TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

PKS Kluczbork odbiera pierwsze Iveco Crossway
InfoBus.pl - Opublikowano: 28.02.2018 11:00:37
Pierwsze Iveco Crossway już w PKS Kluczbork

25 lutego do Kluczborka dotarło pięć nowoczesnych autobusów międzymiastowych Iveco Crossway 12, zakupionych w ramach projektu poprawy stanu powietrza w Subregionie Północnym województwa opolskiego - poinformowała Monika Kluf, rzecznik starosty kluczborskiego. Całkowity koszt projektu to 52 mln złotych.

Odebrane przez powiatowy PKS autobusy są częścią programu na rzecz ochrony powietrza, w który zaangażowane są trzy powiaty i 11 gmin z terenu województwa opolskiego. W ramach projektu kupionych zostanie łącznie 15 autobusów, z czego 13 będzie jeździć na trasach obsługiwanych przez powiatowy PKS Kluczbork, a dwa trafiły już do gminy Dobrodzień.

-"Mamy pierwsze z 13 autobusów, które trafią do powiatu kluczborskiego w ramach projektu poprawy stanu powietrza w Subregionie Północnym województwa opolskiego – powiedział z kolei starosta Piotr Pośpiech. - Nareszcie! W ten sposób uda nam się wymienić w krótkim czasie 25 procent taboru, a to na poziomie powiatowych PKS-ów nie jest codzienność. Koszt jednego autobusu marki Iveco, z tych, które do nas przyjechały to 640 tys. zł. Jeśli zestawimy to z wcześniejszą wymianą 20 maszyn, to można powiedzieć, że tabor udało się unowocześnić w znacznym stopniu, w tym z wykorzystaniem pieniędzy spoza budżetu" - dodaje starosta.

Pierwsze Crossway-e w PKS Kluczbork

-"Zalety nowych maszyn, poza parametrami technicznymi, oczywistymi dla znawców, to przede wszystkim fakt, że są bezpieczniejsze od starszych typów, emitują o wiele mniej spalin niż autobusy najczęściej spotykane na trasach – mówi starosta Pośpiech. - Dochodzi też walor ekonomiczny - po wymianie w jednym czasie takiej liczby autobusów PKS z unijnym dofinansowaniem, PKS nie będzie musiało w najbliższych latach ponosić kosztów na ten cel."

Nowe autobusy, które wkrótce zobaczymy na trasach. Dodajmy, że wszystkie spełniają rygorystyczne normy emisji spalin Euro 6. O tym opolskim zamówieniu pisaliśmy InfoBusie TUTAJ

-"Wymiernym efektem programu ma być spadek emisji gazów cieplarnianych. Jedne inwestycje przyniosą efekt po nieco dłuższym czasie, 15 autobusów to efekt natychmiastowy. Autobusy spełniające normę Euro 6 w porównaniu do tych, których na trasach było najwięcej z normą Euro 3 to spadek emisji tlenku węgla o ponad 20 procent, a tlenku azotu o 80 procent. Różnica w emisji tlenku azotu pomiędzy normą Euro 6 a Euro 5 to 80 procent – podsumowuje Jakub Goliński, członek Zarządu Powiatu.

Nie tylko autobusy

Oprócz wymiany taboru komunikacji publicznej na terenie samorządów uczestniczących w projekcie łącznie zostanie zbudowanych 90 km dróg i ścieżek rowerowych, powstanie dziesięć centrów przesiadkowych typu "parkuj i jedź", na których będzie mogło parkować łącznie blisko trzysta samochodów. Na istniejących drogach pojawią się bezpieczne zatoczki dla autobusów. A pasażerowie będą mogli skorzystać z interaktywnej informacji o rozkładzie jazdy.

Wartość wszystkich inwestycji w ramach projektu pn. "Realizacja strategii niskoemisyjnych na obszarze Subregionu Północnego Województwa Opolskiego", wynosi 52 mln zł. Uzyskał on 85 procent dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Iveco
Crossway
PKS Kluczbork
Opolskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....