TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

PKM Gliwice ponownie na zakupach: 12 x MEGA
InfoBus.pl - Opublikowano: 13.10.2017 10:45:20
PKM Gliwice ponownie na zakupach: 12 x MEGA

13 października Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Gliwicach ogłosiło przetarg na zakup 12 szt. niskopodłogowych przegubowych autobusów komunikacji miejskiej z dostawą w 2018 roku.

To efekt podpisanej 3 października umowy dofinansowanie zakupu autobusów w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020. Gliwice otrzymają blisko 30 mln zł unijnego dofinansowania na odnowienie taboru autobusowego wraz z budową placu parkingowego. W ramach inwestycji miasto zakupi 36 pojazdów, w tym:

  • 13 autobusów 12-metrowych z napędem spalinowym Euro 6,

  • 23 autobusów 18-metrowych z napędem spalinowym Euro 6,

  • a także rozpocznie budowę placu postojowego dla 25 autobusów.

To oznacza, że czeka nas jeszcze seria zamówień - zaczynamy od MEGA

Pierwsze przeguby

Przedmiotem październikowego zamówienia PKM Gliwice jest dostawa 12 sztuk fabrycznie nowych niskopodłogowych trzyosiowych przegubowych autobusów komunikacji miejskiej, jednego producenta (marki), o długości całkowitej od 17,50 m do 18,75 m (dopuszcza się autobus z tolerancją długości ± 0,10 m pod warunkiem posiadania homologacji dopuszczającej jego eksploatację na rynku polskim) i wysokości całkowitej nie większej niż 3,25 m.

Nie znamy jeszcze SIWZ, ani budżetu. Wiemy natomiast, że ogólne kryteria wyboru najkorzystniejszej oferty są następujące:

  • Ocena techniczna / Waga: 25

  • Ekologia / Waga: 5

  • Warunki gwarancji i serwisu / Waga: 8

  • Ceny wybranych części zamiennych / Waga: 2

  • Cena pojazdów - Waga: 60

Najważniejsze wymagania finansowane w tym zamówieniu są następujące: środki finansowe w wysokości co najmniej 4 000 000 PLN, obrót w ostatnich trzech latach na poziomie co najmniej 20 000 000 PLN, w tym w obszarze objętym zamówieniem 12 000 000 PLN i

Co do doświadczenia, MZK wymaga od oferentów wykazania się w ciągu 3 lata przynajmniej jedną dostawą w wysokości co najmniej jednej dostawie 5 sztuk miejskich niskopodłogowych trzyosiowych autobusów przegubowych o długości od 17,50 m do 18,75

Dostawa nowych pojazdów ma nastąpić w ciągu 185 dni do terminu podpisania umowy.  O tym, jakie firmy powalczą o to zamówienie dowiemy się najwcześniej 21 listopada, kiedy wyznaczono składanie ofert.

Do trzech razy sztuka

Przypomnijmy, że gliwickie przedsiębiorstwo było na autobusowych zakupach całkiem niedawno. 3 stycznia br. spóła otworzyła oferty w przetarg na zakup 9 nowych niskopodłogowych autobusów klasy MAXI. Przypomnijmy, że w związku z dwukrotnym brakiem akceptacji droższych ofert w poprzednich przetargach tego typu , gliwicki PKM postanowił wydzierżawić 7 starszych autobusów. Dzierżawcą okazał się jastrzębski PKM, udostępniając 7 autobusów, w tym 4 szt. Solarisów Urbino 12 i 3 szt. MAN NL223.

W styczniu br. PKM-u wpłynęły dwie oferty, złożone przez MMI ze Zbyszewa i Solaris Bus&Coach z Bolechowa. Najtańszą przedstawiła spółka MMI, wyceniając dostawę dziewięciu BredaMenarinibus Citymood 12 na kwotę 1.062.720 zł brutto / szt., co dało łącznie sumę 9 564 480 zł brutto. Z kolei producent z Bolechowa za nowego Solarisa Urbino 12 zażyczył sobie 1 092 240 zł brutto / szt., co dało łączenie kwotę 9 830 160 zł brutto. Na to zadanie gliwickie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej przeznaczyło 9 409 500 zł brutto, czyli za sztukę nowego autobusu PKM był w stanie wyłożyć 1,0455 mln brutto. Jak widać obie oferty przekroczyły nieznacznie zakładany kosztorys.

Ostatecznie PKM Gliwice wybrał ofertę Solarisa i czerwcu w Gliwicach pojawiły się pierwsze Nowe Urbino 12   - o tym napisaliśmy w InfoBusie TUTAJ. Wcześniej - pod koniec 2016 r. - spółka odebrał pierwsze na Śląsku Nowe Urbino 18 - w liczbie 11 egzemplarzy

Czy tym razem podobnie i gliwicka firma będzie w kolejnych przetargach sukcesywnie zbijać cenę? I czy o to zamówienie będzie się starać firma MMI z oryginalną konstrukcją BredaMenarinibus Citymood 18? Zobaczymy. Zapowiada się ciekawie.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
PKM Gliwice
unia
Solaris
MMI
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....