TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

PKS Polonus testuje Karsana JEST w Piasecznie
InfoBus.pl - Opublikowano: 21.03.2017 11:38:36 7 komentarzy
PKS Polonus testuje Karsan JEST w Piasecznie

PKS Polonus testuje miejski minibus Karsan JEST, przeznaczony do obsługi lokalnych tras. To forma przygotowań przewoźnika do nadchodzących przetargów na lnie przygotowywanych przez samorządy. Pierwszymi pasażerami JEST w sieci PKS Polonus byli mieszkańcy Piaseczna.

Jak podkreśla firma, włączenie nowego pojazdu do floty PKS Polonus może stanowić znaczącą przewagę logistyczną przewoźnika w przetargach na obsługę linii lokalnych i miejskich.

JEST w klasie MINI

Karsan JEST to 6-metrowy, niskopodłogowy autobus klasy MINI, łączący w sobie komfort podróżowania z wydajnością i niskimi kosztami eksploatacji. Dzięki niskopodłogowej konstrukcji i wysokiemu dachowi, wnętrze pojazdu jest bardzo przestronne, mimo jego niewielkich wymiarów. Panoramiczna przednia szyba znacznie poprawia kierowcy widoczność, a przemyślana konfiguracja siedzeń ? 11 miejsc siedzących i 4 składane fotele ? tworzy dodatkową przestrzeń dla stojących pasażerów, zapewniając zoptymalizowany system przewozu w ramach regularnej miejskiej komunikacji publicznej. Karsan JEST, m.in. ze względu na niskie wejście i dwoje drzwi, spełnia również wymagania określone w Regulaminie 107 EKG ONZ, dotyczące przewozu osób niepełnosprawnych. Całkowita pojemność autobusu pozawala na bezpieczny przewóz do 25 pasażerów.

Konstrukcja pojazdu oparta jest o nadwozie samonośne. Napęd autobusu stanowi jednostka Fiat PowerTrain F1A, a układ przeniesienia napędu oraz zawieszenie pochodzą z Fiata Ducato.

 Testowany pojazd został udostępniony przez firmę Wowo sp. z o.o. z Białegostoku, która do końca roku 2017 oferuje autobusy Karsan Jest z silnikami Euro 5

Opinia PKS-u

? "W opinii logistyków PKS Polonus autobus Karsan JEST to pojazd, który może idealnie sprawdzić się na liniach lokalnych. Dotyczy to zwłaszcza tych tras, na których jeździ nieco mniej pasażerów, więc koszty ich utrzymania nadwyrężają budżety samorządowe, ale są one jednocześnie zasadne z punktu widzenia celów społecznych. Co więcej ? cechy konstrukcyjne autobusu Karsan JEST, pozwalające na niskie koszty eksploatacji przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów podróżowania wskazują, że tego typu pojazdy mogą być przyszłością lokalnej komunikacji ? zapewnia Paweł Hanula, dyrektor techniczny PKS Polonus.

Przypomnijmy, że PKS Polonus S.A. to spółka Skarbu Państwa świadcząca usługi transportu osób w regularnej komunikacji lokalnej, dalekobieżnej i międzynarodowej. Przewoźnik obsługuje całorocznie i sezonowo blisko 40 połączeń, łącząc główne ośrodki miejskie i turystyczne z Warszawą. Z usług PKS Polonus ? realizowanych w oparciu o bazy transportowe w Warszawie, Nowym Dworze Mazowieckim i Piasecznie - korzysta rocznie ponad 2 mln pasażerów.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKS Polonus
test
Karsan
Kapena
 • Mig – 21.03.2017

  Ciekawe, jak się ma jego cena w stosunku do Sprintera. Autobusik naprawdę ciekawie się prezentuje i trafia w niszowy na polskim rynku segment.

 • Sie pytam – 21.03.2017

  Tylko dlaczego Polacy nie potrafili przygotować takiego pojazdu? To w Turcji trzeba szukać? Bo u nas najważniejsze to sprzedać jakiś elektryczny badziew, a naprawdę potrzebnych pojazdów trzeba szukać zagranicą?

 • tow.Wiesław – 21.03.2017

  Na szklarnię jak znalazł.....

 • z SIMRu – 21.03.2017

  Badziewie z WoWo, jak wszystkie.Panie dyrektorze techniczny, jakie studia Pan kończył .

 • BR – 21.03.2017

  Auto testowane w Polonusie to JEST Euro 5 i jest oferowany przez Wowo, co jest zresztą napisane na pojeździe. Kapena nie ma ze sprzedażą tych aut nic nic wspólnego

 • Tomek – 22.03.2017

  BMC tez tak zapowiadali a u nas stoja, psuja sie i komfort bliski zeru... Nawet nie wiecie ilu padasazerow stracilismy przez te pojazdy... Najwiekszy blad moj i firmy

 • Chaczkar – 23.03.2017

  Miałem przyjemność przejechać się takim w Budapeszcie i muszę przyznać, że z perspektywy pasażera jest to najbardziej komfortowy pojazd tej wielkości, jakim do tej pory jechałem. Wszelkie przeróbki sprintera, iveco daily itd. nie mają z nim pod tym względem szans.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....