TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

PolskiBus łączy Gdańsk z Berlinem
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 26.02.2015 19:17:42 1 komentarz
PolskiBus łączy Gdańsk z Berlinem

Dalszy ciąg licznych, wiosennych zmian PolskiegoBusa. Po zwiększeniu liczby przystanków na południowych liniach P6 i P10, teraz firma zabezpiecza teren na północy Polski. Uprzedzając wejście MeinFernbus FlixBus do naszego kraju, spółka rusza z skomunikowanym połączeniem Gdańsk-Berlin. Sprzedaż biletów na tą trasę rozpoczyna się już dziś, 26 lutego, a pierwsze kursy będą realizowane od 27 lutego. Planując podróż pomiędzy tymi miastami każdy z pasażerów, wykonując jedną transakcję, będzie miał możliwość skorzystania z usług przewoźnika w stałej cenie, wynoszącej 70 zł. Nowa propozycja umożliwi pasażerom podróż pomiędzy Gdańskiem a Berlinem (raz dziennie) bez konieczności przesiadania się. Połączenie skomunikowane będzie realizowane w ramach linii P13 oraz P3. Zamówienie biletów przez stronę internetową odbywa się na dotychczasowych zasadach. Wystarczy w wyszukiwarce wybrać podróż na trasie Gdańsk ?Berlin, interesującą datę i wyszukać dostępne połączenie. Podczas jednej transakcji każdy pasażer otrzyma potwierdzenie z numerem rezerwacji oraz dwa bilety na podróż na trasie P13 (na odcinku Gdańsk ?Poznań) oraz P3 (na odcinku Poznań ?Berlin). To dobra propozycja dla osób chcących spędzić niezapomniany weekend w stolicy Niemiec. Wyjazd z Gdańska, z Dworca PKS przy ulicy 3 Maja 12 odbywa się o godzinie 7:30, by już o 17:30 znaleźć się w centrum Berlina. Podróż powrotna odbywa się kursem wieczornym ?wyjazd z Berlina z przystanku ZOB Masurenallee 4-6 o godzinie 19:30 i przyjazdem do Gdańska o 5:15. 

-?Cieszymy się, że możemy zaoferować naszym Pasażerom nową propozycję, która za pośrednictwem jednej transakcji umożliwia podróżowanie pomiędzy Gdańskiem i Berlinem na pokładach naszych czerwonych, komfortowych autokarów. Z myślą o naszych Klientach przygotowaliśmy niezwykle atrakcyjną i stałą cenę biletów, które już teraz są dostępne na naszej stronie internetowej. Dodatkowym atutem podróży z PolskiBus.com jest bezpłatny poczęstunek, który otrzyma każdy z pasażerów. Zapraszamy do planowania podróży!??mówi Grażyna Fałdyga-Król, Dyrektor Handlowy PolskiBus.com. 

Przypomnijmy, że PolskiBus.com obsługuje 6 europejskich lokalizacji: Berlin, Lotnisko Berlin Schönefeld, Bratysławę, Pragę, Wiedeń i Wilno. Przewoźnik na polskim rynku jest obecny od czerwca 2011 r. Do tej pory przewiózł już ponad 10 milionów pasażerów. Warto dodać, że decyzja PolskiegoBusa była podyktowana także słabą kondycją kolei na liniach międzynarodowych. Od grudnia redukcją objęte zostały m.in. przewozy wykonywane na trasach Poznań ?Frankfurt nad Odrą i Wrocław ?Berlin/Hamburg. Według rzecznika MIR, Piotra Popy, pociąg kursujący w relacji Wrocław Główny ?Berlin Hbf/Hamburg Hbf ?Wrocław Główny 'cechował się wysokimi kosztami funkcjonowania oraz niską frekwencją (podróżnych)'. Jak dodał rzecznik, w przypadku relacji Frankfurt-Poznań kursy pociągów RegioEkspres zostały przywrócone w wybrane dni tygodni. Zaznaczył, że dodatkowo komunikacja kolejowa pomiędzy miastami zapewniają pociągi międzynarodowe, uruchamiane przez PKP Intercity na zasadach komercyjnych. ??Strona niemiecka była informowana o planowanym zawieszeniu kursowania pociągu i jego przyczynach. W przyszłości, po poprawie parametrów infrastruktury kolejowej, planuje się realizację połączenia Kraków/Katowice/Wrocław - Berlin przez Zielona Górę' - zapowiedział Popa. Decyzję o likwidacji kolejowych linii tak skomentował polityk niemieckich Zielonych w Parlamencie Europejskim Michael Cramer: -?25 lat po upadku żelaznej kurtyny Polska i Niemcy nie potrafią zapewnić minimalnej oferty ponadgranicznych połączeń kolejowych'. Tego czego nie potrafi zapewnić kolej, załatwią autobusy. Jak na razie w czerwonym kolorze.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
Berlin
PolskiBus.com
  • bus&truck – 28.02.2015

    Podroz z przesiadkami, kto wpadl na tak genialny pomysl w firmie PB

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....