TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

PIS: Przywrócimy miliard kilometrów autobusowych połączeń
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 24.02.2019 15:00:01 3 komentarze
PIS: Przywrócimy miliard kilometrów autobusowych połączeń

PiS zamierza przywrócić skasowane wcześniej połączenia autobusowe, aby podwoić liczbę przejechanych kilometrów do jednego miliarda z pół miliarda obecnie. Odpowiednia ustawa ma być gotowa na wiosnę – latem wdrożenie.

Wprowadzenie 500+ od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, "trzynastka" dla emerytów, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych, obniżenie kosztów pracy - to "nowa piątka PiS" zaprezentowana podczas sobotniej – 23 lutego - konwencji programowej partii. O nowych elementach programu - "nowej piątce PiS" - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński. Lider PiS zapowiedział także przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych, aby podwoić liczbę przejechanych kilometrów do jednego miliarda z pół miliarda obecnie.

-"W Polsce w ciągu ostatnich kilkunastu lat połączenia autobusowe, głównie PKS, zostały zredukowane o połowę z prawie miliarda przejechanych kilometrów do niespełna pół miliarda. Przywrócimy to, przywrócimy ten miliard, przywrócimy połącznia" - zapowiedział Kaczyński.

"Te połączenia, o których mówiłem, połączenia autobusowe, dotyczą oczywiście wszystkich, całej Polski, także wielkich miast, ale przede wszystkim mniejszych miast i wsi" - podkreślił lider PiS.

Ustawy na wiosnę – latem wdrożenie

Wszystkie zapowiedziane przez PiS ustawy będą gotowe wiosną, a latem zostaną wdrożone - poinformował w sobotę w TVP premier Mateusz Morawiecki.

-"W pierwszej kolejności mamy już przygotowaną ustawę dotyczącą (...) odbudowy komunikacji pomiędzy gminami, powiatami, gdzie ten transport został zwinięty" - powiedział premier w programie "Gość Wiadomości" TVP. Wyjaśnił, że chodzi o "tradycyjne PKS-y" oraz transport prywatny. "Będzie to polegało na przekazaniu pewnych sum pieniędzy - dobrze wyliczonych - dla powiatów, po to, żeby mogły poprzez dopłatę do tzw. wozokilometra odbudować ten transport" - wytłumaczył premier.

"Startujemy z takim programem od kwietnia" - poinformował.

Skąd kasa?

Z kolei szef KPRM, poseł PiS Michał Dworczyk po zakończeniu konwencji zapowiedział w rozmowie z dziennikarzami, że w najbliższych dniach PiS będzie prezentowało szczegóły każdej z tych propozycji programowych.

Dopytywany, czy w tegorocznym budżecie znalazł się "zapas środków" na sfinansowanie tych propozycji odparł: "Ten budżet jest tak skonstruowany, że deklaracje, które dziś zostały sformułowane są w nim ujęte".

"Proszę mi wierzyć, że takich obietnic, takich projektów programowych nie przygotowuje się z dnia na dzień. My nad tym pracujemy od wielu miesięcy. Sytuacja gospodarcza, którą monitorujemy, na którą patrzymy, pozwoliła na to, aby taką ofertę sformułować. Pieniądze w tym budżecie na te wszystkie zobowiązania programowe są jak najbardziej zabezpieczone" - podkreślił.

"Wszystkie propozycje programowe, które dzisiaj zostały zaprezentowane wynikają z możliwości budżetowych. A skąd z kolei pieniądze w budżecie? Z uszczelnienia systemu podatkowego, m.in. z tego, że Polska w ostatnich latach bardzo dynamicznie się rozwija" - tłumaczył Dworczyk.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ustawa
PKS
 • Tomek Kacper – 24.02.2019

  kiedy wcześniej autobusy (transport publiczny) odgrywały jakąkolwiek rolę w kampanii wyborczej?

 • Grzegorz Lubiński – 24.02.2019

  Najpierw rozwalili, a teraz będą odbudowywać....😡👎👎👎

 • Kuba Perkowski – 24.02.2019

  po co w sumie dopłacać do czegoś co nie ma ekonomicznego uzasadnienia ?

 • Wojciech Pękala – 24.02.2019

  Czyli co? Autosan zacznie znowu h9tki dla pksow robic? :)

 • Podróże-opinie,promocje,tabor – 24.02.2019

  Zamiast obniżyć podatki, zlikwidować licencje, będą dopłaty do zaprzyjaźnionych przewoźników.

 • Robert Spychala – 24.02.2019

  Rozumiem ,ze Morawiecki z Kaczyńskim zrobią sobie prawa jazdy na autobusy i będą wozili ludzi tymi PKSami. W całej Polsce brakuje kierowców ze względu na niską płacę i ogromną odpowiedzialność.Infrastruktura została zlikwidowana ,autobusy sprzedane lub zezłomowane.PISowskiej kiełbasy wyborczej ciąg dalszy...

 • Norbert Kwiecień – 24.02.2019

  Bo to Polska,tu linia jest rentowna jak w autobusie jest 125% pasażerów,są jraje gdzie 12 metrowy autobus wiozi kilku,kilkunastu pasażerów,jakieś 15% i tam się opłaca utrzymać transport publiczny.No ale jak się daje dopłaty swoim to brakuje dla tych najbardziej potrzebujących,których nie stać na własne auto.

 • Miłosz Mierkiewicz – 24.02.2019

  Czy na pewno w konkursie mój Solaris rozmiar zdjęcia.powinien mieć powyżej 1 mb? "2. Technika: dowolna - plik .jpg w rozmiarze powyżej 1 MB."

 • Slavomir Emil – 24.02.2019

  ja proponuję 3 miliardy...

 • Marcin Chmielewski – 24.02.2019

  Miliard wzkm? 😂🤣

 • Artur Arkoko Przybylski – 24.02.2019

  Bez kozery powiem pincet miliardów! :-)

 • Jachu – 24.02.2019

  Czyż to nie jest własnie socjalistyczne podejście?W USA nikt nie dopłaca do komunikacji zbiorowej, prócz autobusów szkolnych a mimo wszystko ludzi z najodleglejszych zakątków stać na duże paliwożerne pickupy by dojeżdzać do pracy, urzędów i na wypady rekreacyjne.

 • Robert Krawczyk – 25.02.2019

  I ciekawe ilu przewoźników się wpi***oli bo kupi wozy, a za rok rząd uzna, że kasują połączenia, bo od zwiększenia ilości kursów nie przybyło pasażerów.

 • tantus – 25.02.2019

  A dla kogo ten wywiad? :)@Jachu: link do obrazka pokazującego autostradę w Los Angeles podczas godzin szczytu https://www.alamy.com/stock-photo-traffic-jam-on-interstate-5-in-los-angeles-california-10623771.html. Czy na pewno tego chcemy w naszych miastach?

 • Diszyłbus – 26.02.2019

  ....aby podwoić liczbę przejechanych kilometrów do jednego miliarda z pół miliarda obecnie.... A MOŻE ZAMIAST TYCH GŁUPKOWATYCH DEKLARACJI powiedzieć, że NAJPIERW ZBADAMY REGIONALNE POTRZEBY PRZEWOZOWE. Tryb pracy - jak w PiS.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....