TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Polonus w operacji LOTdoDomu. Ostatnia mila
InfoBus.pl - Opublikowano: 21.03.2020 10:00:19
Polonus weźmie udział w operacji LOTdoDomu

Od 20 marca osiem stałych linii Polonusa rozwiezie Polaków wracających do kraju w ramach operacji "LOT do Domu" - poinformował na Twitterze wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski.

Autokary mają rozwozić rodaków po całym kraju. Dzięki wsparciu Polonusa - a także PKP Intercity - pasażerowie wracający do kraju będą mogli sprawniej dostać się z Lotniska Chopina w Warszawie do różnych regionów Polski.

"Od dziś 8 stałych linii Polonus rozwiezie Polaków wracających z #LOTdoDomu po całej Polsce" - napisał na Twitterze Kowalski.

Polonus w akcji

Autobusy spółki Polonus, narodowego przewoźnika autokarowego, pomagają pasażerom, którzy wylądowali na Lotnisku Chopina w dojechaniu do ich domów. Do pomocy Polakom chcącym bezpiecznie wrócić do domów zaangażowanych zostało kilkadziesiąt biało-czerwonych, komfortowych autokarów Polonusa, które codziennie będą rozwoziły przylatujących pasażerów do wybranych miast w całej Polsce.

Połączenia zostaną zorganizowane na trasach:

  • Warszawa Lotnisko Chopina – Szczecin / Trasa przejazdu: Sochaczew - Łowicz – Łódź - Koło – Konin - Września – Poznań - Nowy Tomyśl - Gorzów Wielkopolski – Szczecin.

  • Warszawa Lotnisko Chopina – Gdynia / Trasa przejazdu: Mława – Ostróda – Elbląg – Gdańsk – Sopot - Gdynia.

  • Warszawa Lotnisko Chopina – Suwałki / Trasa przejazdu: Ostrów Mazowiecka – Łomża – Zambrów – Białystok – Augustów – Suwałki.

  • Warszawa Lotnisko Chopina – Zamość / Trasa przejazdu: Radom – Puławy – Lublin – Zamość.

  • Warszawa Lotnisko Chopina – Krosno / Trasa przejazdu: Radom – Sandomierz – Rzeszów – Krosno.

  • Warszawa Lotnisko Chopina – Nowy Targ / Trasa przejazdu: Radom – Kielce – Kraków - Nowy Targ.

  • Warszawa Lotnisko Chopina – Jelenia Góra / Trasa przejazdu: Łódź – Łask - Zduńska Wola – Sieradz – Złoczew – Kępno – Syców – Oleśnica – Wrocław – Legnica - Jelenia Góra.

  • Warszawa Lotnisko Chopina – Koszalin / Trasa przejazdu: Płońsk – Sierpc – Toruń – Bydgoszcz – Piła – Szczecinek – Koszalin.

Jest to wyjście naprzeciw oczekiwaniom podróżnych, którzy zgłaszali zapotrzebowanie na zapewnienie podróży tzw. "ostatniej mili", czyli transportu z Lotniska Chopina w Warszawie do ostatecznego celu podróży.

Wszyscy podróżni, którzy będą potrzebować dodatkowego transportu do swojego miejsca zamieszkania poza Warszawą, zostaną bezpłatnie przewiezieni do wybranych miast na pokładach autokarów Polonus. Aby skorzystać z możliwości dodatkowego transportu należy po przylocie udać się do specjalnie oznaczonej strefy z wymienionymi miastami. Koordynatorzy będą kierować pasażerów do konkretnych autokarów.

W akcji weźmie też udział Spółka PKP Intercity, która we współpracy z PLL LOT uruchamia cztery pociągi specjalne z lotniska Chopina w Warszawie dla osób przylatujących do kraju samolotami czarterowymi organizowanymi przez PLL LOT. Pociągi odjadą w 4 kierunkach: do Przemyśla, Bielska-Białej, Wrocławia i Kołobrzegu. Składy będą zatrzymywać się na wyznaczonych stacjach pośrednich, co ułatwi podróżnym dotarcie do swoich domów.

Powietrzny most

Operacja "LOT do Domu" rozpoczęła się 15 marca. W jej ramach organizowane są specjalne rejsy czarterowe w różne regiony świata, aby umożliwić powrót do domu polskim obywatelom i uprawnionym do tego cudzoziemcom. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
akcja
Polonus

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....