TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

PKS Poznań w związku powiatowo-gminnym
InfoBus.pl - Opublikowano: 10.07.2019 17:00:28
PKS Poznań w związku powiatowo-gminnym; fot. UM Poznań

Od 2021 roku organizacją połączeń na terenie działania obecnego PKS Poznań zajmie się związek powiatowo-gminny; do tego czasu za przewozy będzie odpowiadał Powiat Poznański – poinformował dotychczasowy właściciel spółki, Miasto Poznań.

Docelowo przewozy autobusowe mają być dofinansowywane przez wszystkie zainteresowanie nimi gminy i powiaty. Poznański magistrat poinformował, że takie rozwiązanie jest efektem porozumienia wypracowanego "po licznych spotkaniach miasta z przedstawicielami wielkopolskich samorządów".

Powiat organizatorem

Porozumienie zakłada powołanie od początku 2021 roku związku powiatowo-gminnego, którego członkowie będą dopłacać do poszczególnych połączeń autobusowych. Jednym z nich będzie Miasto Poznań. Do tego czasu, od września 2019 do grudnia 2020 roku, organizacją przewozów zajmie się Powiat Poznański.

Rada Miasta Poznania podjęła już decyzję o dofinansowaniu przewozów do końca 2020 roku kwotą 1,34 mln zł. Radni zdecydowali też, że Miasto Poznań powierza do prowadzenia Powiatowi Poznańskiemu zadanie "organizacji przewozów pasażerskich o charakterze użyteczności publicznej w zakresie publicznego transportu zbiorowego w powiatowych przewozach pasażerskich".

Jaka siatka?

Poznański magistrat podał, że nie jest jeszcze znana dokładna siatka połączeń PKS Poznań w nowym systemie organizacyjnym. Obecnie oferowane kursy mają zostać utrzymane pod warunkiem, że będą przebiegać przez tereny gmin lub powiatów, które podpiszą porozumienie.

Jak podkreślono, działania podejmowane przez stolicę Wielkopolski we współpracy z innymi samorządami mają na celu utrzymanie międzygminnej komunikacji autobusowej. "Jej istnienie leży w interesie miasta. Dzięki niej możliwe jest ograniczenie liczby samochodów osobowych wjeżdżających do centrum, a co za tym idzie zmniejszenie natężenia ruchu oraz polepszenie jakości powietrza" – podał urząd miasta.

Poznański magistrat przypomniał, że spółka PKS Poznań SA, mimo głębokiej restrukturyzacji, przynosiła znaczne straty na poziomie działalności podstawowej. W 2017 roku spółka dopłaciła do utrzymania przewozów autobusowych 5,5 mln zł. (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKS Poznań
PKS
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....