TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Podkarpackie inwestycje w transport publiczny. Rzeszów!
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 23.10.2017 11:01:08
Podkarpackie inwestycje w transport publiczny. Rzeszów!

Samorząd Rzeszowa kupił dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego (MPK) 50 nowych autobusów. Z tej liczby dziesięć pojazdów jest elektrycznych, a 30 to przegubowce. Koszt zakupu pojazdów to w sumie prawie 95 mln zł.

W czwartek w rzeszowskim magistracie podpisane zostały umowy na zakup pojazdów. 40 autobusów, w tym 10 elektrycznych i 30 przegubowych, które będą miały po 18 metrów długości dostarczy firma Solaris. Natomiast pozostałe 10 autobusów 12-metrowych dostarczy Autosan.

Jak powiedział w trakcie uroczystości dyrektor Wydziału Pozyskiwania Funduszy w rzeszowskim magistracie Paweł Potyrański, zakup pojazdów to efekt większego projektu, którego celem jest rozwój transportu publicznego w stolicy Podkarpacia. Dyrektor przypomniał, że całkowita wartość tego projektu to niemal 200 mln zł, z czego unijne dofinansowanie z programu Polska Wschodnia to prawie 150 mln zł.

Potyrański podkreślił, że miasto planuje zakup kolejnych 20 autobusów elektrycznych.

Wiceprezydent Rzeszowa Marek Ustrobiński zaznaczył, że samorząd już w poprzedniej perspektywie finansowej UE zrealizował duży projekt transportowy, w ramach którego m.in. zakupiono 80 nowych autobusów.

"Obecny projekt jest kontynuacją poprzedniego. Oprócz zakupu nowych pojazdów planujemy m.in. przebudowę ponad 130 zatok autobusowych i przystanków i modernizację 12 ulic. Powstanie też Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne, które skupi w jednym miejscu wszystkie rodzaje transportu w mieście" – dodał.

Wiceprezydent zapowiedział, że samorząd nadal będzie rozwijał transport publiczny, tak, aby jak najwięcej kierowców rezygnowało z własnych samochodów na rzecz komunikacji miejskiej.

Według wyliczeń rzeszowskiego ratusza w ubiegłym roku o 15 proc. wzrosła liczba pasażerów, którzy korzystali z usług MPK.

Jak podał prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, miasto w ostatnich latach wydało na rozwój transportu 1,3 mld zł; z tej kwoty dofinansowanie z różnych programów wyniosło ok. 1 mld zł.

Jak powiedział prezes Autosanu Michał Stachura, 10 autobusów, które firma dostarczy do Rzeszowa to zupełnie nowe konstrukcje. "Tylko z zewnątrz są to znane już konstrukcje, ale w środku zostało wiele zmienione m.in. układ jezdny, klimatyzacja czy układy elektryczne są nowe" – dodał Stachura i zapowiedział, że pierwsze egzemplarze autobusów pojawią się w Rzeszowie na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku.

40 pozostałych pojazdów, w tym 30 przegubowców i 10 elektrycznych dostarczy do Rzeszowa firma Solaris. Jej wiceprezes Paweł Hajduk podkreślił, że stolica Podkarpacia jest jednym z pierwszych miast, w których jeździć będą autobusy elektryczne. "Rzeszów jest beneficjentem naszej innowacji. Jestem dumny z tego, że władze miasta dbają o środowisko i otoczenie, to bardzo ekologiczne podejście" – zauważył.

Hajduk dodał, że dotychczas firma sprzedała ok. 100 autobusów elektrycznych. Model, który trafi w przyszłym roku do Rzeszowa został ogłoszonym "Autobusem roku 2017". Oprócz samych pojazdów w mieście wybudowane zostaną też trzy stacje do ładowania pojazdów elektrycznych.

Solaris dostarczy do Rzeszowa również 30 autobusów przegubowych o długości 18 metrów. Dotychczas po mieście jeździły tylko cztery takie pojazdy. Zarówno przegubowce, jak i autobusy dostarczone przez Autosan będą spełniały najwyższą normę spalin Euro 6.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Rzeszów
Solaris
Autosan

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....