TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

PKS Polonus na zakupach. Trzy używane i pięć nowych
InfoBus.pl - Opublikowano: 13.02.2017 21:08:23 1 komentarz
PKS Polonus na zakupach. Trzy używane i pięć nowych

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Polonus w Warszawie sukcesywnie modernizuje swój tabor i stawia na wysokopodłogowe autokary. Teraz firma poszukuje leasingu operacyjnego na zakup 3 używanych i 5 fabrycznie nowych autobusów turystycznych, z opcją ich zakupu po zakończeniu 60 miesięcznej umowy.

Przy wyborze autokarów używanych zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami oceny:

  • Cena ? waga 60 %

  • Ocena techniczna ? waga 40%, gdzie:

a) Konstrukcja autobusu ma wagę 15% (szkielet autobusu ze stali nierdzewnej ? 100 pkt. / Szkielet autobusu (kataforeza) ? 50 pkt.)

b) Przebieg ma wagę 15% (przebieg do 400 000 tys. km ? 100 punktów / przebieg powyżej 400 001 tys. km ? 50 punktów

c) Maksymalny moment obrotowy ma wagę 10% (Do 1800 Nm ? 50 pkt. / Od 1801 Nm ? 100 pkt

Wszystkie używane autobusy mają być tej samej marki i typu. Ich długość to 12-13 m przy pojemności minimum 49 miejsc pasażerskich, czyli autokarowy standard klasy MAXI.

Kryteria dla nowe autobusy

Nieco inaczej wygląda kwestia wyboru najkorzystniejszej oceny w zakresie zakupu nowych autokarów. Cena dalej ma wagę 60%, ale w zakresie oceny technicznej (40%) pojawiają się tak istotne wymogi jak:

  • jednolity zespół napędowy ? waga 20% (zespół napędowy jednego producenta: Tak ? 100 pkt. / Nie ? 0 pkt.)

  • maksymalny moment obrotowy ? waga 20% (do 2100 Nm ? 50 pkt. / od 2101 Nm ? 100 pkt.)

W grupie pięciu nowych autokarów dwa pojazdy yo klasa MAXI o długość 12 m i pojemności od 49 miejsc siedzących, a trzy - to autokary trzyosiowe klasy MEGA o długości 13 - 15  i pojemności 57 miejsc.

Zastosowane przez PKS Polonus kryteria pokazują, że przewoźnik chce nadal kontynuować swoją politykę taborową i wyciągając wnioski z aktualnie eksploatowanych pojazdów stawia na sprawdzone rozwiązania. O tym, czy tak dokładnie będzie przekonamy się 21 marca, kiedy zaplanowano otwarcie ofert.Dodajmy, że Wysokość wadium w zadaniu nr 1 na pojazdy używane to 40 000 PLN, a w zadaniu nr 2 ? na autobusy nowe - 150 000 PLN.

Zakupowa historia

Przypomnijmy, że w zeszłym roku PKS Polonus kupił trzy autokary Scania Touring, rozbudowując swój tabor do ponad 40 pojazdów, które rocznie przewożą ok. miliona pasażerów. Przewoźnik zainwestował w dwa fabrycznie nowe, 57-osobowe, trzyosiowe pojazdy marki Scania Touring o długości 13,7 metra oraz jeden używany marki Scania PB, mieszczący 61 pasażerów. Nowo zakupione autokary spełniały normy emisji spalin Euro 5 i Euro 6.

Wcześniej, w 2015 r., przewoźnik nabył cztery nowe, 57-osobowe autokary Scania Touring

? "Nowe autokary są konieczne, by zapewnić pasażerom PKS Polonus wysoki komfort i bezpieczeństwo podróży. Jednocześnie, zakup kolejnych pojazdów jest elementem długofalowej strategii rozbudowy sieci połączeń krajowych i międzynarodowych PKS Polonus. Nowe trasy i dodatkowe kursy w ramach obsługiwanych już połączeń wymagają odpowiedniej pod względem ilościowym i jakościowym infrastruktury logistycznej, stąd też decyzja o zakupie kolejnych autokarów. Biorąc pod uwagę utrzymująca się na wysokim poziomie liczbę pasażerów PKS Polonus, inwestycje we flotę na przestrzeni kolejnych lat będą systematycznie kontynuowane w celu jej odmłodzenia i podnoszenia standardów obsługi pasażerów. Zakładamy, że w ciągu najbliższych 2-3 lat dokupimy co najmniej 10 nowych i używanych autokarów wysokiej pojemności, zwiększając tym samym udział pojazdów o pojemności powyżej 57 osób do co najmniej połowy posiadanej floty" ? mówił wówczas Andrzej Padziński, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju PKS Polonus.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKS Polonus
tabor
przetarg
  • tow. Wiesław – 15.02.2017

    ale na podwyżki dla kierowców brak kasy,dalej 13,50 brutto/h i ,,kręcenie"czasu pracy i rozliczeń przez niedorobionego głównego ,,szpecjalistę''

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....