TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Podkarpackie inwestycje w transport publiczny. Rzeszów!
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 23.10.2017 11:01:08
Podkarpackie inwestycje w transport publiczny. Rzeszów!

Samorząd Rzeszowa kupił dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego (MPK) 50 nowych autobusów. Z tej liczby dziesięć pojazdów jest elektrycznych, a 30 to przegubowce. Koszt zakupu pojazdów to w sumie prawie 95 mln zł.

W czwartek w rzeszowskim magistracie podpisane zostały umowy na zakup pojazdów. 40 autobusów, w tym 10 elektrycznych i 30 przegubowych, które będą miały po 18 metrów długości dostarczy firma Solaris. Natomiast pozostałe 10 autobusów 12-metrowych dostarczy Autosan.

Jak powiedział w trakcie uroczystości dyrektor Wydziału Pozyskiwania Funduszy w rzeszowskim magistracie Paweł Potyrański, zakup pojazdów to efekt większego projektu, którego celem jest rozwój transportu publicznego w stolicy Podkarpacia. Dyrektor przypomniał, że całkowita wartość tego projektu to niemal 200 mln zł, z czego unijne dofinansowanie z programu Polska Wschodnia to prawie 150 mln zł.

Potyrański podkreślił, że miasto planuje zakup kolejnych 20 autobusów elektrycznych.

Wiceprezydent Rzeszowa Marek Ustrobiński zaznaczył, że samorząd już w poprzedniej perspektywie finansowej UE zrealizował duży projekt transportowy, w ramach którego m.in. zakupiono 80 nowych autobusów.

"Obecny projekt jest kontynuacją poprzedniego. Oprócz zakupu nowych pojazdów planujemy m.in. przebudowę ponad 130 zatok autobusowych i przystanków i modernizację 12 ulic. Powstanie też Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne, które skupi w jednym miejscu wszystkie rodzaje transportu w mieście" – dodał.

Wiceprezydent zapowiedział, że samorząd nadal będzie rozwijał transport publiczny, tak, aby jak najwięcej kierowców rezygnowało z własnych samochodów na rzecz komunikacji miejskiej.

Według wyliczeń rzeszowskiego ratusza w ubiegłym roku o 15 proc. wzrosła liczba pasażerów, którzy korzystali z usług MPK.

Jak podał prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, miasto w ostatnich latach wydało na rozwój transportu 1,3 mld zł; z tej kwoty dofinansowanie z różnych programów wyniosło ok. 1 mld zł.

Jak powiedział prezes Autosanu Michał Stachura, 10 autobusów, które firma dostarczy do Rzeszowa to zupełnie nowe konstrukcje. "Tylko z zewnątrz są to znane już konstrukcje, ale w środku zostało wiele zmienione m.in. układ jezdny, klimatyzacja czy układy elektryczne są nowe" – dodał Stachura i zapowiedział, że pierwsze egzemplarze autobusów pojawią się w Rzeszowie na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku.

40 pozostałych pojazdów, w tym 30 przegubowców i 10 elektrycznych dostarczy do Rzeszowa firma Solaris. Jej wiceprezes Paweł Hajduk podkreślił, że stolica Podkarpacia jest jednym z pierwszych miast, w których jeździć będą autobusy elektryczne. "Rzeszów jest beneficjentem naszej innowacji. Jestem dumny z tego, że władze miasta dbają o środowisko i otoczenie, to bardzo ekologiczne podejście" – zauważył.

Hajduk dodał, że dotychczas firma sprzedała ok. 100 autobusów elektrycznych. Model, który trafi w przyszłym roku do Rzeszowa został ogłoszonym "Autobusem roku 2017". Oprócz samych pojazdów w mieście wybudowane zostaną też trzy stacje do ładowania pojazdów elektrycznych.

Solaris dostarczy do Rzeszowa również 30 autobusów przegubowych o długości 18 metrów. Dotychczas po mieście jeździły tylko cztery takie pojazdy. Zarówno przegubowce, jak i autobusy dostarczone przez Autosan będą spełniały najwyższą normę spalin Euro 6.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Rzeszów
Solaris
Autosan
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....