TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Po Lubinie i okolicy za darmo... ale z biletami
LUBIN.PL TransInfo.pl - Opublikowano: 09.05.2016 14:55:21
fot. naszlubin.pl

Po Lubinie i powiecie nadal będzie można jeździć za darmo autobusami. Jednak uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjalnych od września będą musieli mieć... bilety. ? "To nie jest tak, że uczniowie będą je kupować. Bilety dla uczniów swoich szkół kupią gminy." ? wyjaśnia Tomasz Rosik ze Starostwa Powiatowego w Lubinie na łamach lubin.pl. 

Powiat chce bowiem uzyskać dofinansowanie do biletów ulgowych z budżetu państwa. 0 zł za normalny miesięczny imienny bilet na jedną linię, 61,20 zł za ulgowy i 3 zł za jednorazowy normalny ? takie ceny uchwalili dziś radni powiatu lubińskiego.

? "Uchwała, która została podjęta dzisiaj na sesji, dotyczy ustalenia cen biletów, ale też zostały w niej określone grupy osób, które są zwolnione z opłat za komunikację powiatową. I tak na dobrą sprawę wszyscy z wyjątkiem uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych mieszkających na terenie powiatu lubińskiego są zwolnieni z opłaty za korzystanie z komunikacji powiatowej." ? wyjaśnia Tomasz Rosik z departamentu infrastruktury i transportu Starostwa Powiatowego w Lubinie.

Jednak jak zapewnia powiat, również uczniowie nie będą musieli płacić za bilety. Ich zakup sfinansują gminy, które zgłosiły akces do komunikacyjnego projektu powiatu. Później miesięczne bilety imienne będą rozdawane w szkołach.

Ceny zostały ustalone, ponieważ powiat chce uzyskać rekompensatę za honorowanie ulgowych uprawnień do przejazdów z budżetu państwa. Środki tego byłyby wypłacane za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu.

? "Ustawa o publicznym transporcie zbiorowym daje taką możliwość organizatorowi przewozów i my z tej możliwości chcemy skorzystać." ? mówi Rosik. ? "Do 1 stycznia 2017 roku wnioski takie do Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu będzie składał bezpośrednio przewoźnik." 

Natomiast po 1 stycznia będzie się to odbywało za pośrednictwem organizatora przewozów, czyli powiatu lubińskiego ? dodaje. ? Komunikacja nadal będzie darmowa dla wszystkich. Nikt nie będzie płacił za przejazdy, tak jak to jest w tej chwili ? uspokaja.

Przypomnijmy, że powiat lubiński zajmie się organizacją komunikacji w Lubinie, gminie Lubin oraz Ścinawie od lipca tego roku. Do tej pory nad całością czuwał lubiński Urząd Miasta.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lubin
Powiat Lubiński
Operacja 2017
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....