TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Początek dobrej passy Autosana? Nowa Sól i 4 x MAXI
INFOBUS.PL - Opublikowano: 07.07.2017 13:12:59 22 komentarze
fot. Autosan

Wczoraj Urząd Miejski w Nowej Soli rozstrzygnął przetarg na dostawę 4 nowych autobusów klasy MAXI. Wybór padł na najtańszą ofertę. Przedstawił ją Autosan. Czy nowosolskie zwycięstwo producenta z Sanoka oznacza początek jego dobrej passy?

Przypomnijmy, że 7 kwietnia 2017 r. Gmina Nowa Sól ogłosiła - po raz trzeci - przetarg na zakup czterech nowych autobusów klasy MAXI z silnikami diesla Euro 6. Mają to być pojazdy, które umożliwią podróż przynajmniej 80 pasażerom. Minimum 28 osób ma mieć zapewniony dostęp do miejsc siedzących. Wejście na pokład przewidziano w układzie 2-2-0 lub 1-2-0.

Pierwsze i drugie postępowania unieważniono z powodu przekroczenia budżetu przez oferentów. Za trzecim razem Autosan pokonał na punkty zarówno Ursusa, jak i Solarisa, a do tego zaoferował najniższą cenę i jako jedyny zmieścił się w kwocie przeznaczonej przez zamawianego na sfinansowanie zamówienia.

Najważniejsze liczby ostatniego nowosolskiego przetargu

W ramach ostatniego przetargu w Nowej Soli doszło do trzeciego w kolejności polskiego pojedynku, w którym w szranki stanęły trzej polscy producenci. Co ciekawe dwóch przedstawiło oferty opiewające na identyczne ceny. Solaris i Ursus skalkulowali swoje propozycje na 3901560 zł brutto. Dawało to cenę jednostkową na poziomie 793 tys. zł netto za Nowego Urbino 12 i CitySmile'a CS12LF. Jednak były to propozycje powyżej kosztorysu przewidzianego przez miasto.

Autosan odskoczył nieznacznie konkurentom oferując dostawę czterech SanCity M12LF za 3788400 zł brutto. W tym przypadku cena jednego autobusu producenta z Sanoka to 770 tys. zł netto. I jak się dodatkowo okazało Autosan idealnie wcelował się w założenia finansowe Nowej Soli, gdyż jego oferta opiewała dokładnie na taką sumą, jaką chcieli urzędnicy wydać na zakup.

Zatem podpisanie umowy między miastem a producentem "bocianów" wydaje się być formalność. I kto wie czy Nowa Sól nie będzie początkiem dobrej passy Autosana? Firma jest bliska pozyskania czterech kolejnych zleceń. Mowa o potencjalnych zamówieniach z Białej-Podlaskiej, Rzeszowa, Siedlec i Stalowej-Woli. Gdyby wszystkie padły łupem Autosana to firma w krótkim czasie powiększyłaby swój portfel zamówień o 20 pojazdów, które z pewnością jeszcze bardziej poprawiłyby możliwości sprzedażowe sanockiego producenta.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Nowa Sól
SUBBUS Nowa Sól
Autosan
Solaris
Ursus
 • sopbus – 07.07.2017

  BRAWO !!!!.

 • SŁAWEKI OPOLE – 07.07.2017

  I TAK TRZYMAĆ BRAWO

 • Toti – 07.07.2017

  O, ciekawie - będzie Autosan z układem drzwi 2-2-0 :) no i na takich klientów powinien się nastawić Autosan, a nie na ogromne zamówienia.

 • krakowianin – 07.07.2017

  Świetnie !!

 • Brawo Ja – 07.07.2017

  Weźcie się nie odzywajcie. Jak PESA wygrała w Gdańsku przetarg i się idealnie wpasowała w kosztorys to żeście grozili prokuraturą, a jak Autosan tak robi to już wszytsko ok? A Autosan sprzedaje większe dziadostwo niż PESA. Hipokryci

 • Lbn – 07.07.2017

  No i dobrze

 • Super! – 07.07.2017

  I tak dalej trzymać!!! :)

 • Polka – 07.07.2017

  BRAWO!!! WSPANIAŁA WIADOMOŚĆ!!!

 • Brazer – 07.07.2017

  @Brawo JanAutosan się nie wstrzelił, budżet był znany, bo to drugie albo trzecie podejście było

 • fan pis – 07.07.2017

  :( liczyłem na solarisa

 • cracus – 07.07.2017

  fajnie że Autosan wrócił do gry

 • Solaris – 07.07.2017

  Czy te kontrakty Autosana są rentowne? Jeśli przynoszą straty tzn. że zarząd działa na szkodę spółki i to jest karalne. Marnotrastwo Państwowych pieniądzy, kto za to odpowie?

 • no tak – 07.07.2017

  nie ma sie z czego cieszyć, to auto dla ubogich

 • @Brawo Ja – 07.07.2017

  Widzę, że kolega nie przepada za Autosan i musi wyrażać na jego temat negatywną opinię. A ja gratuluję Autosanowi i życzę kolejnych wygranych między innymi w Rzeszowie

 • Brawo Ja – 07.07.2017

  Oczywiście, że nie przepadam, bo w przeciwieństwie do większości z Was jeździłem tym dziadostwem. Po za tym opisuje Waszą hipokryzję

 • Delta – 07.07.2017

  @Brawo Ja: też jeździłem Autosanami i też uważam że to dziadostwo. Ale może jak będzie jako taka sprzedaż to dopracują je? Niech tam sobie produkują te autobusiki dla małych miasteczek jak to w PRL było. A co do pesy i Autosana to wiesz jednak kupienie autobusu to nie jest tak kosztowna i tak kluczowa inwestycja jak kupienie tramwaju. Tramwaj kosztuje kupe hajsu i zostaje na 20-30 lat. A autobus to 10-15 lat i do widzenia. Jak bedzie bardzo nieudany to jakoś się to zniesie.

 • bart – 08.07.2017

  Jestem w ogromnym szoku, że to nie Solaris! Oczywiście moim faworytem był Ursus. Tylko czy ten autosan się sprawdzi? Bo opinie to ma mocno srednie

 • klara – 08.07.2017

  no właśnie zaskakujący jest ten spokój z którym podchodzą do niemalże idealnego wstrzelenia się autosanu.... dziwne to!

 • Sg – 08.07.2017

  w Białej Podlaskiej wygrala Scania http://mzkbp.pl/ogloszenie-o-wyniku-przetargu-nieograniczonego-zakup-autobusow/

 • @Brawo Ja – 08.07.2017

  No wiem, że Autosan produkuje gorsze autobusy niż np. Solaris, ale swego czasu przejechałem się Sancity i myślę, że z tym strasznym dziadostwem to przesadzasz.

 • Adrian AS – 08.07.2017

  Autosan z układem drzwi 1-2 lub2-2To powinien być LE. A nie LF.

 • sopbus – 08.07.2017

  @klara to był trzeci przetarg i suma była już dawno podana.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....