TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Płock czeka na granty z RIT
TYGODNIK PŁOCKI InfoBus.pl - Opublikowano: 02.06.2016 15:23:09 1 komentarz
Co pierwsze przejdzie do historii- pętla czy autobus? (fot. Robert Chojnicki)

Miasto chce kupić nowe autobusy, zbudować nowy kraniec na osiedlu Wyszogrodzka oraz zrealizować kilka projektów drogowych. Dlatego urzędnicy liczą na szybki start konkursów o dofinansowanie w ramach Regionalnych Instrumentów Terytorialnych.

Likwidacja pętli autobusowej na Podolszycach Południowych to wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców dzielnicy. Problemy z dotychczasowym krańcem zaczęły się kilkanaście lat temu. Wtedy władze spółki Komunikacja Miejska zdecydowały, że będą na nią dojeżdżały wszystkie autobusy kursujące na to osiedle. Najpierw kierowcom nie chciało się chodzić do pobliskiego sklepu spożywczego, więc podjeżdżali autobusami i zostawiali je pod blokami z włączonymi silnikami. Skutkowało to skargami od mieszkańców.

Potem kierowcy autobusów do sklepu już podjeżdżać nie mogli. Osiedlowe parkingi zapełniły się samochodami, jednak problem nie zniknął. Przy ulicy Zubrzyckiego tuż przy samej pętli powstały dwa nowe bloki. Ich mieszkańcy ponownie zaczęli się skarżyć na głośne autobusy i spaliny wpadające przez otwarte okna do mieszkań.

Miasto zdecydowało o budowie nowej pętli. Zostanie ona zlokalizowana na zachód od Trasy Popiełuszki. Aby zapewnić do niej dojazd zostanie zbudowana droga od ronda na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ul. Czwartaków do wiaduktu nad Trasą Popiełuszki. Następnie ulica będzie biec w kierunku Górnej na osiedlu Wyszogrodzka. To przy tej nowej ulicy powstanie pętla. Projekt drogi ma być gotowy we wrześniu.

Ponadto planowany jest zakup 25 autobusów hybrydowych oraz montaż ładowarek na kilku krańcach. Jedna z nich znajdzie się na nowej pętli za Trasą Popiełuszki. Czy to wobec tego oznacza, że KM chce postawić na hybrydy bateryjne? Jeśli tak byłaby to spora nowość na polskim rynku. Jednak na ostateczną decyzję decyzję płockiej spółki i kolejne konkrety przyjdzie jeszcze trochę poczekać.

Wiadomo natomiast ile mogłyby kosztować oba zadania. "Nasz wkład własny do tego wielkiego projektu, który odczują wszyscy płocczanie, będzie równowartością kosztów budowy samej pętli" ? pisał jesienią 2015 roku prezydent Płocka Andrzej Nowakowski na swoim blogu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Płock
KM Płock
  • ares320 – 06.06.2016

    Oby się spełniły te marzenia władz M.Płocka..Poczekamy zobaczymy.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....