TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

PKM Gliwice ponownie na zakupach: 12 x MEGA
InfoBus.pl - Opublikowano: 13.10.2017 10:45:20
PKM Gliwice ponownie na zakupach: 12 x MEGA

13 października Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Gliwicach ogłosiło przetarg na zakup 12 szt. niskopodłogowych przegubowych autobusów komunikacji miejskiej z dostawą w 2018 roku.

To efekt podpisanej 3 października umowy dofinansowanie zakupu autobusów w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020. Gliwice otrzymają blisko 30 mln zł unijnego dofinansowania na odnowienie taboru autobusowego wraz z budową placu parkingowego. W ramach inwestycji miasto zakupi 36 pojazdów, w tym:

  • 13 autobusów 12-metrowych z napędem spalinowym Euro 6,

  • 23 autobusów 18-metrowych z napędem spalinowym Euro 6,

  • a także rozpocznie budowę placu postojowego dla 25 autobusów.

To oznacza, że czeka nas jeszcze seria zamówień - zaczynamy od MEGA

Pierwsze przeguby

Przedmiotem październikowego zamówienia PKM Gliwice jest dostawa 12 sztuk fabrycznie nowych niskopodłogowych trzyosiowych przegubowych autobusów komunikacji miejskiej, jednego producenta (marki), o długości całkowitej od 17,50 m do 18,75 m (dopuszcza się autobus z tolerancją długości ± 0,10 m pod warunkiem posiadania homologacji dopuszczającej jego eksploatację na rynku polskim) i wysokości całkowitej nie większej niż 3,25 m.

Nie znamy jeszcze SIWZ, ani budżetu. Wiemy natomiast, że ogólne kryteria wyboru najkorzystniejszej oferty są następujące:

  • Ocena techniczna / Waga: 25

  • Ekologia / Waga: 5

  • Warunki gwarancji i serwisu / Waga: 8

  • Ceny wybranych części zamiennych / Waga: 2

  • Cena pojazdów - Waga: 60

Najważniejsze wymagania finansowane w tym zamówieniu są następujące: środki finansowe w wysokości co najmniej 4 000 000 PLN, obrót w ostatnich trzech latach na poziomie co najmniej 20 000 000 PLN, w tym w obszarze objętym zamówieniem 12 000 000 PLN i

Co do doświadczenia, MZK wymaga od oferentów wykazania się w ciągu 3 lata przynajmniej jedną dostawą w wysokości co najmniej jednej dostawie 5 sztuk miejskich niskopodłogowych trzyosiowych autobusów przegubowych o długości od 17,50 m do 18,75

Dostawa nowych pojazdów ma nastąpić w ciągu 185 dni do terminu podpisania umowy.  O tym, jakie firmy powalczą o to zamówienie dowiemy się najwcześniej 21 listopada, kiedy wyznaczono składanie ofert.

Do trzech razy sztuka

Przypomnijmy, że gliwickie przedsiębiorstwo było na autobusowych zakupach całkiem niedawno. 3 stycznia br. spóła otworzyła oferty w przetarg na zakup 9 nowych niskopodłogowych autobusów klasy MAXI. Przypomnijmy, że w związku z dwukrotnym brakiem akceptacji droższych ofert w poprzednich przetargach tego typu , gliwicki PKM postanowił wydzierżawić 7 starszych autobusów. Dzierżawcą okazał się jastrzębski PKM, udostępniając 7 autobusów, w tym 4 szt. Solarisów Urbino 12 i 3 szt. MAN NL223.

W styczniu br. PKM-u wpłynęły dwie oferty, złożone przez MMI ze Zbyszewa i Solaris Bus&Coach z Bolechowa. Najtańszą przedstawiła spółka MMI, wyceniając dostawę dziewięciu BredaMenarinibus Citymood 12 na kwotę 1.062.720 zł brutto / szt., co dało łącznie sumę 9 564 480 zł brutto. Z kolei producent z Bolechowa za nowego Solarisa Urbino 12 zażyczył sobie 1 092 240 zł brutto / szt., co dało łączenie kwotę 9 830 160 zł brutto. Na to zadanie gliwickie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej przeznaczyło 9 409 500 zł brutto, czyli za sztukę nowego autobusu PKM był w stanie wyłożyć 1,0455 mln brutto. Jak widać obie oferty przekroczyły nieznacznie zakładany kosztorys.

Ostatecznie PKM Gliwice wybrał ofertę Solarisa i czerwcu w Gliwicach pojawiły się pierwsze Nowe Urbino 12   - o tym napisaliśmy w InfoBusie TUTAJ. Wcześniej - pod koniec 2016 r. - spółka odebrał pierwsze na Śląsku Nowe Urbino 18 - w liczbie 11 egzemplarzy

Czy tym razem podobnie i gliwicka firma będzie w kolejnych przetargach sukcesywnie zbijać cenę? I czy o to zamówienie będzie się starać firma MMI z oryginalną konstrukcją BredaMenarinibus Citymood 18? Zobaczymy. Zapowiada się ciekawie.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
PKM Gliwice
unia
Solaris
MMI

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....