TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Ponad pół miliona złotych na poprawę bezpieczeństwa
Robert Sroka Fundacja Kierowca Bezpieczny - Opublikowano: 09.03.2008 13:02:12
Ponad pół miliona złotych na poprawę bezpieczeństwa

Zakończyła się druga edycja Programu „ORLEN. Bezpieczne drogi”. Podczas Gali Bezpieczeństwa, która odbyła się 27 lutego w Zamku Królewskim w Warszawie, podsumowano dotychczasowe działania oraz wręczono nagrody w Konkursie Inicjatyw. Do 16 organizatorów najlepszych akcji na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego trafiły Złote Tarcze Bezpieczeństwa oraz nagrody finansowe o łącznej wartości 525 tys. zł. Gościem specjalnym uroczystości był Ari Vatanen, Europoseł i słynny kierowca rajdowy.


Druga edycja Konkursu spotkała się z dużym zainteresowaniem. Do organizatorów wpłynęło prawie 300 zgłoszeń z całej Polski. Kapituła Konkursu wyłoniła spośród nich te najlepsze i to do nich, podczas Gali Bezpieczeństwa, powędrowały Złote Tarcze Bezpieczeństwa oraz nagrody finansowe. Wybór najlepszych akcji nie był łatwy, gdyż większość z 291 zgłoszonych działań realizowanych jest na wysokim poziomie i realnie przyczynia się do wzrostu bezpieczeństwa na naszych drogach. W myśl regulaminu Konkursu, nagrody finansowe mają być przeznaczone na rozwijanie społecznie ważnych działań w tym zakresie.
Nagrody główne zostały przyznane w trzech kategoriach: 

·        Inicjatywa Ogólnopolska

1.     miejsce (70.000 PLN): akcja „Trzeźwym okiem na nietrzeźwych kierowców”, organizowana przez Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych z Poznania.

2.     miejsce (50.000 PLN): akcja „I.C.E. –pomóż sobie i innym”, organizowana przez Akademię Bezpiecznej Jazdy Lanette z Gliwic.

3.     miejsce (30.000 PLN): akcja „Prowadzisz nie korzystaj z telefonu komórkowego”, organizowana przez Fundację Marketingu Społecznego oraz Grupę „Perswazja
w praktyce”przy Instytucie Psychologii UJ.

·        Inicjatywa Regionalna

1.     miejsce (50.000 PLN): akcja „Kieruj bez procentów”, organizowana przez Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień od Alkoholu PZOZ.

2.     miejsce (30.000 PLN): akcja „Bezpieczne Drogi”, organizowana przez Fundację Proventus z Chorzowa.

3.     miejsce (20.000 PLN): akcja „Ekologicznie i Bezpiecznie”, organizowana przez Wałbrzyską Akademię Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego.

·         Inicjatywa Lokalna

1. miejsce (50.000 PLN): akcja „Z rodzicami szybciej nauczymy się ratować życie”, organizowana przez Zespół Szkół w Męcince (woj. dolnośląskie).

2.     miejsce (30.000 PLN): akcja „Moje miasto Otwock to bezpieczne drogi 2007/2008”, organizowana przez Przedszkole nr 6 w Otwocku.

3.     miejsce (20.000 PLN): akcja „Lew Honorek pomaga dzieciom bezpiecznie dotrzeć do szkoły”, organizowana przez Straż Miejską w Płocku.

Kapituła Konkursu przyznała również siedem nagród specjalnych w następujących kategoriach:

·        „Niechroniony”uczestnik ruchu drogowego –nagrodę otrzymała Fundacja Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach Drogowych Kierowcy-Dzieciom z Poznania za akcję „Na zielonym dajesz przykład dzieciom”

·        Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży –nagrodę otrzymała Fundacja dla Śląska z Katowic za akcję „Czuję się bezpiecznie”

·        Szkoła –nagrodę otrzymała Szkoła nr 4 w Elblągu za akcję „Żyj, ucz się i baw bezpiecznie”

·        Działania automobilklubu –nagrodę otrzymał Automobilklub Wielkopolski za akcję „Pomoc poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych”

·        Ratownictwo/Pierwsza pomoc –nagrodę otrzymało Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy oddział warmińsko-mazurski za akcję „Pierwsza Pomoc w stanach zagrożenia życia”

·        Niepełnosprawni uczestnicy ruchu drogowego –nagrodę otrzymali Koło Ekologiczne LOP przy SOSW dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej ze Sławna (woj. zachodnio-pomorskie) za akcję „Niesłyszący - bezpieczny użytkownik ruchu drogowego oraz Fundacja Wróć za akcję Miasteczko Ruchu Drogowego „Jantar”.

Laureaci nagród specjalnych otrzymali czeki o wartości 25.000 zł każdy.
Gościem specjalnym Gali Bezpieczeństwa był Ari Vatanen, mistrz świata w rajdach samochodowych (1981) oraz czterokrotny zwycięzca Rajdu Dakar, a od 1999 roku Europoseł czynnie zaangażowany w działalność na rzecz bezpieczeństwa na drogach. Fin przyjechał do Polski na zaproszenie Krzysztofa Hołowczyca, specjalnie by uczestniczyć w uroczystości. Vatanen wygłosił okolicznościowe przemówienie oraz wręczył jedną z nagród specjalnych w Konkursie Inicjatyw w kategorii Ratownictwo/Pierwsza Pomoc.
Organizatorzy programu „ORLEN. Bezpieczne drogi”, PKN ORLEN i Fundacja „Kierowca Bezpieczny”, serdecznie gratulują wszystkim nagrodzonym!


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Orlen
bezpieczeństwo
nagroda
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....