TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

PKP Intercity: „Odkryj nas na nowo”
INFORAIL - Opublikowano: 03.06.2014 12:07:18 8 komentarzy
PKP Intercity: „Odkryj nas na nowo”
W dniach 24 - 27 maja na dworcach we Wrocławiu, Poznaniu, Tczewie i Gdyni odbyły się pokazy nowych wagonów PKP Intercity, którymi docelowo podróżowali pasażerowie pociągów na trasie Wrocław - Poznań - Bydgoszcz –Gdynia. Składy zestawione z nowych nabytków przejeżdżają przez każdy z dworców, na których odbyły się prezentacje. Co ciekawe wagony na pokazy przyciągnęła lokomotywa w okolicznościowej okleinie z hasłem promującym akcję PKP Intercity Odkryj na nowo.  Nowe wagony, które dostarcza poznańska Fabryka Pojazdów Szynowych H. Cegielski, są wyposażone w ergonomiczne fotele, nowoczesne toalety i klimatyzację. Przy każdym fotelu zamontowano gniazdko elektryczne oraz indywidualne oświetlenie. Zamiast tradycyjnych tablic informacyjnych, w wagonach umieszczono elektroniczne wyświetlacze, na których pojawią się informacje o przebiegu trasy. Jest też informacja o zajętości miejsc. Przewoźnik nie zapomniał również o podróżujących z dziećmi –w wybranych toaletach zamontowane zostały przewijaki dla niemowląt. Dla aktywnie spędzających czas przewidziano miejsca do przewozu rowerów i nart. Nowe wagony oznaczają również wyższy komfort podróży osób niepełnosprawnych. Część z nich wyposażono w specjalne podjazdy, szersze drzwi oraz dedykowane miejsca dla osób o ograniczonej mobilności. PKP Intercity wydało na zakup 25 nowych wagonów 176 mln złotych. Przy realizacji zamówienia wykorzystane zostały środki unijne w wysokości 67 mln zł. Łącznie w ramach projektu PKP Intercity zakupiły 25 wagonów: 9 bezprzedziałowych 2 klasy przystosowanych do przewozu rowerów, 8 przedziałowych 2 klasy przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych, 4 przedziałowe 1 klasy, 4 bezprzedziałowe 1 klasy. Od wakacji 2014 r. z dostarczonych wagonów będą zestawione 4 składy po 6 wagonów, w następującym układzie podstawowym: 2 wagony 1 klasy, 2 wagony 2 klasy przystosowane do obsługi osób niepełnosprawnych, 2 wagony 2 klasy przystosowane do przewozu rowerów. Każdy skład będzie uzupełniony o wagon barowy z obecnych zasobów taborowych PKP Intercity. Wagony są przystosowane do kursowania z prędkością do 160 km/h. Każdy z nich został pokryty nową malaturą zewnętrzną z powłoką antygraffiti Długość wagonu ze zderzakami to 26,4 m, zaś masa około 54 t. Polub nas :)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wagon
PKP Intercity
 • Therud – 03.06.2014

  Na drugim zdjęciu wyraźnie widać 200 na burcie. A w artykule piszę że 160 km/h max.

 • pyrlander – 03.06.2014

  @Therud: bierze się to stąd, że PKP IC z uwagi na parametry szlaku podaje, iż składy będą jeździć do 160 km/h. Prawda zaś jest taka, że nowe wagony z FPS (zresztą starsze również) są obecnie jedynym taborem polskiej produkcji homologowanym do 200 km/h. Ale na tle tego zakupu pojawia się inne pytanie - co na placu FPS robi ok. nowych 20 wagonów od ponad roku bezużytecznie sterczących w barwach PKP IC?

 • k – 03.06.2014

  No jak to co? Czeka na odbiory. Przecież ic ogłosiły przetarg na dostawę 20 wagonów.

 • pyrlander – 04.06.2014

  @k: Problem w tym, że wagony sterczą na placu od wielu miesięcy (właściwie od roku), a w miarę dostaw ich liczba na placu nie maleje.

 • k – 04.06.2014

  Nie maleje bo to nie ten przetarg. Realizowany jest ten na dostawe 25 wagonów, a kolejny jest na dostawę 20. Jak zaczną się tamte dostawy to wagony będą znikać z placu :)

 • podróznik – 04.06.2014

  Ostatnio jechałem z Wrocławia do Leszna w jednym z nich. Była to nówka-blaszka z FPS. Bardzo przyjemnie, wygodnie, czyściutko,gniazdka el. , wyświetlacze w przedziałach. Milutka podróż. Sugestia dla PKP IC aby zmawiać wagony przedziałowe i modernizować też do wersji przedziałowych. Jeżdżąc ostatnio kilka razy w bezprzedziałowym i przedziałowym zdecydowanie zacząłem w kasie z góry zaznaczać, że chcę miejsce w przedziałowym. W długiej podróży daje to większy komfort, ciszę i spokój. Szkoda, że 40 składów Flirtów+Dartów będą bez przedziałów czyli jak autobusy. To lipa przy dalekiej podróży.

 • julek – 04.06.2014

  Czy wszystkie 25 wagonów już zostało dostarczone? Niedawno pisaliście, że tylko 9 wagonów dostawiono.

 • InfoRail – 04.06.2014

  Nie wszystkie wagony zostały dostarczone. Jest ich 9, kolejne mają się pojawić w wakacje.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....