TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

PKS Strzelce Opolskie kupi 11 autobusów od SOR-a
INFOBUS.PL - Opublikowano: 11.06.2018 16:34:50
PKS Strzelce Opolskie kupi 11 autobusów od SOR-a

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Strzelcach Opolskich finalizuje zakup kolejnych autobusów. Dziś, 11 czerwca przewoźnik zaakceptował ofertę, która została mu przedstawiona przez czeskiego SOR-a. Dostarczy on spółce autobusy typu CN10,5 i C10,5.

Strzelecki PKS dzięki dofinansowaniu unijnemu z opolskiego RPO chciał kupić 15 nowych autobusów. Stąd ogłoszony w pierwszej połowie marca przetarg. Pisaliśmy o nim tutaj. W pierwszej części wyłoniony miał zostać dostawca 2 autobusów klasy MINI, które umożliwią podróż przynajmniej 33 pasażerom. W drugim zadaniu PKS chciał wybrać firmę, która dostarczy 11 autobusów klasy MIDI. 5 z nich ma być niskowejściowych. Każdy umożliwi podróż nie mniej niż 53 pasażerom, w tym 30 na miejscach siedzących. Pojazdy z tych zadań mają zostać przekazane PKS do 15 września.

W ostatniej części chciano wybrać dostawcę dwóch autobusów klasy MAXI. Każdy ma umożliwiać podróż przynajmniej 56 osobo. Minimum 36 ma mieć zagwarantowany przejazd na miejscach siedzących. Na ich dostawę jest więcej czasu. W Strzelcach Opolskich mają się one zjawić najpóźniej do 11 listopada.

30 kwietnia otwarto oferty. Pojawiły się dwie, po jednej w pierwszej i drugiej części. Minibusów nikt nie chciał dostarczyć, ale PKS już ogłosił nowy przetarg na ich zakup. Pisaliśmy o nim tutaj.

Gra dalej toczyła się wyłącznie o autobusy klasy MIDI i MAXI. Te drugie od 5 kwietnia wiemy kto dostarczy. Przewoźnik kupi je od słupskiej firmy ABP Bus&Coach. Za 1 717 080 PLN brutto we flocie PKS pojawią się dwa Iveco Crossway 12 Line. Jeden będzie kosztował przewoźnika 698 000 PLN netto.

W “zawieszeniu" pozostawało zadanie na dostawę 11 autobusów klasy MIDI. Jako jedyny do walki o nie stanął czeski SOR. Jego propozycja opiewała na 8 563 260 PLN brutto. Strzeleckiemu PKS producent zaoferował autobusy typu CN10,5 i C10,5. Dało to średnią cenę jednostkową w wysokości 632 909,09 PLN netto. To powyżej szacunków przewoźnika. Ten bowiem założył, że wyda nie więcej niż 7 072 502,46 PLN brutto na tą część, a więc średnio 522 727,45 PLN netto za autobus. Pozostawało pytanie czy PKS znajdzie aż tyle by dopłacić?

Od dziś wiemy, że szukanie dodatkowych pieniędzy zakończyło się sukcesem. Strzelecki PKS zaakceptował ofertę SOR-a. Do kompletu jeszcze tylko umowa i można zaczynać odliczanie do dostawy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
PKS Strzelce Opolskie
SOR
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....