TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Policja zatrzymała złodziei autokaru
KG POLICJJI InfoBus.pl - Opublikowano: 29.03.2015 17:24:10
Policja zatrzymała złodziei autokaru

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością samochodową KMP w Łodzi zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież autokaru turystycznego. W rękach stróżów prawa znalazła się również osoba podejrzana o paserstwo, która zakupiła pojazd ?Scania-Irizar NewCentury. Skradziony autobus już wrócił do właściciela.W połowie lutego policjanci zostali powiadomieni, że z terenów przemysłowych na łódzkim osiedlu Teofilów skradziono autokar turystyczny. Właściciel sprowadził pojazd z zagranicy w celu dalszej odsprzedaży. Do chwili transakcji pozostawił autokar na jednym z zamkniętych placów. Wycenił straty na około 50 tysięcy złotych. Analizą nietypowego przypadku zajęli się specjaliści zwalczający przestępczość samochodową. Ich tropy wskazywały, że w zdarzeniu brały udział dwie osoby. 19 marca 2015 roku funkcjonariusze pojawili się pod dwoma mieszkaniami w dzielnicy Górna. Zatrzymali tam 38- i 39-latkow, którzy zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty kradzieży autokaru. Młodszy z mężczyzn decyzja sądu został aresztowany na trzy miesiące.

Nie był to jednak koniec sprawy dla policjantów. Kwestią nierozwiązaną pozostało bowiem odzyskanie skradzionego autokaru.24 marca 2015 roku funkcjonariusze pojechali do jednej z miejscowości w gminie Dąbrowa Tarnowska w woj. małopolskim. Ich ustalenia wskazywały, że właśnie tam mógł trafić skradziony pojazd. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się po wejściu na posesję. Okazało się jednak, że nowy nabywca w celu zmylenia organów ścigania zdążył już przemalować autokar oraz powymieniać niektóre elementy. Nie zwiodło to jednak stróżów prawa, którzy zatrzymali 48-letniego nabywcę skradzionego pojazdu pod zarzutem paserstwa. Autokar wrócił do prawowitego właściciela, który nie krył satysfakcji z odzyskania swojego mienia. Sprawcom kradzieży grożą kary do 10 lat pozbawienia wolności, a nabywcy pojazdu połowa tej kary.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
Policja
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....