TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

PKM Jaworzno i kolejny przetarg na autobusy elektryczne. Za moment
InfoBus.pl - Opublikowano: 15.11.2018 12:00:25
Jaworzno z przetargiem na 20 autobusów elektrycznych. Za moment

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Jaworznie przygotowuje przetarg na 20 nowych autobusów elektrycznych. Będą to pojazdy klasy MIDI i MAXI – poinformował 14 listopada prezes spółki Zbigniew Nosal.

-"Po uzyskaniu dofinansowania przez gminę Jaworzno jesteśmy na etapie przygotowywania dokumentacji przetargowej. Następnych 20 autobusów elektrycznych stanie się faktem do 2020 r." - powiedział Zbigniew Nosal podczas uroczystości otwarcia pilotażowej stacji szybkiego ładowania i automatycznej wymiany baterii autobusowych w zajezdni jaworznickiego PKM, o której piszemy w InfoBusie TUTAJ

Przetargowe zasady

-"Będzie to jeden przetarg, natomiast z dwoma zadaniami, ponieważ będą zamawiane autobusy krótsze i dwunastometrowe. Oferenci będą mogli składać oferty na oba zadania lub na pojedynczo" - wskazał Nosal.

Obecnie 24 autobusy elektryczne jeżdżące w jaworznickim PKM to ok. 40 proc. całego taboru. Po planowanym do 2020 r. zakupie 20 kolejnych takich pojazdów autobusy elektryczne będą stanowiły 80 proc. jaworznickiej floty autobusowej.

Na ubiegłoroczny zakup 22 nowych autobusów elektrycznych i potrzebnej infrastruktury jaworznicki PKM zdobył dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Śląskiego, dotyczących subregionu centralnego woj. śląskiego (w ramach narzędzia tzw. Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych – ZIT).

Z tego źródła do projektu "Zakup elektrycznego taboru autobusowego wraz z systemem inteligentnego zarządzania flotą, wraz z budową centralnej stacji ładowania i wymiany baterii oraz rozproszonych stacji szybkiego ładowania baterii w mieście Jaworzno" o wartości 67,2 mln zł spółka dostała 41,4 mln zł dotacji.

Pod kątem obecnych planów Jaworzno wraz ze swoim przewoźnikiem przygotowały kolejny projekt: "Zakup elektrycznego taboru autobusowego wraz z systemem inteligentnego zarządzania flotą pojazdów" o wartości 48,8 mln zł, w tym 30,6 mln zł dotacji z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowiska (umowę o dofinansowanie podpisano w październiku ub. roku).

Prócz 20 autobusów elektrycznych spółka kupi m.in. 5 kolejnych stacji do ładowania poprzez pantograf oraz 10 ładowarek typu plug-in, które zamontowane będą w zajezdni.

Nie tylko Jaworzno

W ostatnim czasie pierwsze nowe autobusy elektryczne zamówili też przy wsparciu unijnym inni przewoźnicy w konurbacji katowickiej. Trzy nowe pojazdy tego typu użytkuje już Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu. Na początku br. Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Katowicach rozstrzygnęło przetarg na pięć autobusów elektrycznych przegubowych i pięć krótkich.

Pod koniec ub. roku zarząd Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, w skład której wchodzi 41 samorządów regionu (bez Jaworzna), podpisał z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju porozumienie, na mocy którego – w razie uzyskania dofinansowania na poziomie 85 proc. lub więcej – kupi w perspektywie kilku lat nawet 300 autobusów elektrycznych.

Jednocześnie GZM przejął rolę regionalnego partnera NCBR w programie "Bezemisyjny Transport Publiczny" od jednego z tamtejszych organizatorów komunikacji miejskiej.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
elektrobus
PKM Jaworzno

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....