TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Płock dołożył i kupi 4 hybrydowe Solarisy
INFOBUS.PL - Opublikowano: 24.07.2019 15:00:43
Płock dołożył i kupi 4 hybrydowe Solarisy

Ku końcu zmierza pierwszy z dwóch przetargów na nowe autobusy, które w tym roku przeprowadza Płock. 16 lipca miasto przystało na propozycję Solarisa w postępowaniu na zakup czterech nowych hybryd klasy MAXI.

Przypomnijmy- Płock już w tym roku próbował znaleźć dostawcę czterech hybrydowych "dwunastek". Jednak bez efektu. Miasto nie otrzymało ofert, zapewne z powodu zbyt wysokich kar, które ciążyłyby na ich dostawcy w przypadku nierespektowania umowy. Pod koniec maja ogłoszono więc nowy przetarg.

Na celowniku magistratu dalej były całkowicie niskopodłogowe hybrydy klasy MAXI. Mają to być konstrukcje z nadwoziami o długości 11,5 – 12,5 m, szerokości 2,5 - 2,55 m oraz wysokości do 3,4 m. Powinny umożliwiać podróż przynajmniej 80 pasażerom. Nie mniej niż 25 osób ma mieć zagwarantowaną przejażdżkę na miejscach siedzących. Na pokład autobusów będzie można się dostać dzięki trzem wejściom w układzie 2-2-2, z których każde powinno być o prześwicie nie mniejszym niż 1200 mm.

Pojazdy mają być napędzane silnikami diesla spełniającymi normę Euro 6. Jednostka ma mieć przynajmniej 150 kW mocy oraz pojemność skokową minimum 4,5 l. W komorze silnika nie może zabraknąć systemu detekcji i gaszenia pożaru. Płock kolejny raz nie wskazał na konieczność zastosowania konkretnego napędu hybrydowego. Określił jedynie podstawowe jego parametry. I tak silnik elektrycznym nie może być słabszy niż 100 kW, a napęd ma posiadać funkcję start-stop.

Nowe hybrydy dla historycznej stolicy Mazowsza będą objęte min. trzyletnią gwarancją całopojazdową, pięcioletnią na układ napędowy oraz siedmioletnią na trwałość zasobników energii. Spalinowo-elektryczne "dwunastki" mają trafić do Płocka najpóźniej w ciągu 380 dni od podpisania umowy. Wydłużenie terminu dostawy na pewno jest w tym przypadku sprzyjającą okolicznością.

26 czerwca minął termin składania ofert. Na cztery spalinowo-elektryczne "dwunastki" miasto przygotowało 7 720 000 PLN brutto. To oznacza, że koszt pozyskania jednej przyjęto na poziomie nie większym niż nieco ponad 1 569 100 PLN netto. Dosyć mało zważywszy m.in. na wymóg długiej gwarancji na zasobniki energii elektrycznej.
Nic więc dziwnego, że jedyna oferta złożona w postępowaniu przewyższała te szacunki. Przedstawił ją Solaris. Producent "jamników" zaoferował cztery Nowe Urbino 12 hybrid w łącznej cenie 8 293 644 PLN brutto. To dało 1 685 700 PLN netto za jednego spalinowo-elektrycznego "jamnika". Cena objęła trzyletnią gwarancję całopojazdową i wymaganą siedmioletnią na zasobniki energii.

Pozostało czekać na ruch miasta. Trzy tygodnie zajęło sprawdzenie oferty Solarisa. Miasto zdecydowało się na dołożenie brakujących środków. Dzięki temu 16 lipca urzędnicy mogli oficjalnie poinformować o zaakceptowaniu oferty producenta z Bolechowa.

Czekamy w takim razie już tylko na finał nowego przetargu na autobusy spalinowe. Otwarcie ofert już niedługo.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Płock
UM
KM Płock
Solaris
hybryda

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....