TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Polski rynek pojazdów użytkowych 02.2019
PZPM - Opublikowano: 14.03.2019 10:45:26
Pierwsze rejestracje autobusów w lutym 2019 r.

W lutym br. bardzo satysfakcjonujący poziom pierwszych rejestracji pojazdów użytkowych pow. 3,5t. Łącznie przybyło 2 710 szt., więcej o 3,6% r/r i po wzroście w analogicznym miesiącu ub.r. o 20,3%. Tym samym rekordowy wynik lutego sprzed roku został przekroczony. Przypomnijmy w doskonałym 2008 roku w takim samym miesiącu przybyło 2,3 tys. szt.

Teraz zmiana w porównaniu z wynikami stycznia br. była zgodna z sezonową tendencją – zarejestrowano więcej niż w poprzednim miesiącu (+29% m/m). Poszczególne kategorie pojazdów wypadły odmiennie. Ogólnie liczba samochodów ciężarowych, za sprawą wzrostu wśród ciągników (+10%), zwiększyła się o 6,8% a autobusów zmniejszyła się (-29,3%). Wydania pierwszych osiągnęły 2 548 szt. a drugich 162 szt.

Od początku roku przybyło 4 811 nowych pojazdów o DMC pow. 3,5t i jest to więcej o 3,1% niż w tym samym czasie ub.r.

Nowe autobusy o DMC>3,5T

W lutym 2019 r. w grupie autobusów liczba rejestracji wyniosła 162 szt. Popyt w tej grupie pojazdów zmniejszył się o 29% w porównaniu do lutego ub.r. i o 12% w porównaniu ze styczniem br. Mimo tak wysokich spadków poziom jest stosunkowo wysoki i przekracza średnią o 1/7 osiąganą w analogicznym miesiącu ostatnich pięciu lat (141 szt.). W grupie pojazdów najcięższych od 16t. wyróżniliśmy w analizach PZPM 58 szt. Jest to przeciętny poziom dla tych samych miesięcy poprzednich lat (kiedy osiągano od 37 szt. w 2015r do 63 w 2010) z wyjątkiem ub.r. kiedy w lutym zarejestrowano 138 szt.

W lutowym ogólnym rankingu przewodził MERCEDES-BENZ (65 szt), za nim SOLARIS (41) a na trzeciej pozycji ISUZU (26)

Od początku roku przybyło 347 autobusów, blisko 17% mniej niż w takim samym czasie ub.r. W ogólnym rankingu marek pierwsze miejsce ma MERCEDES-BENZ, który wydał 137 autobusów (-41%). Drugi jest SOLARIS po rejestracji 59 szt. (-12%). Za nim IVECO z rezultatem 45 rejestracji odnotował pięciokrotny wzrost i ISUZU (29 szt.)

W grupie pojazdów najcięższych od 16t. po dwóch miesiącach br. przybyło 158 szt. podczas gdy rok wcześniej 239 szt. Najmocniej w tej grupie były reprezentowane autobusy marki SOLARIS (59 szt.) następnie IVECO (28 szt.), oraz MAN (16szt.)

Używane użytkowe

W grupie używanych pojazdów użytkowych o DMC pow. 3,5t sprowadzanych do Polski z zagranicy, w lutym 2019r. przybyło 2 740 szt. Jest to wynik, o 0,6% (+15 szt.) wyższy niż przed rokiem i wyższy niż w styczniu br. o 4,7% (+124 szt.). Utrzymuje się stosunkowo wysoki poziom napływu używanych, sprowadzanych z zagranicy pojazdów użytkowych. Ostatni miesiąc przekroczył średniomiesięczny poziom z 2018r. który wyniósł 2,7 tys. szt. W całej grupie w ostatnim miesiącu wyróżniliśmy 2 508 samochodów ciężarowych (+0,8% r/r; +5,0% m/m) i 232 autobusów (-2,5% r/r; +2,2% m/m).

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rynek
nowe
używane
Polska

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....