TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

PKM Gliwice znów bez zewnętrznych kierowców
INFOBUS.PL - Opublikowano: 17.12.2019 14:00:29
fot. Paweł_K, phototrans.pl

Szukanie kierowców na zewnątrz i podzlecanie linii – problem z kierowcami przybiera na sile. Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Gliwicach już drugi raz w tym roku szukało firmy, która wesprze spółkę przynajmniej 16 kierowcami. I znów nie znalazło.

Pomysł z wynajmowaniem kierowców z zewnętrznych firm nie jest nowy. Na taki ruch z powodu swoich problemów kadrowych zdecydował się tyski PKM. Od jesieni spółka korzysta ze wsparcia konsorcjum sosnowieckiego Irexu i Meteora ze Świętochłowic. Podobny przetarg ogłosił także PKM Jaworzno. Piszemy o nim tutaj.

16 kierowców dla PKM Gliwice
W Gliwicach również postanowiono skorzystać z outsourcingu w zakresie prowadzących autobusy. Pierwszą próbę podjęto w wakacje i zakończyła się ona niepowodzeniem. PKM nie otrzymał ofert od firm, które mogłyby go wesprzeć w ten sposób.

Kolejną próbę podjęto pod koniec listopada. PKM szukał podwykonawcy, który podstawi mu przynajmniej 16 kierowców. Co ważne spółka znów wykluczyła możliwość, w której jej pracownicy "dorabiają" po godzinach u podwykonawcy. Ten bowiem musiał w całości oprzeć się na swoich kadrach. 

Okolicznością sprzyjającą kolejny raz wydawało się to, iż PKM nie precyzował w jakiej formie podwykonawca ma zatrudniać kierowców na potrzeby realizacji gliwickiego zlecenia. Umowa między przewoźnikiem z Gliwic a jego partnerem miała obowiązywała przez pięć miesięcy. Podwykonawca miał wspierać PKM od 1 stycznia do końca czerwca 2020 r. 

W tym okresie jego kierowcy mieli obstawić zadania przewozowe, na których praca eksploatacyjna miała wynieść 306 087,5 wzkm. Przyjmując średnią prędkość eksploatacyjną na poziomie ok. 16 km/h dawało by to zapotrzebowanie miesięczne na jednego zewnętrznego kierowcę w wymiarze 135 - 140 h.

Znów ofert brak
PKM i tym razem nie doczekał się ofert. 16 grudnia spółka oficjalnie poinformowała o unieważnieniu postępowania z tego powodu. Należy więc przyjąć, że na Śląsku coraz trudniej o kierowców, nawet takich, którym forma zatrudnienia nie robi większej różnicy. 

Ci oczywiście są, ale z zasady mają już swoje źródło utrzymania. A miesięczne zapotrzebowanie pod względem czasu pracy na jednego kierowcę, które wynikało z danych podanych przez PKM z pewnością nie było dla takowych satysfakcjonujące.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
linie
kierowca
PKM Gliwice
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....