TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

PKM Gliwice kupi 16 Solarisów. Przetargi rozstrzygnięte
INFOBUS.PL - Opublikowano: 01.08.2018 15:00:19
fot. Paweł_K, phototrans.pl

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Gliwicach wreszcie kupi 16 nowych autobusów. Dziś, 1 sierpnia przewoźnik zaakceptował dwie oferty, które otrzymał od producenta z Bolechowa w dwóch przetargach.

W pierwszym spółka z Gliwic celowała w fabrycznie nowe niskopodłogowe, trzyosiowe, przegubowe autobusów komunikacji miejskiej o długości całkowitej od 17,50 m do 18,75 m (+- 0,1 m) i wysokości całkowitej nie większej niż 3,25 m. Pojazdy mają być napędzane silnikami diesla o pojemności min. 9 l, które spełniają normę Euro 6. Jednostki mają zostać sprzęgnięte z automatycznymi skrzyniami biegów. Gliwicki przewoźnik wymaga, aby przekazać mu autobusy w ciągu maksymalnie 260 dni od podpisania umowy.

Z kolei w drugim postępowaniu PKM chciał wyłonić dostawcę 4 fabrycznie nowych niskopodłogowych, dwuosiowych autobusów komunikacji miejskiej o długości całkowitej od 11,80 m do 12,1 m (+- 0,1 m) i wysokości całkowitej nie większej niż 3,25 m. Pojazdy mają być napędzane silnikami diesla, które spełniają normę Euro 6. Jednostki mają zostać sprzęgnięte z automatycznymi skrzyniami biegów. Spółka także tutaj wymagała, aby przekazać jej autobusy w ciągu maksymalnie 260 dni od podpisania umowy.

Jako jedyny w obydwu przetargach wystartował Solaris. Producent z Bolechowa chciał dostarczyć 12 egzemplarzy Nowego Urbino 18 za 18612 360 PLN brutto. Jeden długi “jamnik" został więc wyceniony na 1 261 000 PLN netto. Z kolei 4 egzemplarze Nowego Urbino 12 wyceniono na 4767 480 PLN brutto. Jeden standardowy “jamnik" to 969 000 PLN netto.

Mimo tego, że były to całkiem przyzwoite ceny to przewyższały one szacunki PKM. Na przegubowe zakupy przewoźnik miał przygotowane 17 712 000 PLN brutto. Za jednego przegubowca spółka dalej szacowała, że zapłaci nie więcej niż 1 200 000 PLN netto.Z kolei na solówki spółka miała przygotowane 4 428 000 PLN brutto. Oznacza to, że przewoźnik koszt zakupu jednego autobusu oszacował na maksymalnie 900 000 PLN netto.

Dziś PKM rozstrzygnął oba przetargi. Spółka znalazła dodatkowe środki i zaakceptowała oferty Solarisa. Tym samym w Gliwicach obecność rodziny Nowego Urbino powiększy się z 20 do 36 egzemplarzy, a producent z Bolechowa umocni swoją dominację we flocie PKM.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
PKM Gliwice
Solaris
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....