni ponad 1 ha z komfortowym placem postojowo-manewrowym. Liczba miejsc postojowych dla pojazdów została powiększona ze 120 do 170. Plac został zmodernizowany, wyrównany oraz dostosowany pod większe obciążenia autobusów.

Zajezdnia jest wyposażona w nowoczesną ścieżkę diagnostyczną, dzięki czemu na jej terenie Mobilis we własnym zakresie dokonuje na bieżąco obsługi i napraw autobusów. W skład ścieżki diagnostycznej wchodzą m.in. stanowiska kanałowe oraz stanowiska płaskie wyposażone w zestawy podnośników kolumnowych. W hali na terenie zajezdni znajduje się także specjalne stanowisko do napraw klimatyzacji oraz kabina lakiernicza.

Kolejnym ważnym elementem zaplecza jest wydajny i bezpieczny punkt tankowania paliw. Składa się on z pięciu dystrybutorów, z których każdy zapewnia tankowanie z prędkością 120 l/min. Na terenie zajezdni zlokalizowane są również dwie przyjazne dla środowiska myjnie z zamkniętym obiegiem wody, dzięki czemu możliwe jest znaczne obniżenie jej zużycia.

Zaplecze w dzielnicy Ursus obsługuje łącznie ok. 50 pracowników technicznych. Nad prawidłowym stanem technicznym autobusów czuwa wykwalifikowana i doświadczona załoga.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Mobilis
  • gcv – 21.08.2016

    Przecież to jest jakieś średniowiecze ta hala...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....