TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Podkarpacie: Graniczne wyniki za rok 2018
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 11.01.2019 11:10:25

W ubiegłym roku Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej odprawił na podkarpackich przejściach granicznych niemal 13 mln podróżnych. Z tej liczby 75 proc. stanowili obywatele Ukrainy.

W czwartek na konferencji prasowej w Przemyślu komendant BOSG płk Robert Rogoz podsumował ubiegły rok. Powiedział, że zatrzymana została tendencja wzrostowa liczby odprawianych osób.

"Taka tendencja występowała od kilku lat, jednak w roku ubiegłym liczba osób, które przekroczyły granice na Podkarpaciu, zmniejszyła się o 2 proc. w porównaniu do roku 2017. W sumie odprawiliśmy niemal 13 mln osób" – dodał.

Zdecydowana większość osób, które przekroczyły granice, to Ukraińcy – 75 proc. Polaków było prawie 1,2 mln.

Rogoz zaznaczył, że Ukraińcy nie przyjeżdżają do Polski już tylko na zakupy. "Zdecydowana większość obywateli Ukrainy posługuje się paszportami biometrycznymi i dzięki temu mogą poruszać się po całej UE. Coraz częściej wjeżdżają do Unii, aby pracować, prowadzić firmy czy studiować" – wyjaśnił.

Zdaniem Rogoza polsko-ukraińska granica coraz bardziej przypomina granicę z Niemcami. Dodał, że Polacy wyjeżdżają na Ukrainę do fryzjera czy dentysty, bo te usługi są tam tańsze. "Z kolei Ukraińcy, którzy pracują w Przemyślu, po pracy wracają do swojego kraju, wykorzystując przejście piesze w Medyce" – powiedział.

Z danych przedstawionych na konferencji wynika, że funkcjonariusze BOSG odmówili w 2018 r. wjazdu do Polski ponad 15,7 tys. osób, głównie Ukraińców. Wśród powodów były m.in. brak pieniędzy na sfinansowanie pobytu na terenie UE i brak dokumentów potwierdzających cel przyjazdu do Unii.

W ubiegłym roku wnioski o status uchodźcy złożyły tylko 53 osoby. Jak tłumaczył komendant BOSG, osoby te chciały uniknąć wydalenia z naszego kraju.

Skala przemytu papierosów na polsko-ukraińskiej granicy w 2018 r. była podoba jak w latach ubiegłych. Wartość zatrzymanej kontrabandy wyniosła 17,6 mln zł. Zwiększyła się liczba zatrzymanych na granicy kradzionych aut. W ubiegłym roku było to 175 pojazdów o wartości 7,4 mln zł. W 2017 r. było to 120 samochodów.

Rogoz podkreślił, że jeśli chodzi o przemyt broni, materiałów wybuchowych i narkotyków jest on "stosunkowo niewielki". "To nas bardzo cieszy, bo podnosi poczucie bezpieczeństwa naszych obywateli. W tym obszarze jesteśmy bezpieczni" – zapewnił.

W ubiegłym roku funkcjonariusze BOSG zatrzymali 164 osoby, które nielegalnie przekroczyły polską granicę, nie tylko z Ukrainą, ale też ze Słowacją. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
granica
Podkarpackie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....