TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

PKA Gdynia mówi: Sprawdzam eCitaro
INFOBUS.PL - Opublikowano: 18.02.2020 15:00:46
fot. PKA Gdynia

W pełni elektryczny autobus przyjechał na testy do Gdyni i będzie go można spotkać przez najbliższy tydzień na terenie całego miasta. Do 25 lutego gdyńskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej będzie testować bateryjnego Mercedesa eCitaro. 

Jego podróże zostały zaplanowane tak, aby jak największa liczba mieszkańców miała szanse go zobaczyć w czasie swojego codziennego korzystania z komunikacji miejskiej. Test Mercedesa to kolejny element przygotowań do przetargu na dostawę 24 elektrobusów.

Demo dla Polski
Bateryjny Mercedes umożliwia podróż 82 pasażerom, w tym 28 na bardzo komfortowych fotelach typu CST. To miły ukłon ze strony EvoBus Polska dla pasażerów. Z niskiej podłogi mamy dostępnych siedem foteli. Jednak oczywiście na życzenie klienta ten wynik można poprawić. Dostęp na pokład jest zapewniony przez trzy wejścia w układzie 2-2-2.

Kolejny ukłon w eCitaro dla Polski jest w kierunku kierowców. I to także cieszy. Demo posiada małą kabinę typu zamkniętego, którą znamy choćby z białostockich czy wrocławskich spalinowych Citaro C2.

Napęd
Układ napędowy nowego eCitaro bazuje na sprawdzonej i zoptymalizowanej elektrycznej osi portalowej ZF AVE 130 z silnikami elektrycznymi na piastach kół. Moc szczytowa silników wynosi 2 x 125 kW, a moment obrotowy 2 x 485 Nm. Za sprawą dwukrotnego przełożenia na kołach uzyskuje się nawet moment rzędu 11 000 Nm. Dzięki takiemu rozwiązaniu kierowca już od samego początku ma do dyspozycji pełną siłę pociągową i odpowiednią dynamikę nawet przy pełnym obłożeniu.

Silniki trakcyjne zasilane są akumulatorami NMC o łącznej mocy do 243 kWh firmy AKASOL. Zostały one podzielone na maksymalnie dziesięć modułów, z których każdy dostarcza około 25 kWh. W zakres wyposażenia podstawowego, oprócz dwóch modułów na dachu pojazdu, wchodzą także cztery zestawy z tyłu autobusu. W zależności od wymagań klienta, na dachu montowane są też dwa lub cztery dodatkowe moduły akumulatorowe.

Wyposażenie dodatkowe eCitaro jest klimatyzowany za pomocą klimatyzacji CO2 z pompą ciepła. Naturalna wentylacja jest zapewniona przez sześć uchylnych okien. Na potrzeby testów elektrobus został wyposażony w bardzo prosty SIP produkcji mieleckiego R&G Plus. Składa się on z trzech zewnętrznych wyświetlaczy diodowych o wysokiej rozdzielności, które święcą na biało, głosowego zapowiadania przystanków oraz GPS. Steruje nim autokomputer z dotykowym interfejsem typu SRG6000P.

Materiał na przetarg
Testy autobusu elektrycznego Mercedes eCitaro związane są z przygotowaniami PKA do realizacji projektu pn.: "Rozwój elektrycznego transportu publicznego w Gdyni poprzez zakup elektrycznego taboru wraz z rozbudową infrastruktury oraz budową punktów doładowań".

Dzięki jego realizacji flota PKA wzbogaci się o 24 autobusów elektrycznych. Będzie to osiem bateryjnych przegubowców oraz 16 elektrycznych "dwunastek". Pojawi się także infrastruktura, która pozwoli na ładowanie pojazdów. Przewoźnik z resztą już prowadził dialog techniczny z producentami. Pisaliśmy o tym tutaj.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
test
PKA Gdynia
Mercedes
EvoBus
elektrobus

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....