TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

PKS Kluczbork odbiera pierwsze Iveco Crossway
InfoBus.pl - Opublikowano: 28.02.2018 11:00:37
Pierwsze Iveco Crossway już w PKS Kluczbork

25 lutego do Kluczborka dotarło pięć nowoczesnych autobusów międzymiastowych Iveco Crossway 12, zakupionych w ramach projektu poprawy stanu powietrza w Subregionie Północnym województwa opolskiego - poinformowała Monika Kluf, rzecznik starosty kluczborskiego. Całkowity koszt projektu to 52 mln złotych.

Odebrane przez powiatowy PKS autobusy są częścią programu na rzecz ochrony powietrza, w który zaangażowane są trzy powiaty i 11 gmin z terenu województwa opolskiego. W ramach projektu kupionych zostanie łącznie 15 autobusów, z czego 13 będzie jeździć na trasach obsługiwanych przez powiatowy PKS Kluczbork, a dwa trafiły już do gminy Dobrodzień.

-"Mamy pierwsze z 13 autobusów, które trafią do powiatu kluczborskiego w ramach projektu poprawy stanu powietrza w Subregionie Północnym województwa opolskiego – powiedział z kolei starosta Piotr Pośpiech. - Nareszcie! W ten sposób uda nam się wymienić w krótkim czasie 25 procent taboru, a to na poziomie powiatowych PKS-ów nie jest codzienność. Koszt jednego autobusu marki Iveco, z tych, które do nas przyjechały to 640 tys. zł. Jeśli zestawimy to z wcześniejszą wymianą 20 maszyn, to można powiedzieć, że tabor udało się unowocześnić w znacznym stopniu, w tym z wykorzystaniem pieniędzy spoza budżetu" - dodaje starosta.

Pierwsze Crossway-e w PKS Kluczbork

-"Zalety nowych maszyn, poza parametrami technicznymi, oczywistymi dla znawców, to przede wszystkim fakt, że są bezpieczniejsze od starszych typów, emitują o wiele mniej spalin niż autobusy najczęściej spotykane na trasach – mówi starosta Pośpiech. - Dochodzi też walor ekonomiczny - po wymianie w jednym czasie takiej liczby autobusów PKS z unijnym dofinansowaniem, PKS nie będzie musiało w najbliższych latach ponosić kosztów na ten cel."

Nowe autobusy, które wkrótce zobaczymy na trasach. Dodajmy, że wszystkie spełniają rygorystyczne normy emisji spalin Euro 6. O tym opolskim zamówieniu pisaliśmy InfoBusie TUTAJ

-"Wymiernym efektem programu ma być spadek emisji gazów cieplarnianych. Jedne inwestycje przyniosą efekt po nieco dłuższym czasie, 15 autobusów to efekt natychmiastowy. Autobusy spełniające normę Euro 6 w porównaniu do tych, których na trasach było najwięcej z normą Euro 3 to spadek emisji tlenku węgla o ponad 20 procent, a tlenku azotu o 80 procent. Różnica w emisji tlenku azotu pomiędzy normą Euro 6 a Euro 5 to 80 procent – podsumowuje Jakub Goliński, członek Zarządu Powiatu.

Nie tylko autobusy

Oprócz wymiany taboru komunikacji publicznej na terenie samorządów uczestniczących w projekcie łącznie zostanie zbudowanych 90 km dróg i ścieżek rowerowych, powstanie dziesięć centrów przesiadkowych typu "parkuj i jedź", na których będzie mogło parkować łącznie blisko trzysta samochodów. Na istniejących drogach pojawią się bezpieczne zatoczki dla autobusów. A pasażerowie będą mogli skorzystać z interaktywnej informacji o rozkładzie jazdy.

Wartość wszystkich inwestycji w ramach projektu pn. "Realizacja strategii niskoemisyjnych na obszarze Subregionu Północnego Województwa Opolskiego", wynosi 52 mln zł. Uzyskał on 85 procent dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Iveco
Crossway
PKS Kluczbork
Opolskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....