TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

PKS Szczecinek szykuje się na strajk
InfoBus.pl - Opublikowano: 01.04.2018 16:00:08
PKS Szczecinek szykuje się na strajk

Po niedawanym podpisaniu umowy z FlixBusem przez PKS Szczecinek myśleliśmy, że firma jest już na prostej. Myliliśmy się.

W czwartek, 5 kwietnia, w firmie odbędzie się strajk ostrzegawczy kierowców PKS Szczecinek. Autobusy nie będą kursować od 5.30 do 7.30. Kierowcy domagają się podwyżek wynagrodzeń o 40 proc. Z kolei powiat szczecinecki, właściciel PKS-u, prosi ich o cierpliwość co najmniej do końca czerwca.

Widmo strajku pojawiło się na skutek zawieszenia rozmów pomiędzy prezesem spółki Eugeniuszem Szymonikiem, a pracownikami. Przypomnijmy. Prezes Szymonik zaproponował rozróżnienie wynagrodzenia, w zależności od tego czy kierowca prowadzi czy ma postojową przerwę. 12 i 14 zł za godzinę jazdy i 5 zł za każdą godzinę postoju. Trzeba również pamiętać, że jeśli kierowca porusza się po liniach zagranicznych należy mu się dodatkowe uposażenie, co reguluje ustawa UE. Tymczasem kierowcy nie są zainteresowani propozycją prezesa i żądają wzrostu uposażenia o 40%, czyli 20 zł za godzinę bez względu na to czy jadą, czy odpoczywają. Oczekują również wysokiego wzrostu diet.

Komunikacyjne obrady

Sprawą PKS-u zajmował się 29 marca zarząd powiatu szczecineckiego. Podczas posiedzenia zdecydowano o kolejnym spotkaniu z załogą spółki. Odbędzie się ono 3 kwietnia i weźmie w nich udział zarząd spółki, Rada Nadzorcza oraz Zgromadzenie Wspólników w postaci Zarządu Powiatu. O spotkaniu zostaną również poinformowani powiatowi radni.

5 kwietnia zaś odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu, podczas której starosta Krzysztof Lis zaproponuje projekt uchwały poręczenia spółce PKS kredytu obrotowego w wysokości 1 140 000, 00 zł. Aktualny kończy się już 7 kwietnia. Jeśli takowego poręczenia nie będzie, to istnieje realna obawa, iż 8 kwietnia spółka nie będzie dysponowała środkami nie tylko na uposażenie, ale również na wydatki związane z codziennym funkcjonowaniem.

Widać rozwój

Ponadto starosta planuje złożyć wniosek, aby samorząd powiatowy zwiększył wysokość pożyczki dla spółki o dodatkowe 500 tys. zł. Wspomniane fundusze są niezbędne aby uruchomić wszystkie działania związane z planowanym transportem ciężarowym i osobowym. W tym miejscu należy przypomnieć, iż w najbliższym czasie spółka wyleasinguje kolejnych dziesięć samochodów ciężarowych marki Renault, które będą świadczyć usługi w ramach współpracy z firmą Silva.

Także już niebawem w ramach parafowanej współpracy z Flixbusem zostanie uruchomiana linia Warszawa – Wiedeń.

Wszystkie te zabiegi mogą sprawić, że niebawem szczecinecki PKS podniesie się z kryzysu i wreszcie zacznie odnotowywać przychody. Szacuje się, że jeszcze w tym roku będzie to 500 tys. zł. Aby jednak tak się stało, zarząd spółki i pracownicy muszą dojść do konsensusu.

-"Mam nadzieję, że pracownicy odstąpią od strajku – tak skomentował sytuację starosta Krzysztof Lis. – Jeżeli będzie on miał miejsce, to samorządy z którymi mamy podpisane umowy na transport dzieci do szkół nałożą na nas kary. Trzeba będzie zorganizować transport zastępczy za który też będziemy musieli zapłacić. Oczekiwałbym również, aby kierowcy powstrzymali się z pochopnymi działaniami chociaż do czerwca. Jeżeli wszystko zacznie funkcjonować tak jak byśmy tego oczekiwali, to wówczas wrócimy do kwestii zwiększenia uposażenia, ale biorąc pod uwagę realne możliwości spółki. Jeżeli od 1 lipca spółka odnotuje wzrost przychodów, to stać ją będzie aby tymi zyskami podzielić się z załogą. Ale załoga nie może mieć tak wygórowanych żądań, gdy spółka sama potrzebuje oddechu i tlenu do życia w postaci poręczenia przez powiat kredytu obrotowego i pożyczki."

Jak będzie - zobaczymy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
strajk
PKS Szczecinek
Flixbus

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....