TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

PKS Suwałki z nowym prezesem
Piotr Bochenko - Opublikowano: 14.12.2011 20:23:41 3 komentarze
PKS Suwałki z nowym prezesem

W piątek, 2 grudnia 2011 r. Rada Nadzorcza PKS w Suwałkach nagle zmieniła prezesa spółki. Nowym szefem przedsiębiorstwa został Leszek Cieślik, z którym rozmawiamy o dalszych planach i inwestycjach suwalskiej firmy. Oto co nam powiedział:

InfoBus.pl: Dotychczas był Pan posłem, a wcześniej Burmistrzem Augustowa. Zarządzanie firmą transportową to nowe wyzwanie w karierze…

Leszek Cieślik: W pewnym sensie tak, aczkolwiek będąc burmistrzem w Augustowie organizowałem komunikację miejską w tym mieście. W swoim życiu zawodowym byłem radcą prawnym, burmistrzem, posłem. Zasiadałem także w radach nadzorczych kilku firm. Potrafię więc zarządzać zasobami ludzkimi oraz firmami. Myślę więc, że dam radę i w PKS w Suwałkach. Do objęcia funkcji prezesa namówił mnie Marszałek Województwa Podlaskiego Jarosław Dworzański. Stwierdził, iż, skoro namówiłem go do przejęcia podlaskich PKS-ów, to powinienem spróbować zarządzać jednym z nich.

InfoBus.pl: Co zamierza Pan zmienić w funkcjonowaniu spółki?

Leszek Cieślik: Zamierzam lepiej zarządzać majątkiem firmy w taki sposób, aby przynosił większy dochód. Część majątku prawdopodobnie zostanie sprzedana, część wydzierżawiona. Środki uzyskane w ten sposób zostaną przeznaczone na inwestycje przede wszystkim w tabor. Ważni są dla mnie także ludzie. Tak więc uczciwi pracownicy nie mają się czego bać. Będę starał się pozyskiwać środki na podnoszenie ich kwalifikacji.

InfoBus.pl: Czy przewiduje Pan inwestycje w nowy tabor?

Leszek Cieślik: Odnowienie taboru jest dla mnie priorytetem. Kilkunastoletnie Autosany nadają się raczej na złom, niż do eksploatacji. Są drogie w eksploatacji i paliwożerne. Ponadto posiadamy zbyt dużą podaż miejsc w autobusach w stosunku do popytu. Dlatego zamierzam zakupić sporą partię Mercedesów Sprinterów, by na mniej obciążonych liniach to one wykonywały kursy, a nie większe Autosany. Da nam to duże oszczędności.

InfoBus.pl: Jakie jeszcze priorytety wytyczył Pan sobie na najbliższy okres?

Leszek Cieślik: Chciałbym zmodernizować stację paliw, by można było w cywilizowany sposób obsługiwać klientów. Otwarcie stacji dla wszystkich przyczyni się do zwiększenia naszych przychodów i zysku, który przeznaczymy na inwestycje.

InfoBus.pl: Czy planuje Pan zmiany w dotychczasowej siatce połączeń? Może nowe kursy dalekobieżne, zwłaszcza nocne, które cieszą się dużym zainteresowaniem klientów?

Leszek Cieślik: Analizujemy sytuację. Obecne kursy rozwijają się bardzo dobrze, szczególnie do Wrocławia i Krakowa. Nie wykluczam nowych relacji.

InfoBus.pl: Dziękuję za rozmowę
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
PKS Suwałki
Suwałki
tabor
 • blue – 15.12.2011

  jest już nowy prezes PKS Białystok (przynajmniej tak podawał poranny). Może warto i z nim porozmawiać. Nie przemawia do mnie jedno. "Stwierdził, iż, skoro namówiłem go do przejęcia podlaskich PKS-ów, to powinienem spróbować zarządzać jednym z nich.". To nie gierka na komputerze, na której się próbuje. Tutaj się działa panie prezesie :) Oprócz tego ambitne plany - kupić nowe MB aby wrzucić je na 'nierentowne' (w przenośni) trasy. No ale powodzenia.

 • Koń – 18.12.2011

  Może wreszcie coś się zmieni, bo ten PKS prawie zamarł. W dni nie-szkolne spore połacie powiatów w ogóle nie są obsługiwane! Tak ważna droga jak Augustów-Sejny, kursów prawie nie ma. Z tymi busami dobry pomysł, ale wymaga trochę dopracowania. Na przykład trasy w rejonie Sejn, albo Augustów-Gruszki - super. Ale już Sejny-Suwałki to frekwencja na duży autobus, więc najlepiej przesiadka w ramach jednego biletu. Powodzenia!

 • ............... – 28.08.2012

  a dlaczego Prezesie MB Sprintery ? znowu coś po układach ??? jest wiele innych marek w lepszych cenach !!!! ale Pana udział z ISUZU pokazał właśnie zarządzanie !

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....