TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Polskie firmy na UITP 2019: VERS Produkcja
InfoBus.pl - Opublikowano: 26.07.2019 13:00:17
Polskie firmy na UITP 2019: VERS Produkcja

Podczas sztokholmskiej wystawy towarzyszącej globalnemu szczytowi UITP, firma Vers Produkcja pokazała nowy hybrydowy system VERS Mild Hybrid.

Okres przedwakacyjny był dla firmy VERS Produkcja wyjątkowo pracowity, W czerwcu przedsiębiorstwo uczestniczyło w dwóch wystawach - na konferencji VDI Commercial Vehicles w Baden-Baden, poświęconej pojazdom ciężarowym i komercyjnym oraz na targach UITP Global Summit w Sztokholmie.

W Szwecji głównym produktem reprezentującym ofertę firmy był nowy system VERS Mild Hybrid, zapewniający rekuperację energii z hamowania silnikiem na bazie technologii superkondensatorów i wsparcie silnika spalinowego za pomocą silniko-generatora 48V.

Trzy cele

Prezentowany system VERS Mild Hybrid zapewnia trzy główne funkcjonalności:

  • Lekką hybrydyzację tzw. Hybrid Power Assist – podczas przyspieszania System Mild Hybrid zapewnia wsparcie silnikowi spalinowemu 10 kW mocy mechanicznej, co przekłada się na redukcję emisji spalin oraz zmniejszenie zużycia paliwa o ok. 2-3 l / 100 km. Podczas przyspieszania następuje rozładowanie superkondensatorów poprawiając osiągi pojazdu, natomiast podczas hamowania silnikiem odzyskiwana jest energia, która magazynowana jest w pakiecie superkondensatorów,

  • Wsparcie rozruchu - wsparcie rozrusznika prądem do 300 A pozwala uruchomić pojazd w sytuacji dużego rozładowania akumulatora, jak i w przypadku niskich temperatur. System po przekręceniu kluczyka podładowuje akumulator, tak aby zmaksymalizować szanse udanego startu pojazdu, a następnie dostarcza energię na do 10 prób rozruchu.

  • Monitoring System – dedykowany system pomiarowy dostarcza miesięczne raporty oszczędnościowe dla odbiorcy obejmujące wykres oszczędności paliwa, jak i emisji szkodliwych spalin za pośrednictwem Wi-Fi.

Operatorskie zalety

Dla operatora, zastosowanie systemu Mild Hybrid oznacza oszczędności paliwa na poziomie 5-10 % - w zależności od częstości hamowań i sposobu jazdy kierowcy - a także większą niezawodność floty dzięki funkcjom wsparcia rozruchu i monitorowaniu energetycznych parametrów jazdy.

Firma VERS specjalizuje się także w rozwiązaniach magazynowania i zarządzania energią na pokładzie pojazdu. Jej flagowym produktem jest system rekuperacyjny - Vehicle Energy Recuperation System - który zapewnia odzyskiwanie energii z alternatorów na pokładzie pojazdów spalinowych. Dzięki rekuperacji klienci zyskują ok. 3-5% oszczędności eksploatacyjnych - lub ok. 1,5 l / 100 km zmniejszenia zużycia paliwa - a także dodatkowe funkcje w postaci wsparcia rozruchu oraz ochrony akumulatora.

-"Szczególnie zainteresowane naszymi produktami, zarówno w Baden-Baden jak i w Sztokholmie, były firmy stawiające na paliwa alternatywne - w tym paliwa gazowe - ze względu na możliwość połączenia zalet tzw. lekkiej hybrydyzacji z czystszymi od diesla “gazowcami". Rekuperacja i oszczędności eksploatacyjne to nasze podstawowe specjalizacje, ale ostatnio ciekawe referencje Klientów dotyczą funkcji wsparcia rozruchu, szczególnie przydatnej w niskich temperaturach lub podczas rozładowania akumulatorów."- powiedział Michał Wendeker, prezes zarządu VERS Produkcja.

W obronie akumulatora

Do rozwiązania problemów związanych z rozruchem oraz przedwcześnie degenerującymi się akumulatorami skierowane jest nowe urządzenie firmy VERS - BPS czyli Battery Protection System. Wprowadzony na rynek we wrześniu ubiegłego roku system pomyślnie przeszedł testy eksploatacyjne na wybranych we współpracy z Solaris wymagających trasach, gdzie silny pakiet alternatorów oraz krótkie trasy przewoźnika tworzyły wyjątkowo trudne warunki dla pokładowych akumulatorów.

-"Dzięki ograniczeniu prądów ładowania akumulatorów do zadanej wartości, system znacząco wydłużył życie akumulatorów i tym samym zapewnił większą niezawodność i oszczędność floty klienta - podkreśla Michał Wendeker.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
UITP
hybryda
VERS

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....