TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

PKS Szczecinek szykuje się na strajk
InfoBus.pl - Opublikowano: 01.04.2018 16:00:08
PKS Szczecinek szykuje się na strajk

Po niedawanym podpisaniu umowy z FlixBusem przez PKS Szczecinek myśleliśmy, że firma jest już na prostej. Myliliśmy się.

W czwartek, 5 kwietnia, w firmie odbędzie się strajk ostrzegawczy kierowców PKS Szczecinek. Autobusy nie będą kursować od 5.30 do 7.30. Kierowcy domagają się podwyżek wynagrodzeń o 40 proc. Z kolei powiat szczecinecki, właściciel PKS-u, prosi ich o cierpliwość co najmniej do końca czerwca.

Widmo strajku pojawiło się na skutek zawieszenia rozmów pomiędzy prezesem spółki Eugeniuszem Szymonikiem, a pracownikami. Przypomnijmy. Prezes Szymonik zaproponował rozróżnienie wynagrodzenia, w zależności od tego czy kierowca prowadzi czy ma postojową przerwę. 12 i 14 zł za godzinę jazdy i 5 zł za każdą godzinę postoju. Trzeba również pamiętać, że jeśli kierowca porusza się po liniach zagranicznych należy mu się dodatkowe uposażenie, co reguluje ustawa UE. Tymczasem kierowcy nie są zainteresowani propozycją prezesa i żądają wzrostu uposażenia o 40%, czyli 20 zł za godzinę bez względu na to czy jadą, czy odpoczywają. Oczekują również wysokiego wzrostu diet.

Komunikacyjne obrady

Sprawą PKS-u zajmował się 29 marca zarząd powiatu szczecineckiego. Podczas posiedzenia zdecydowano o kolejnym spotkaniu z załogą spółki. Odbędzie się ono 3 kwietnia i weźmie w nich udział zarząd spółki, Rada Nadzorcza oraz Zgromadzenie Wspólników w postaci Zarządu Powiatu. O spotkaniu zostaną również poinformowani powiatowi radni.

5 kwietnia zaś odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu, podczas której starosta Krzysztof Lis zaproponuje projekt uchwały poręczenia spółce PKS kredytu obrotowego w wysokości 1 140 000, 00 zł. Aktualny kończy się już 7 kwietnia. Jeśli takowego poręczenia nie będzie, to istnieje realna obawa, iż 8 kwietnia spółka nie będzie dysponowała środkami nie tylko na uposażenie, ale również na wydatki związane z codziennym funkcjonowaniem.

Widać rozwój

Ponadto starosta planuje złożyć wniosek, aby samorząd powiatowy zwiększył wysokość pożyczki dla spółki o dodatkowe 500 tys. zł. Wspomniane fundusze są niezbędne aby uruchomić wszystkie działania związane z planowanym transportem ciężarowym i osobowym. W tym miejscu należy przypomnieć, iż w najbliższym czasie spółka wyleasinguje kolejnych dziesięć samochodów ciężarowych marki Renault, które będą świadczyć usługi w ramach współpracy z firmą Silva.

Także już niebawem w ramach parafowanej współpracy z Flixbusem zostanie uruchomiana linia Warszawa – Wiedeń.

Wszystkie te zabiegi mogą sprawić, że niebawem szczecinecki PKS podniesie się z kryzysu i wreszcie zacznie odnotowywać przychody. Szacuje się, że jeszcze w tym roku będzie to 500 tys. zł. Aby jednak tak się stało, zarząd spółki i pracownicy muszą dojść do konsensusu.

-"Mam nadzieję, że pracownicy odstąpią od strajku – tak skomentował sytuację starosta Krzysztof Lis. – Jeżeli będzie on miał miejsce, to samorządy z którymi mamy podpisane umowy na transport dzieci do szkół nałożą na nas kary. Trzeba będzie zorganizować transport zastępczy za który też będziemy musieli zapłacić. Oczekiwałbym również, aby kierowcy powstrzymali się z pochopnymi działaniami chociaż do czerwca. Jeżeli wszystko zacznie funkcjonować tak jak byśmy tego oczekiwali, to wówczas wrócimy do kwestii zwiększenia uposażenia, ale biorąc pod uwagę realne możliwości spółki. Jeżeli od 1 lipca spółka odnotuje wzrost przychodów, to stać ją będzie aby tymi zyskami podzielić się z załogą. Ale załoga nie może mieć tak wygórowanych żądań, gdy spółka sama potrzebuje oddechu i tlenu do życia w postaci poręczenia przez powiat kredytu obrotowego i pożyczki."

Jak będzie - zobaczymy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
strajk
PKS Szczecinek
Flixbus
 • Michał Skrzecz – 01.04.2018

  No gratulacje dla pracownikow...za glupote, chca byc gwiozdziem do trumny dla wlasnej firmy...zamiast poczekac na realne mozliwosci finansowe to ich zachlannosc doprowadzi do utraty miejsca pracy. Lepiej niechaj ida szukac nowej pracy.

 • Adrian Szewczyk – 01.04.2018

  To nie realne chyba..

 • Kamil Rafał Mielcarek – 02.04.2018

  Może to prima aprilis? :/

 • Mirosław Zglenicki – 02.04.2018

  Czy zarząd firmy i powiatu ma kierowców tej firmy za debili? Przecież przy takich stawkach 12 zł/h za jazdę i 5 zł/ h za postój nie mają szansy w normalnym czasie zarobić 1,5 tys. na rękę.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....