TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

PKM Gliwice inwestuje w zarządzanie flotą i załogą
DPK SYSTEM - Opublikowano: 23.02.2011 20:53:19 4 komentarze
PKM Gliwice inwestuje w zarządzanie flotą i załogą

W lutym 2011 r. firma DPK System rozpoczęło wdrożenie najnowszej wersji systemu w PKM w Gliwicach - DPK OptiGraf®, które zostało nagrodzone złotym medalem na targach TRANSEXPO 2009.
PKM jest jednym z pierwszych klientów DPK System. Pierwsza generacja systemu TSI –ewidencji, planowania, dyspozycji dobowej i rozliczeń przewozów komunikacyjnych została uruchomiona w Gliwicach ponad 10 lat temu. System TSI przez cały czas eksploatacji był aktualizowany i modyfikowany wraz z rosnącymi potrzebami PKM i kolejnymi zmianami prawa. Na przełomie 2010/2011 roku firma DPK System podpisała z PKM umowę na mocy, której dotychczasowe programy systemu zostaną wymienione na zupełnie nowe technologicznie aplikacje. Umożliwi to PKM obsługę eksploatacji pojazdów według najnowszych standardów z wykorzystaniem niedostępnych w poprzednich generacjach systemu narzędzi.
Największą poprawą jakości pracy odczują planiści, dotychczasowy Grafik Służb zostanie zastąpiony programem Optigraf z modułem Optymalizacji umożliwiającym całkowicie automatyczne długookresowe planowanie pracy załogi –było to od zawsze marzeniem planistów. Teraz jest to realne. TSI OptiGraf®, służy do automatycznego sporządzania harmonogramu przydziału pracowników/kierowców i pojazdów do służb/zadań transportowych. Program umożliwia pełną zdalną pracę wielostanowiskową w oparciu o serwer SQL zarządzający dostępem i wymianą danych. Planowanie i bieżąca kontrola wykonania możliwa jest w programie we wszystkich trzech przekrojach: Pracownik/Maszynista –Pojazd –Zadanie/Służba. Program wyposażony jest w specjalny Moduł Optymalizacyjny umożliwiający minimalizację kosztów przy jednoczesnym uwzględnieniu zgodności ustawowych, zleceń zewnętrznych i wymogów wewnętrznych przedsiębiorstwa. Wszystkie moduły są również wyposażone w systemy inteligentnych podpowiedzi i automaty upraszczające pracę i zwalniające obsługę z konieczności kontrolowania i sprawdzania poprawności podejmowanych decyzji.

Gliwickie prace wdrożeniowe, prowadzone przez zespół konsultantów DPK System we współpracy z zespołem roboczym powołanym w PKM potrwają zgodnie z planem do końca sierpnia br., kiedy po próbnym okresie eksploatacji nadzorowanej nastąpi uruchomienie systemu do normalnej pracy. Po tej operacji PKM znowu będzie w czołówce technologicznej –będzie użytkownikiem najnowocześniejszej w Polsce wersji oprogramowania do obsługi działu eksploatacji. Przypomnijmy, że Transportowe Systemy Informatyczne to oprogramowanie przeznaczone dla komunikacji miejskiej i transportu zbiorowego z modułem optymalizacji DPK OptiGraf®zostało nagrodzone złotym medalem na VII Międzynarodowych Targach Transportu Zbiorowego TRANSEXPO 2009. System może być wykorzystany we wszystkich przedsiębiorstwach dokonujących dyspozycji kierowców, zarządzających flotą pojazdów, posiadających własne stacje paliw i warsztaty naprawcze. O samej firmy DPK pisaliśmy ostatnio w TransInfo tutaj.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKM Gliwice
zajezdnia
 • Endrju – 23.02.2011

  PKM ogłosił dziś wynik przetargu na 10 przegubów, wygrała Scania.

 • fifi – 24.02.2011

  ja Cie... trzy monitory!!! i do tego jeszcze telefon! wow!

 • Jarko – 24.02.2011

  Pogratulować.Tak się zastanawiam jak to się stało że Scania zaoferowała niższą cene od Solarisa.Wiadomo że Scania jest najdroższa

 • Rudi – 25.02.2011

  Jarko-Scania otwarła w Gliwicach na ul.Rybnickiej nowy serwis-więc opłacało im się zejść z ceny byle serwis miał prace.tzw transakcja wiązana hahaah

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....