TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

PKS Gdynia wzmacnia linię 146. Nowymi Citaro
InfoBus.pl - Opublikowano: 05.03.2018 18:54:06
Z Gdyni do Kosakowa nowymi przegubowymi Mercedesami // fot. Lechosław Dzierżak

Sześć fabrycznie nowych, przegubowych autobusów Mercedes-Benz Citaro G wyjechało dziś, 5 marca, po raz pierwszy na trasę linii 146, łączącą plac Kaszubski w Gdyni z Rewą w gminie Kosakowo.

W wyniku ostatniego przetargu, od 19 czerwca 2017 roku obsługę linii 146 przez 10 lat realizuje firma PKS Gdynia S.A. Wraz ze zmianą operatora zmienił się również rozkład jazdy – o połowę wzrosła częstotliwość kursów w godzinach szczytów przewozowych i porze międzyszczytowej w dni powszednie. PKS Gdynia S.A. zaoferował obsługę linii 146 – po kończącym się właśnie kilkumiesięcznym okresie przejściowym na produkcję – wyłącznie fabrycznie nowymi autobusami, wybierając markę Mercedes-Benz i model Citaro G.

Efekt wprowadzenia fabrycznie nowego taboru udało się osiągnąć przy jedynie nieznacznym wzroście stawki za wozokilometr (około 40 groszy) w stosunku do poprzednio obowiązującej. Przy czym wartość zrealizowanej przez operatora we własnym zakresie inwestycji taborowej, to około 9 mln zł, nieobciążających wprost budżetów miasta Gdyni i Gminy Kosakowo. Umowa z operatorem obowiązywać będzie do 31 grudnia 2026 roku.

Nowe Citaro

-"Pojazdy zakupione do obsługi linii 146 z Gdyni do Rewy w gminie Kosakowo są identyczne do zakupionych w ubiegłym roku 10 pojazdów zakontraktowanych do obsługi linii R - powiedział nam  Bartosz Milczarczyk z PKS Gdynia. - Jedyne co może je wyróżniać to białe wyświetlacze liniowe, które podróżni, a przede wszystkim osoby niedowidzące wskazały jako bardziej czytelne".

Dodajmy, że system informacji dla podróżnych dostarczył SIMS. Pojemność przegubowych autobusów to 45 miejsc siedzących +104 strojące.

Mówi prezydent

-"Gdyńska firma PKS Gdynia zakupiła sześć nowiuteńkich Mercedesów-Benz Citaro, które od dzisiaj wchodzą do regularnej eksploatacji – mówi Marek Stępa, wiceprezydent Gdyni. I dodaje: -"Rozkłady jazdy się nie zmienią, natomiast poprawi się komfort jazdy. Autobusy są nowe, wygodne, miejsca zaprojektowane są przy uwzględnieniu wszystkich wytycznych ergonomii. Poprawi się również komfort pracy kierowców. Nowe autobusy niosą więc ze sobą szereg korzyści.

Historia linii 146

Na mocy Porozumienia Międzygminnego, zawartego pomiędzy Prezydentem Miasta Gdyni i Wójtem Gminy Kosakowo, Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni jest organizatorem całej sieci komunikacyjnej wewnątrz gminy Kosakowo i na trasach prowadzących do gmin ościennych (Gdyni i Rumi). Linia 146 została uruchomiona z dniem 1 czerwca 1971 roku i od tego dnia stała się podstawowym połączeniem transportu zbiorowego w gminie Kosakowo.

-"Komunikacja miejska dotarła do gminy Kosakowo w 1971 roku, nigdy nie była jednak obsługiwana przez tak piękne i nowoczesne autobusy jak Mercedesy Citaro. Nigdy też linia 146 nie była obsługiwana przez tak dużą liczbę pojazdów. Od ubiegłego roku częstotliwość na tej linii wynosi 20 minut, co wymaga obsługi przez sześć autobusów. Od dzisiaj są to najnowoczesniejsze Mercedesy-Benz Citaro, które wyznaczają wysoki standard jakości usług gdyńskiej komunikacji miejskiej – mówi Olgierd Wyszomirski, dyrektor Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni.

Od połowy 2010 roku obsługa tej linii powierzana jest operatorom prywatnym, którzy ubiegają się o zamówienie w otwartych postępowaniach przetargowych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
PKS Gdynia
Mercedes-Benz
Citaro
ZKM Gdynia
 • Krzysztof Wołowiec – 05.03.2018

  We Wrocławiu "dzień Citaro" pod hasłem kolizji nowego Mercedesa podczas testów :)

 • Michał Pawłowski – 05.03.2018

  6 wozów na 6 brygad i żadnej rezerwy?!

 • Arek Nowicki – 05.03.2018

  Dla ścisłości dzisiaj nastąpiła prezentacja .A wyjechały na trasę 1 marca .autor mógłby więcej się starac z informacjami

 • Daniel Głuch – 05.03.2018

  Coś tytuł nie ten tekstu. Chyba raczej o PKS Gdynia chodzi a nie Wejcherowo ;)

 • Kamil Wódczak – 05.03.2018

  Oktawian Malina czy czasem PKS Wejherowo nie przekształcili kiedyś w PKS Gdynia? Bo tak mi się wydaje, że tu błąd

 • TransInfo.pl – 06.03.2018

  tak tak - błąd - dzięki za pomoc. Późno już było...:)

 • Rafał Łagodzki – 06.03.2018

  Super gratuluję super autobusy

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....