TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Płock czeka na 25 Solarisów. Debiut hybrydowego Nowego Urbino 18 wkrótce!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 22.08.2018 17:00:14
Zdjęcie pochodzi z profilu prezydenta Płocka, Andrzeja Nowakowskiego na serwisie facebook.com

Płock czeka na 25 hybrydowych Solarisów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem pierwsze autobusy mogą dotrzeć do miasta jeszcze w tym tygodniu. Pełne uruchomienie hybrydowej floty z Bolechowa zaplanowano na wrzesień. A to oznacza, że polska premiera Nowego Urbino 18 hybrid zbliża się wielkimi krokami!

"Czekacie na nasze nowe autobusy hybrydowe dla Komunikacji Miejskiej? Mam w takim razie doskonałą wiadomość: zjeżdżają one właśnie z taśm produkcyjnych Solarisa. W środę jedziemy po odbiór pierwszych dziesięciu sztuk tych pojazdów, a w przyszłym tygodniu - kolejnych dziesięciu. We wrześniu płocczan będzie wozić 25 nowych hybryd KM" – napisał na swoim profilu na Facebook'u prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski. Jednocześnie zaprezentował dwa zdjęcia jednego z 17 spalinowo-elektrycznych Nowych Urbino 12.

Łącznie do Płocka trafi 25 sztuk hybrydowych “jamników". To efekt umów zawartych przez miasto z Solarisem w listopadzie 2017 roku. Kontrakty opiewają na łączną kwotę niespełna 47,53 mln PLN brutto. Producent z Bolechowa dostarczy dla Płocka 17 sztuk Nowych Urbino 12 hybrid (po cenie jednostkowej 1 360 000 PLN netto) oraz osiem egzemplarzy spalinowo-elektrycznych Nowych Urbino 18 (cena jednostkowa 1 940 000 PLN netto). Warto przy tym podkreślić, że przypadku tych ostatnich pojazdów płocka Komunikacja Miejska będzie ich pierwszy użytkownikiem w Polsce. Następny w kolejce będzie Szczecin, który odbierze 8 przegubowych hybryd logo “jamnika".

Płockie hybrydy będą wyposażone w szeregowy napęd HybriDrive amerykańskiej firmy BAE Systems. Ten ekologiczny napęd umożliwia znaczne obniżenie zużycia paliwa i poziomu emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Jest to możliwe dzięki silnikowi elektrycznemu, zasilanemu energią elektryczną z magazynu energii. Ten z kolei ładowany jest z generatora prądu napędzanego silnikiem wysokoprężnym marki Cummins o pojemności – dla pojazdu dwunastometrowego - zaledwie 4,5 l(Cummins ISB4.5E6 o mocy 210 KM) oraz 6,7 l (Cummins IS6.7E6 o mocy 300 KM) – dla przegubowca.

Nowe hybrydowe Solarisy odznaczają się znakomitymi parametrami jezdnymi. W szczególności cechuje je energiczne, a przy tym płynne przyspieszenie. Jedną z głównych cech napędu jest możliwość odzyskania podczas hamowania energii kinetycznej. Ta z kolei zostaje później zamieniana w energię elektryczną i w tej postaci jest gromadzona w magazynach energii - superkondensatorach o pojemności 0,82 kWh.

Płock to jedno z ważniejszych miejsc dla Solarisa. Współpraca między producentem a tamtejszą KM trwa od wielu lat. Płocka spółka użytkuje obecnie 107 autobusów miejskich. 59 pojazdów zostało wyprodukowanych w fabryce w Bolechowie, co stanowi połowę ponad połowę floty przewoźnika. W znakomitej większości to Solarisy, jednak KM posiada jeszcze 2 sztuki kultowych Neoplanów N4020TD. Dostawa 25 hybrydowych “jamników" przyczyni się do wycofanie najstarszych pojazdów, a Solaris jeszcze mocnej podkreśli swoją obecność w Płocku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Płock
UM
KM Płock
Solaris
hybryda

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....