TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Płock kupi siedem autobusów
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 15.11.2012 09:31:21 6 komentarzy
Płock kupi siedem autobusów

Płock otrzymał ponad 8,2 mln zł ze środków Unii Europejskiej na nowe ekologiczne autobusy, wiaty przystankowe z systemem monitoringu i tablice z dynamicznym systemem informacyjnym. Wartość całego przedsięwzięcia to ponad 9,7 mln zł.

Nowe ekologiczne autobusy, wiaty przystankowe z systemem monitoringu i tablice z dynamicznym systemem informacyjnym –to założenia projektu, na który miasto otrzymało ponad 8 mln zł dofinansowania ze środków europejskich. –„Projekt pod nazwą „Poprawa funkcjonowania systemu transportu publicznego w Płocku”będzie realizowany od 1 stycznia 2013 do 30 kwietnia 2014 r. Całkowita wartość projektu to prawie 9 mln 770 tys. zł, a dofinansowanie w ramach RPO Województwa Mazowieckiego 2007-2013 wyniesie ponad 8 mln zł –informuje prezydent Płocka., Andrzej Nowakowski. - Jest to kontynuacja działań zmierzających do usprawnienia systemu komunikacji w mieście i poprawy bezpieczeństwa drogowego. W trakcie realizacji jest już inny projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej wdrażany przez Komunikację Miejską. W tym roku spółka zakupiła 15 nowoczesnych autobusów. W przyszłym roku wszystkie autobusy zostaną wyposażone w system biletu elektronicznego, a w 45 pojazdach wdrożony zostanie system informacji dźwiękowej”–przypomina prezydent Nowakowski.

W ramach nowego projektu zostanie zakupionych 7 nowoczesnych autobusów na potrzeby komunikacji miejskiej. Będą one spełniać europejskie normy emisji zanieczyszczeń (co najmniej Euro 5) oraz będą przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych (niskopodłogowe na całej długości, z wszystkimi wejściami bezstopniowymi, bez stopnia poprzecznego, z miejscem do przewozu osób na wózku inwalidzkim, wyposażone w systemy informacji dźwiękowej dla niedowidzących i niewidomych). Kolejnym zadaniem będzie instalacja systemu dynamicznej informacji pasażerskiej obejmującego zakup i montaż 20 tablic informacyjnych z oprogramowaniem oraz zakup i montaż 20 wiat przystankowych wraz z systemem monitoringu. W ramach systemu zostanie ustawionych w obrębie wiat przystankowych 8 tablic informacyjnych, elektronicznych, dwustronnych i 12 tablic jednostronnych. Tablice będą posiadać minimum 6 wierszy;na pierwszych będą wyświetlać się informacje o najwcześniejszych przyjazdach na dany przystanek, ostatnia jest zarezerwowana do komunikacji z pasażerami i można na niej wyświetlać np. informacje o planowanych zmianach rozkładów, datę i czas, informacje o ważnych wydarzeniach w mieście. Wiaty wyposażone będą w gabloty informacyjne: dwustronne, podświetlane, montowane na ścianach bocznej lub tylnej, w zależności od lokalizacji wiaty.

Przypomnijmy, że tegoroczny kontrakt KM Płock na dostawę 15 sztuk autobusów (10 szt. klasy Maxi i 5 szt. klasy Mega)wygrała firma Solaris Bus&Coach S.A. Stosowana umowa –o wartości 16.814.100 PLN –została podpisana w maju. Wszystkie autobusy zostały wyposażone w system monitoringu wewnętrznego i zewnętrznego umożliwiający bieżącą rejestrację zdarzeń w przestrzeni pasażerskiej w postaci cyfrowej, na rejestratorze danych współpracującym z kamerami wideo. W każdym autobusie znajdują się biletomaty –automaty umożliwiające zakup biletów. Nowością jest system dźwiękowej informacji pasażerskiej inicjowanej z pilota, która poinformuje słabo widzących pasażerów o nadjeżdżającym autobusie. Pojazdy mają całopojazdową klimatyzację. Dodatkowo pojazdy solo są przystosowane do tankowania biopaliwem.

Przy okazji informujemy, że Komunikacja Miejska Płock i Tygodnik Płocki zapraszają dzieci i młodzież do udziału w konkursie “Autobusem na koniec świata”. Konkurs trwa od 13 listopada do 11 grudnia. W tym czasie należy przynieść lub wysłać do redakcji Tygodnika Płockiego rysunki związane z jazdą autobusem lub wysłać SMS-em dowolny tekst o autobusie (wyglądzie, podróży, pasażerach itp.). Tekstem może być wiersz, przysłowie, opis zalet i wad jazdy autobusem –wszystko, co dotyczy autobusu. Na zwycięzców czkają atrakcyjne nagrody! Szczegóły tutaj.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Solaris
Płock
 • ,, – 15.11.2012

  SCANIE kupić...,,

 • ja – 17.11.2012

  będą solarki. Techniczny z Płocka jest ich super fanem. I chodzi tu tylko o walory techniczne wyrobów z Bolechowa. Nie ma drugiego dna. Jest to bardzo uczciwy i oddany firmie pracownik. Tylko nowy dom trochę kosztował

 • sihi – 17.11.2012

  Mam nadzieje ze nastepni autobusy beda Autosan (no ale mozna rowniez Solbus i AMZ Citysmile)

 • bebe – 18.11.2012

  Gdzie jest strażnik texasu Kierecki? Dlaczego nie usuwa wpisów z osobistymi wycieczkami i sugerującymi korupcje???? (a ostanio to deklarowł).Przypomina że sam kierecki w niektórych swoich wypocinach sugerował że kilka przetargów było ustawionych.

 • @bebe – 18.11.2012

  bebe, gzie niby widzisz sugestie korupcji? Znasz przysłowie: uderz w stół a.......?

 • @@bebe – 19.11.2012

  a to ze techniczny z płocka jest fanem i że nowy dom kosztował to sugestia czego?????

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....