TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Piła: Protest w MZK
Mikołaj Dudek 18.06.2010 - Opublikowano: 18.06.2010 13:30:00 2 komentarze
Piła: Protest w MZK

Od dnia 14 czerwca na płocie MZK Piła można zobaczyć transparent z napisem \' akcja protestacyjna \'. Oznacza to, że związkowcy z pilskiego przewoźnika po raz kolejny protestują, tym razem nie o podwyżki, a o formę ich wprowadzenia, protestujący chcą także odwołania v-ce dyrektora ds. ruchu - p. Wysockiego.
Czy ktoś kiedykolwiek sprzeciwiał się większym płacom? Odpowiedź brzmi: Nie! W ubiegłym roku związkowcy domagali się podwyżek, aż w końcu doczekali się. Aktualnie członkowie Autonomicznego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego MZK walczą z bezprawną formą przekazania podwyżek. W ustawie o związkach zawodowych jest napisane, że przed wprowadzeniem, jakichkolwiek zmian, czy podwyżek, bądź innych sytuacji należy każdą sprawę skonsultować i dojść do zgody w tym przypadku ze związkowcami z MZK Piła. W tym przypadku prezes pilskiego przewoźnika bez niczyjej wiedzy podniósł płace, ale prezes naruszył przepisy i nie liczy się ze zdaniem Autonomicznego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego MZK. Spór zbiorowy rozpoczął się już od 27 maja, ale głośniej zrobiło się o tym po specjalnym spotkaniu zarządu MZK ze związkowcami, które odbyło się dokładnie tydzień temu. Obie strony nie doszły do porozumienia, w protokole można zauważyć, że wcale nie chodzi o formę podwyżek, lecz o ich wysokość. Propozycja MZK to 80 zł dla każdego pracownika, zaś związkowców: 90 zł dla kierowców, czyli o 10 zł więcej, niż proponuje MZK, a dla pozostałych po 80 zł.
Kilka dni wstecz na pojazdach pilskiego MZK miały pojawić się chorągiewki, jak na razie ich brak.
Powyższy konflikt, nie jest jedynym, chodzi jeszcze o p. Wysockiego ds. ruchu. Związkowcy sprzeciwiają ię jego polityce oraz odnoszeniem się do ludzi. 10 maja zostało zorganizowane referendum i 86 na 100 osób jest przeciwko p. Wysockiemu. Na dzień dzisiejszy pasażerowie MZK Piła nie muszą obawiać się zawieszeniu kursów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Piła
strajk
  • emzetwu – 19.06.2010

    Przepraszam, ale czy autor tego artykułu nie powinien dostać w nagrodę słownika ortograficznego??!! To co tu czytam woła o pomstę do nieba

  • Biały – 20.06.2010

    Jakie widzisz tu orty? Bo ja nie mogę dostrzec żadnego.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....