TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Porozmawiajmy o Mobilisie. Zmodernizowana zajezdnia w Warszawie
InfoBus.pl - Opublikowano: 19.08.2016 16:06:44 1 komentarz
Conecto G szykowany na hali napraw do wyjazdu na popołudniowy szczyt.

Powiększona i zmodernizowana zajezdnia autobusowa Mobilis mieści się niedaleko biura firmy, w dzielnicy Ursus, przy ulicy Posag 7 Panien 8. Zajezdnia spełnia wszelkie wymagania techniczne związane ze stacjonowaniem taboru oraz utrzymaniem jego odpowiedniego stanu technicznego.

Dokonane na zajezdni inwestycje wiążą się m.in. z realizacją dwóch nowych kontraktów Mobilis (ZTM6 i ZTM7) na obsługę komunikacji miejskiej w Warszawie setką nowych autobusów. Nowe zaplecze techniczne ma pozytywnie wpływać na realizację wszystkich warszawskich kontraktów spółki, zapewniając najlepszą możliwą jakość obsługi serwisowej pojazdów.

Wraz z decyzją o modernizacji Zajezdni Ursus firma zdecydowała się zlikwidować wcześniej funkcjonującą Zajezdnię Utrata, która zlokalizowana była na Targówku Fabrycznym. Zamiast niej stworzony został jeden zintegrowany obiekt, który ułatwi zarządzanie taborem. Połączona i zmodernizowana zajezdnia pozwoli na zwiększenie efektywności, nadzoru i kontroli nad wszystkimi pojazdami Mobilis, które kursują po ulicach Warszawy.

Autobusy parkowane są na działce o powierzchni ponad 1 ha z komfortowym placem postojowo-manewrowym. Liczba miejsc postojowych dla pojazdów została powiększona ze 120 do 170. Plac został zmodernizowany, wyrównany oraz dostosowany pod większe obciążenia autobusów.

Zajezdnia jest wyposażona w nowoczesną ścieżkę diagnostyczną, dzięki czemu na jej terenie Mobilis we własnym zakresie dokonuje na bieżąco obsługi i napraw autobusów. W skład ścieżki diagnostycznej wchodzą m.in. stanowiska kanałowe oraz stanowiska płaskie wyposażone w zestawy podnośników kolumnowych. W hali na terenie zajezdni znajduje się także specjalne stanowisko do napraw klimatyzacji oraz kabina lakiernicza.

Kolejnym ważnym elementem zaplecza jest wydajny i bezpieczny punkt tankowania paliw. Składa się on z pięciu dystrybutorów, z których każdy zapewnia tankowanie z prędkością 120 l/min. Na terenie zajezdni zlokalizowane są również dwie przyjazne dla środowiska myjnie z zamkniętym obiegiem wody, dzięki czemu możliwe jest znaczne obniżenie jej zużycia.

Zaplecze w dzielnicy Ursus obsługuje łącznie ok. 50 pracowników technicznych. Nad prawidłowym stanem technicznym autobusów czuwa wykwalifikowana i doświadczona załoga.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Mobilis

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....