TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Polskie firmy na UITP 2019: Kiel Polska
InfoBus.pl - Opublikowano: 25.07.2019 11:00:55
Kiel Polska na UITP: Autokary z Avance X

Podczas wystawy towarzyszącej Światowemu Kongresowi UITP, firma Kiel pokazała m.in nowy fotel do autokarów o nazwie Avance X, czyli zaktualizowany model klasycznego Avance.

W czerwcu - na wystawie UITP w Sztokholmie - firma Franz Kiel GmbH zaprezentowała swoją szeroką gamę siedzeń autobusowych, które spełniają wszystkie wymagania operatorów. Producent pokazał wybrane modele z trzech swoich strategiczniych linii produktów: "City", "Intercity" i "Coach". Za pierwszą i drugą grupę odpowiada zakład produkcyjny Kiel Polska w Nowym Tomyślu, który opracował w ostatnim czasie kilka nowości. Spośród nich największą popularnością - z racji bliskości fabryk produkujących autobusy miejskie - cieszy się premierowy Citos. Wszechstronny, bezpieczny i wyjątkowo lekki.

-"Specjalna konstrukcja Citosa czyni go szczególnie bezpiecznym: dwuczęściowa skorupa została zaprojektowana w taki sposób, aby odkształcać się w razie uderzenia, aby nie pękła i nie tworzyła niebezpiecznych, ostrych krawędzi. Dzięki tej inteligentnej konstrukcji siedzisko z łatwością przechodzi testy zderzeniowe - powiedział nam podczas wystawy Andrzej Mielcarek, dyrektor sprzedaży w Kiel Polska.

Uniwersalny Citos występuje w kilku wariantach:

  • Citos 10 (poziom komfortu 1) z wkładką z tworzywa sztucznego bez pokrowca z tkaniny;

  • Citos 20 (poziom komfortu 2) jest pokryty tkaniną bez pianki.

  • Citos 30 (poziom komfortu 3) oferuje piankę 10 mm z tyłu i piankę 15 mm na siedzeniu. Ten model jest również dostępny z podgrzewanymi siedzeniami i portem USB.

  • Citos 40 (poziom komfortu 4) oferuje piankę 40 mm w oparciu i 40 mm piankę na siedzeniu.

Wszystkie cztery poziomy komfortu są dostępne w obu szerokościach siedziska 420 mm i 450 mm.

Modułowy Verso

Koleina nowość z Nowego Tomyśla to Kiel Verso to rozwiązanie do zadań specjalnych w autobusie miejskim. Ten rodzaj siedzenia został zaprojektowany z myślą o obszarze wejściowym i tworzy dodatkowe miejsca w strefie przeznaczonej dla wózków.

System modułowy pozwala zastosowanie go w sześciu wariantach - od podparcia po wygodne składane siedzisko, które można zamknąć w godzinach szczytu, gdy potrzebna jest dodatkowa przestrzeń. Dostępny jest tutaj szereg funkcji, w tym blokada mechaniczna i elektryczna oraz lampka ostrzegawcza.

-"Niska waga oznacza, że ​​siedzisko spełnia najwyższe wymagania pod względem wydajności i oferuje dobry stosunkiem ceny do wydajności. Oczywiście, model spełnia obowiązującą europejską normę palności ECE R118-2/3 - podkreśla Andrzej Mielcarek.

Poza miastem

W zakresie produktów "Intercity", Kiel Polska oferuje modele Ligero, Lexxo i Ideo, które teraz mogą być wyposażone w składane podłokietniki. Są one wytrzymałe i wysokiej jakości. Mimo to mają bardzo lekką konstrukcję i waży tylko 400 g. Konstrukcja jest zarówno innowacyjna, jak i ergonomiczna i doskonale pasuje do kształtu oparcia. Podłokietniki produkowane są z materiałów nadających się do recyklingu - zgodnie z normą ISO 14001: 2015 i spełnia normę UE ECE R118-2.

Kolejna nowość to konsola multimedialna w Ligero 1000.

-"Jest to odpowiedź na rosnącą popularność smartfonów i innych urządzeń mobilnych podczas podróży autobusem. Pod tym kątem w Ligero konstruktorzy Kiel opracowali półokrągły uchwyt na urządzenia mobilne różnych rozmiarów różnych producentów, który został przymocowany z tyłu siedzenie. Urządzenie można bezpiecznie umieścić w uchwycie, aby pasażer mógł na przykład oglądać filmy w komfortowych warunkach. Konsola jest standardowo wyposażona w port ładowania USB - opisuje Andrzej Mielcarek.

Ligero 1000 oferuje również szereg opcjonalnych funkcji, w tym ładowarka indukcyjna, która umożliwia bezprzewodowe ładowanie; światło LED; tak zwana funkcja "dzwonka", która pozwala pasażerom sygnalizować zatrzymanie autobusu bezpośrednio z konsoli; i dwa praktyczne wieszaki.

Szwedzka premiera Avance X

Za produkcję autokarowych foteli Avance odpowiada turecki zakład produkcyjny Kiel. Opracował on niedawno wersję Avance X, czyli zmodernizowany model popularnego Avance, dopasowany do wymagań naszych czasów. Jest to już widoczne w nazwie: dodatkowe "X" oznacza nowoczesną i dynamiczną linie siedziska.

Ponadto Avance X charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem pasażerów. Inteligentne metalowe elementy z tyłu i poduszki pochłaniają większość siły w przypadku uderzenia. Jeśli chodzi o ergonomię, linie i metody konstrukcyjne tego modelu z powodzeniem spełniają wymagania różnych rozmiarów pasażerów.

Szczególną cechą jest łączona regulacja oparcia i poduszki siedzenia: gdy oparcie jest pochylone do tyłu, poduszka siedzenia przesuwa się nieznacznie do przodu i pochyla się w dół o dwa stopnie; zapewnia to, że pasażer nie czuje się tak, jakby wyślizgnął się z przodu siedzenia.

Przy takiej jakości wyposażenia i bezpieczeństwa pasażerów, fotel Avance X - dzięki zastosowaniu nowych materiałów, takich jak lżejsze, nowoczesne tworzywa sztuczne - waży tylko około 26 kg wraz z wszystkimi dodatkami.

Dla niepełnosprawnych i MINI

W Sztokholmie Kiel przypomniał też swoje rozwiązania dla osób na wózkach inwalidzkich w autokarach. Modele Avance 1030 i Avance Cinema 1030 można przesuwać do przodu i do tyłu na  specjalnych listwach. Umożliwia to łatwe tworzenie przestrzeni dla wózków inwalidzkich w zaledwie 15 minut. Poprzednie rozwiązanie, a mianowicie usuwanie i ponowne instalowanie wielu foteli, staje się zatem przeszłością.

Kolejna nowinka to system podłogowy "Rail-In" do pojazdów klasy M2. Tutaj Franz Kiel GmbH współpracuje z firmą Herrmann Schnierle GmbH z Gersthofen. "Rail-In "pozwala na instalowanie foteli Kiel w minibusach. System przetestowany przez TÜV jest łatwy w instalacji, stabilny, a jednocześnie oferujący niską wagę.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
UITP
Kiel

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....