TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

PKM Katowice kupuje kolejnych 10 elektrobusów
INFOBUS.PL - Opublikowano: 14.02.2020 15:00:44
fot. Konrad Bek, phototrans.pl

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Katowicach wzbogaci się o 10 kolejnych elektrobusów. Od dziś, 14 lutego spółka szuka dostawców. Będą to zarówno przedstawiciele klasy MAXI jak i MEGA.

Postępowanie jest podzielone na dwa zadania. W pierwszym ma to być pięć elektrycznych "dwunastek". W drugim chodzi o tyle samo bateryjnych przegubowców. W obu przypadkach mamy bardzo długi termin realizacji. Każdy z 10 elektrobusów ma trafić do Katowic w ciągu maksymalnie 350 dni od podpisania umowy.

Na omówienie SIWZ mamy jeszcze chwilę, więc pora na warunki formalne. Zacznijmy od "dwunastek". Minimum w zakresie zdolności finansowej oferenta PKM określił na 6 mln PLN. Dodatkowo na kwotę min. 2 mln PLN musi on posiadać ubezpieczenie od prowadzonej działalności. Warunek doświadczenia przewoźnik z Katowic uznaje za spełniony jeśli oferent w ciągu ostatnich trzech lat dostarczył w ramach jednego zamówienia elektrobusy o łącznej wartości min. 4,8 mln PLN brutto. Do kompletu jeszcze wadium. Oferta musi posiadać zabezpieczenie na sumę 240 000 PLN.

Jeżeli chodzi o przegubowce poprzeczka jest postawiona siłą rzeczy wyżej. Minimum w zakresie zdolności finansowej oferenta PKM określił na 8 mln PLN. Dodatkowo na kwotę min. 3 mln PLN musi on posiadać ubezpieczenie od prowadzonej działalności. Warunek doświadczenia przewoźnik z Katowic uznaje za spełniony jeśli oferent w ciągu ostatnich trzech lat dostarczył w ramach jednego zamówienia elektrobusy o łącznej wartości min. 5,2 mln PLN brutto. Do kompletu jeszcze wadium. Oferta musi posiadać zabezpieczenie na sumę 260 000 PLN.

Na oferty w Katowicach czekają do 19 marca. Są dwa kryteria oceny. Cena ma 60% wagi. Pozostałe 40% stanowi ocena techniczna.

Obecnie PKM dysponuje pięcioma Solarisami Urbino 18 electric. Ursusowi, który miał w podobnym terminie przekazać pięć "dwunastek" na prąd powinęła się noga. Producent z Lublina nabrał opóźnienia, a katowicki przewoźnik po wizji lokalnej w fabryce stracił cierpliwość i zerwał kontrakt. Zlecenie ostatecznie trafiło do Solarisa, który jeszcze ma chwilę by przekazać PKM piątkę Urbino 12 electric.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
PKM Katowice
elektrobus
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....