TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

PKS Nova sprzedała dworzec w Augustowie. Z komunikacyjną gwarancją
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 08.06.2018 13:00:01 1 komentarz
PKS Nova sprzedała dworzec w Augustowie. fot. budnerinwestycje.pl

Spółka J&J Investments, zajmująca się budową lokali mieszkaniowych i usługowych, kupi od PKS Nova dworzec autobusowy w Augustowie (Podlaskie). Developer zapłaci PKS Nova 2,3 mln zł netto za działkę w centrum miasta.

Ponadto nabywca umożliwi PKS Nova korzystanie z dworca przynajmniej do czerwca 2019 r. na niezmienionych zasadach.

J&J Investments to spółka, której udziałowcami są lokalni przedsiębiorcy działający na rynku nieruchomości. Spółka kilka dni temu podpisała z przewoźnikiem PKS Nova w Białymstoku umowę wstępną na zakup działki, na której obecnie znajduje się dworzec PKS. To atrakcyjna działka o pow. 0,34 ha w centrum turystycznego miasta.

"Ustaliliśmy, że dworzec będzie działał w tym miejscu jeszcze przez rok. To czas na znalezienie nowej lokalizacji dworca i zrealizowanie tej inwestycji" - powiedział PAP prezes PKS Nova Cezary Sieradzki.

PKS Nova od roku próbowało sprzedać dworzec, w sumie ogłosiło pięć przetargów. Obniżało cenę za nieruchomość od kwoty 3,25 mln zł netto do 2,3 mln zł. Jednak nie udało się znaleźć nabywcy w formie przetargu. Teraz J&J Investments porozumiał się z białostockim przewoźnikiem.

Burmistrz Augustowa Wojciech Walulik od początku był niezadowolony z pomysłu sprzedaży dworca. Walulik uważa, że PKS Nova przerzuca obowiązek organizowania nowego dworca na samorząd.

"PKS sprzedaje dworzec, otrzyma za to pieniądze i zrzuca z siebie odpowiedzialność. Tymczasem te pieniądze powinny być z powrotem zainwestowane tutaj, w Augustowie" - uważa Walulik.

Burmistrz powiedział PAP, że wszystkie strony powinny się porozumieć i utworzyć w nowym miejscu centrum przewozowe dla wszystkich przewoźników.

PKS Nova to spółka, która powstała w styczniu 2017 r. z połączenia pięciu podlaskich spółek PKS podległych samorządowi województwa podlaskiego w: Białymstoku, Suwałkach, Łomży, Siemiatyczach i Zambrowie. Tłumaczono, że połączenie ma je uratować przed upadłością. PKS Nova sprzedaje różne nieruchomości w różnych miejscach w regionie w ramach prowadzonej restrukturyzacji spółki. Znalazł się już nabywca dworca w Siemiatyczach i Ciechanowcu. W Białymstoku w grudniu 2017 r. został uruchomiony nowy dworzec PKS Nova. Stary został zburzony. Nowoczesny dworzec ma łączną powierzchnię ok. 2 tys. m kw., z czego ok. 900 m kw. to przeszklona hala dworcowa z wejściami z czterech stron budynku. Są cztery kasy do obsługi pasażerów.

PKS Nova ma ok. 500 autobusów i zatrudnia blisko 950 osób. Kapitał zakładowy spółki wynosi 20,9 mln zł. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
dworzec
PKS Nova
  • wiesio – 11.06.2018

    to pokazuje prawdziwe intencje połączenia tych PKS, liczy się tylko Białystok, a reszta to tylko kwiatek u kożucha. Rozpierdzielą lokalne oddziały i wyssają z nich pieniądze.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....