TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Po InterUrbino – Crossway LE. Cotral cały czas inwestuje
InfoBus.pl - Opublikowano: 20.07.2020 17:00:45
Po InterUrbino – Crossway LE. Cotral cały czas inwestuje ; fot. Iveco

Spółki Iveco Bus i Romana Diesel rozpoczęły dostawę 100 autobusów Iveco Crossway Low Entry do włoskiego operatora Cotral.

Dzięki nowej flocie przewoźnik wzmocnił swoją ofertę w regionie Lazio we Włoszech.

Podczas spotkania Amalia Colaceci, prezes Cotral, powiedziała:

-"Wraz z pierwszymi dziesięcioma pojazdami rozpoczyna się dostawa 100 niskopodłogowych autobusów Iveco Bus - Crossway LE – które są dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Dziękujemy firmie Iveco Bus i Romana Diesel za terminowość dostaw, pomimo trudnego okresu, którego wszyscy doświadczamy. Po zarejestrowaniu pojazdy zostaną oddane do użytku na liniach w pobliżu miasta Rzym. Są to pojazdy najnowszej generacji, w barwach Cotral, wyposażone w gniazdo USB do ładowania telefonu i najnowocześniejszy sprzęt pokładowy ".

Cotral to najważniejszy przewoźnik pozamiejski we Włoszech, który każdego roku przewozi ponad 70 milionów ludzi. Firma obsługuje 376 gmin w regionie Lacjum i 17 gmin w sąsiednich regionach. Najnowsze autobusy - nabyte w drodze przetargu - trafią właśnie do obsługi regionalnych tras wokół Rzymu i Lacjum.

Wcześniej firma zamawiała też w bardzo dużych ilościach autobusy marki Solaris w wersji InterUrbino., o czym pisaliśmy m.in. TUTAJ

Włoski lider

Zamówienie jest realizowane przez dealera Iveco, Romana Diesel, który również będzie odpowiedzialny za monitorowanie i utrzymanie floty w ciągu najbliższych kilku lat.

Zamówione pojazdy wyprodukowane zostały w fabryce Iveco w Czechach. Wszystkie zamówione pojazdy to model Crossway 12 Low Entry w wersji z silnikiem wysokoprężnym FPT Cursor 9 o mocy 360 KM Euro 6 D i automatyczną skrzynią biegów ZF EcoLife. Autobusy są wyposażone w szyby ochronne dla kierowcy, obniżoną podłogę między przednimi i środkowymi drzwiami, wysuwaną rampę dojazdową i przestrzeń przeznaczone dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej, geolokalizację, nadzór wideo na pokładzie pojazdu z system AVM z dyspozytornią Cotral.

40 000 Crossway-ów

Do tej pory zakład Iveco Czech Republic w Vysokim Mycie wyprodukował ponad 40 000 egzemplarzy modelu Crossway (jubileuszowy egzemplarz trafił do firmy Arriva). Oferowane są one w długościach do 10,5 do 14,5 m, o różnych wysokościach podłogi i z różnymi napędami: od diesla i CNG.

W ubiegłym roku Iveco Czech Republic wyprodukowało rekordową liczbę 4 612 autobusów, czyli o 326 więcej niż w 2018 roku i to właśnie głównie bazując na modelu Crossway, który jest liderem w segmencie pojazdów międzymiastowych w Europie.

Zakład Iveco Czech Republic jest głównym pracodawcą w regionie pardubickim, zatrudnia ponad 3900 osób i tworzy około 1700 kolejnych miejsc pracy u podwykonawców. W 2019 roku firma ponownie znalazła się w gronie trzech najlepszych pracodawców w regionie i obroniła srebrny medal w konkursie Pracodawca Regionu 2019 w kategorii Pracodawca Roku do 5000 pracowników.

W 2020 roku Iveco Czech Republic obchodzi 125 lat od założenia firmy przez Josefa Sodomkę.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
fabryka
Iveco
Włochy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....